Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek ugyanaz...

Van itt olyan, akinek ugyanaz a keresztneve mint az anyukájának/apukájának?

Figyelt kérdés
Ti hogy álltok ehhez, nem idegesít? Vagy nem zavaró? És, most furcsán hangozhat de nem érzitek úgy, hogy ezzel kicsit elveszik a személyiségeteket?

2018. júl. 29. 16:15
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
69%
Aki szubjektív válaszokat lepontoz annak csak gratulálni tudok. A kérdező kérdésére minden válasz HASZNOS ami kifejzi, hogy zavarja-e vagy nem :D Új vagyok de gyorsan rájöttem, hogy a pontozásnak semmi értelme az oldalon.
2018. júl. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
38%

Nálunk is az apja után kapja a nevet a gyerek.

Mi őrizzük a hagyományokat ezzel is.

2018. júl. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
37%
Én is anyukám nevét kaptam. Jobban illik a vezetéknevemhez, mint amit anyám adott volna nekem, édesapám kérésére kaptam meg anyukám nevét. Nem érzem úgy, hogy nem a saját nevem. Miért is ne lenne az? Rajtam kívül a világon még szerintem milliószámra élnek emberek ezzel a névvel. Miért pont az zavarna, hogy anyámat is úgy hívják? Gyerekeim közül a fiam az apja nevét kapta, kifejezetten szereti, amennyire tudom, ő is szeretné majd továbbadni a saját gyerekének. A kisebbik lányom pedig szintén az én (és a nagymamája) nevét kapta, szintén apai kérésre. Nincs keveredés, mert kizárólag a becézett változatot használjuk, de anyakönyveztetni nem akartam becenévre, az nem tetszik.
2018. júl. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
38%
Az utolsó kérdésedre: NEM a nevem határozza meg a személyiségemet! Minden nevet többen is viselnek a világon (legalábbis valószínűleg), de ettől még mindegyikük külön, saját személyiséggel bíró ember. Ha valaki így érez, ott nem a névvel van baj... (előző voltam)
2018. júl. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Taicho válasza:
59%
Szerintem inkább ez egy szép hagyomány ezzel tisztelegve az ősöknek .A mi családunkban is így van ez .az ükapámnak is ugyanaz a neve mint nekem
2018. júl. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
51%
#13-14 vagyok: indoklást kérek a 0%-ra.
2018. júl. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
80%
Nekem ugyanaz a nevem mint anyukámnak. Igazából engem csak akkor zavar, ha mindketten egy helyen vagyunk, és valaki szól, és nem tudjuk eldönteni, hogy melyikünknek. Ráadásul egyikünknek sincs második keresztneve, vagy valami beceneve ami alapján különbséget lehetne tenni.
2018. júl. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:
76%
Izabella és nem idegesítő :)
2018. júl. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
51%
A név sokmindenben meghatározó pl a személyiségnél is, de ehhez a nevelés is kell.
2018. júl. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
52%

"A férjemmel egyetértettünk abban, hogy a gyerekünket semmiképpen nem fogják úgy hívni, mint minket."


Én ismerek egy párt, aki ugyanígy gondolta - aztán a fiuk nem, de a lányuk mégis az anya keresztnevét kapta. :)

2018. aug. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!