Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az összeköltözéssel kapcsolatb...

Az összeköltözéssel kapcsolatban szeretnék kis segítséget kérni?!

Figyelt kérdés

Leérettségiztem,hawaii van,egyenlőre.remélem felvesznek oda,ahova jelentkeztem.úgy tervezzük a párommal,hogy hozzá költözök pestre,együtt fogunk lakni,suli is közel van és együtt is vagyunk.kicsit viszont izgulok,félek:)mesélnétek,milyen volt 19év körül az összeköltözés?4és fél éve vagyunk együtt,nagyon szeretjük egymást:).szerintetek is elég idő ez,hogy közös lakásban lakjunk?érdekel minden:hogy jöttök ki a pénzből,nálatok ki hogy keres,mi a menü pl 1 hétre,amit olcsón ki lehet hozni,hogy működik a kapcsolat az összeköltözés óta...

köszi mindenkinek:)


2010. jún. 18. 21:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%

énis 19 éves lettem mikor elköltöztem otthonról a barátomhoz..

figyu ha szereted akkor ne legyenek kétségeid..

biztosan fogtok vitatkozni meg minden..de ne félj az összeköltözéstől az jó dolog.. így jobban megismeritek majd egymást..:)

2010. jún. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Anyagilag is így jársz a legjobban és a 4 és fél év is elég meggyőző.
2010. jún. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Én 19 évesen költöztem a páromhoz (februárban), áprilisban lettem 20 éves. Mi 1,5 éve vagyunk együtt, 4,5 az már bőven tökéletes az összeköltözéshez! :) Mi jól kijövünk a pénzből, én nem keresek semmit, mivel fősulira járok és mellette nem dolgozok, csak a szociális támogatást kapom, ami havi 20-30ezer ft, de most nyáron ez ugye nem lesz. Párom 21 éves, 400-500 ezret keres, szóval ez nagyon jónak számít. Az albérlet 50ezer+rezsi, télen max 80ból kijön. Kajára elmegy olyan 40-50ezer, ebbe beleszámolom a tisztítószereket meg ilyesmit is inkább, tehát akkor inkább úgy mondom, hogy a bevásárlások ennyiből kijönnek. Benzin az attól függ mennyit megyünk a kocsival, mivel most van céges autója, de volt hogy elment 4 tank benzin is, most szerintem elég a 2 is. Plusz ezek mellett van az internet, tv, telefonszámla, ezek kijönnek 20ezerből. Nem minden nap szoktam főzni, van mikor elszaladunk megenni egy gyrost vagy hamburgert, vagy rendelünk egy pizzát. De van, hogy azt is én sütöm, szoktam neki gyrostálat csinálni, sült-,rántott hús, rántott sajt, gyümölcsleves, rakott kaják ilyesmiket szoktunk csinálni, éppen amit kedvünk van, azt főzök. :) Nekünk szerintem jól működik a kapcsolatunk, persze azért vannak néha kisebb-nagyobb veszekedések, de szerintem ez minden normális kapcsolatban előfordul néha. És ez akkor is előfordult, mikor még nem laktunk együtt. Elhiszem, hogy izgulsz, hidd el, nagyon jó lesz! :) Tudom, hogy nem sokan keresnek ennyi idősen (vagy akárhány évesen) ennyit, mint a párom, és nem engedhetnek meg sok mindent maguknak, jobban kell spórolni. Mi se szórjuk 2 kézzel a pénzt, spórolunk ahol tudunk, mert vannak terveink. :) Minden jót kívánok nektek!! :)

2010. jún. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
76%
21.32 nem érzed magad kellemetlenül amiért kitartott vagy?
2010. jún. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

De irigyellek kérdező:) Persze tök jó értelemben.

Nem félj az összeköltözéstől ha szereted a párodat annál nagyobb boldogság nincs mint Vele lakni...

Azért irigyellek mert én még két évet kell várjak a nagy pillanatra:) Minden esetre a kommunikáció mindennek az alapja, a bizalom, meg hogy tiszteljétek egymást:) Szerintem ez nem nehéz annak akik szeretik egymást:)

Sok sikert sok boldogságot:)


(spórolni meg a "hasamon" szoktam leginkább, egyszerűen "elfelejtek" néha vásárolni osztán eszem azt ami van--zsiros, vajas kenyér...lekvár...s társai, így mindig van spórolt pénzem.:)) Plusz hónap elején elrakok egy bizonyos összeget "vésztartaléknak" legtöbbször az is megmarad...:) :)

2010. jún. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Igaz én 23 éves vagyok, de pont összeköltözés előtt állok.

