Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jó az ilyen anya?...

Szerintetek jó az ilyen anya? Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
Bele akarok vágni a közepébe. Olyan de olyan boldog lány voltam egy évvel ezelőtt. Tudjátok mint aki a filmekbe szokott lenni, mindent pozitívan lát, folyton ugrál stb... Na pont ilyen voltam. De anyám egy éve egyfolytában kritizál. (Nemtudom miért!) Nem elég hogy egyfolytában utal arra, hogy csúnya vagyok, de folyton azt mondja hogy milyen dagadt vagyok. (Egyáltalán nem vagyok dagadt, inkább teltebb, de azt is csak én látom magamon, mert mások azt mondják hogy mindent megadnának ilyen alakért) fél évig nem törődtem vele, nemtudom hogy, de kibírtam. De már napi rendszerességgel mondta, és azóta ocsmánynak és kövérnek látom magam. A legszórakoztatóbb az egészben, hogy mindig mosolyogva sérteget, utána odadob egy olyat hogy "De azért szeretlek" vagy hogy "Az én pici babám vagy" Mintha ezek változtatnának azon, hogy előtte konkrétan porig alázott. Vannak olyan dolgok is, hogy szinte sosem főz ebédet. Ha rajta múlna akkor egész nap csak vacsoráznánk. Ez így nyáron nem zavar, mert ilyenkor tudok csinálni én is, de suliidőben mikor hulla fáradtan érek haza és ő nyomkdja a tabletemet, és nincs itthon semmi ehető, ki szoktam csapni a hisztit. És akkor még én vagyok a trehány és az elkényesztetett. Próbáltam már beszélni vele, de mindig mikor próbáltam a torkomban egy hatalmas gombóc keletkezett és képtelen voltam megszólalni. Ugyan ez volt mikor leírtam ezt egy lapra. Nem mertem neki odaadni. Apámmal nem tartjuk a kapcsolatot, és a rokonaim is külföldön vannak. Azt sem tudom kik ők. Tizenéves tini vagyok messze az elköltözéstől. Mit kellene tennem? Nem bírom már tovább játszani azt a boldog mosolygós lány szerepet mások előtt, mert teljesen összetörtem lelkileg.
2018. júl. 24. 13:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
48%
"de suliidőben mikor hulla fáradtan érek haza és ő nyomkdja a tabletemet, és nincs itthon semmi ehető, ki szoktam csapni a hisztit. És akkor még én vagyok a trehány és az elkényesztetett. " Bocsi, de ebből tényleg annak tűnsz. Hiszti helyett, amiért nem szolgáltak ki, felemelheted a sovány popódat, és csinálhatsz magadnak kaját. Amúgy meg: bosszantó mikor anyukád úgy viselkedik ahogy a korosztályod szokott mi?
2018. júl. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
59%
És csak hogy tudd: attól hogy tizenéves vagy, nem köteles kiszolgálni téged az anyád.
2018. júl. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
79%

Jaj na azért ne rohangáljunk már egyből a családsegítőhöz azért mert anyuka egy nap csak egyszer csinál főtt ételt! Erősen túlzásba esett itt pár ember. És a négyest sem kell lepontozni, egyáltalán nem biztos hogy hülyeséget írt!

Figyelj kislány, ha nem megy beszélni vele hát nem megy, ne erőltesd... sírás lenne a vége. Tudom, mert tapasztalatból beszélek. Ha van iskola pszichológus, akkor nem ártana felkeresned, ha nincs, akkor pedig nézni egy jó szakembert, sokat tud segíteni. Az is nagyon jót tesz ha azon barátaidnak akik TÉNYLEG a legközelebb állnak hozzád, nem mutatnál hamis képet. Nyugodtan öntsd ki nekik a szíved, ne csak a viháncolásban legyenek partnerek. Az étkezéssel kapcsolatban, rengeteg háztartásban így megy ez, hogy csak vacsorára van főzve, nap közben pedig valami könnyebbet esznek. Gondolom azért már te is vagy annyira nagy hogy leszaladj a boltba pár péksüteményért, vagy csinálj magadnak 1-2 szendvicset, vagy rendelj egy pizzát, ésatöbbiésatöbbi, ennyire tessék már önállónak lenni!

2018. júl. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
De vacsorára sem csinál főtt ételt. Már attól függ hogy a melegszendvics vagy a tejbegríz stb... Mennyire számít főttnek. És ha mondjuk egy héten szabadságon van itthon akkor egész álló nap tévézik és tabletezik. Most akkor tényleg az a normális, ha a gyerek főz az anyjára állandóan az anyuka meg tévézik és stb...?
2018. júl. 24. 14:23
 15/21 anonim ***** válasza:
46%

"Vannak olyan dolgok is, hogy szinte sosem főz ebédet. Ha rajta múlna akkor egész nap csak vacsoráznánk."