Én is továbbtanulok, abba a városba ahol Ő lakik.

Sokat gondolkodtam, hogy összeköltözés, vagy kollégium.

DE! A döntéseim előtt mindig ott volt az, hogy nekem van már lassan 4 éves kapcsolatom és mindig is terveztük az összeköltözést akkor most megvalósulhatna. Miért mennék kollégiumba?

Sokat bongyiztam én is, hogy nem fogok tudni mellette dolgozni, a párom lesz/lehet a kereső, ez miatt kicsit szarul érzem magam, de igyekszem erre is megoldást találni.


Én azt tanácsolom, ne félj, igaz én is féltem/félek, de lakva ismerszik meg a jó barát :)


Szorítok neked, vágj bele, én is ezt teszem és ne félj

2010. jún. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
29%

21:39 nem azért, de közöd?


ha lenne én is adnék a páromnak...ez nem "kitartás" dolga...én rég dolgozni fogok és neki még lesz 4-6 év az egyetemből, de nem érdekel...és nem hagyom, hogy emiatt rosszul érezze magát...(előző voltam)

2010. jún. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
61%
Kitartott? Arra gondolsz, hogy tőle függök anyagilag? Ami kell nekem, azt megveszem magamnak abból a pénzből, amit a sulitól kapok. Nem mondom, hogy élvezem, de most, míg suliba járok (még egy év) nem tudok elmenni dolgozni, és nem is szeretnék, párom se örülne neki. És ha ez nem okoz anyagilag gondot, akkor szerintem nem baj. Egyébként is párom is azt mondja, hogy így se költ többet, mintha nem laknék itt. Rezsire nem megy el több, kajára sem, mert sokszor itt voltam és ettem itt nála előtte is. Sőt, azt mondja, még jobban is jön ki, mert nem költ annyit benzinre. :)
2010. jún. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek.különösen az utolsónak.hát az én párom kb olyan 110e.körül kereshet,ha épp jobb hónap van..ami valljuk be nem túl sok.szerencsére a lakbérért nem kell fizetni(munkahely állja)de én sajnos nem keresek,és a bkv bérlet mega buszbérlet is viszi a pénzt,meg ugye a kaja..hát mi nem fogunk sztem gyrosozni,de ez legnagyobb baj,kicsit meg kell húzni magunkat az sem érdekel,szeretjük egymást:)anyukám gondolom támogatni fog(nagyon féltős,mindig aggódik hogy éhen fogok halni,pedig 174 cm és 67kg vagyok,nem fenyeget ez a veszély..:) )de akkor se tudom még mennyit kapok,hogy fogunk kijönni..ezért van az aggodalmam kicsit.mesélhetne ka többiek is ,hogy milyen:)...
2010. jún. 18. 21:47
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

De tényleg, mi az a munka, amivel ma Magyarországon 400-500 ezer Ft-ot lehet havonta keresni, ilyen fiatalon??? :O Én is ott akarok dolgozni!


Én is az érettségi után akartam a párommal összeköltözni, de anyu lebeszélt, mert én is tanulni jöttem volna fel Pestre, így a barátom tartott volna el. gyorsan összeszedtem egy OKJ-s papírt, amivel már el tudtam helyezkedni, és munka mellett most levelezőn tanulok. Sajna én nem keresek sok pénzt (nettó 70ezer), viszont melegkajajegyet kapok havi 18ezret, plusz a párom is 6ezret, amiből ha jól beosztjuk, meg tudjuk magunknak venni a kaját egész hónapra. Így szerencsére főznöm se kell, és a pénzünk sem megy el kajára. Eleinte még én is főzögettem, és sajnos volt egy hosszú periódus, amíg egyedül kellett laknom, akkor mindenféle mirelit kaját ettem, magamra nem főztem; volt olyan hét, hogy csak mirelit lángoson voltam. :) Kicsit nehéz volt az anyuapu mindentaseggünkalátett életből átszokni abba, ahol ha rendet akarsz magad körül, akkor takarítani kell, ha ki akarsz nézni az ablakon, akkor meg kell pucolni, ha nem akarsz büdösben élni, muszáj kivinni a szemetet, kell tiszta ruha is, hajrá kedves mosógép, WC és zuhanysúrolás... De megérte, felnőttünk. :) Már 3 éve együtt lakunk.

2010. jún. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!