Most akkor melyik is az igaz? Hiszen így leírva a helyes értelmezés az, hogy egyszer egy nap azért van főtt étel. Szerintem most próbálod rosszabbnak beállítani a helyzetet, csakhogy neked legyen igazad. :)

Azzal egyet értek, hogy elég morbid ahogy folyamatosan cikiz téged, ezért is írtam a pszichológust + barátokat. De ezzel az étkeztetéssel viszont te viszed nagyon túlzásba. Másfelől ha anyád csak ezt csinálja, akkor értelem szerűen nem dolgozik. Se apád se rokonaid. Elég kevéske az a családi + gyerektartás... akkor hogy tart el anyád kettőtöket? Csak azt ne mond hogy te dolgozol helyette, azt már tényleg nem fogja elhinni senki. :)

2018. júl. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
88%

Engem is anyam nevelt fel egy fizetesbol, gyerektartast nem kapott. Apamat nem is ismertem, az a par rokon meg 10 eves korom tajekan lepett ki az eletunkbol, igy vegleg egyedul maradtunk, ketten. Pasit sose tudott maganak szerezni.

Na szoval arra akarok kilyukadni, hogy anyukad is pont olyan stresszes, frusztralt eletet elhet, mint az enyem. Nagyon nehez nekik total egyedul megbirkozni MINDENNEL. Anyagiak, mindennapi idegeskedes, munkahelyi stressz, ferfihiany, stb. Engem anno ugyan nem csufolt, de pl a duhkitoresei miatt sokszor kaptam ki igazsagtalanul, tulzasokba esett, allandoan orditott, karomkodott. Ezek elegge nyomot hagytak bennem, es valahol sajnos haragszom is ezek miatt ra, de masfelol meg megertem, mert egyedul, keves fizetesbol nagyon nehez gyereket nevelni.

Vagy eleallsz, es elmondod neki az erzeseidet (en megtettem, de csak igergetest kaptam), vagy megtanulod nem felvenni anyukad frusztraltsagat. Ne magadat hibaztasd, a hiba benne van, hogy rajtad eli ki magat, szegyenletes, amit csinal. Lehet, hogy az anyukad, de o is csak egy ember, nem szent minden szava. Fiatal vagy, mindez nem fog egyrol a kettore menni, de talan ahogy nosz, rajossz magadtol is a dolgokra.

2018. júl. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
80%

Nekem sem főz anyám suliidőben. Hazamegyek, sütök tojást(5 perc) aztán este majd lesz valami. Családsegítőhöz ne menj, elb*sz*d az eddigi kapcsolatotokat is, meg annyira nem érzem kellőnek.

Azt viszont, hogy hogy beszélhet így egy anya a saját gyerekével, nem tudom megérteni. Anyádnak lenne szüksége pszichológusra első körben.

2018. júl. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
73%
Nekem is mondta, beszóltam neki, hogy sajnálom, anyukámtől örököltem.
2018. júl. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
61%
Mondjuk tizenevesen azert mar illene probalkozni legalabb a fozessel. Van anyadnak eleg baja, jo hogy nem eled kell rakni mindent meg a szadba lapatolni, mert egyedul nem megy. Ideje lassan felnoni es eszrevenni, hogy rohadtul nem konnyu anyadnak egyedul a problemakkal, anyagiakkal, meg a hisztis kamaszlanyaval. O is hullafaradt, nem csak te. Munkahelyen nincs 45 percenkent szunet. Sot, ha olyan helyen dolgozik, akkor el sem mozdulhat a munkaja mellol csak egyszer egy nap 5-10 percre. Gondolkozz mar. Attol, hogy nem mondja, baromi nehez egyedul eltartani egy gyereket.
2018. júl. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem ezt az ebéd-vacsora problémát. Mivel én suliban vagyok, és a szüleim elég rendesen dolgoznak kora reggeltől estig, így nálunk mindig is az volt, hogy vasárnap főzünk anyával ketten egy nagyobb adag főtt kaját, és azt esszük a többi napon ebédre. Reggeli péksüti, vagy rántotta, vacsora meg valami lájtos saláta, felvágott.. Szóval nekem elég fura, ha valaki mindennap ebédre, vacsorára éppen akkor sütőből kivett főtt ételt vár el. :D
2018. júl. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!