Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek ugyanaz...

Van itt olyan, akinek ugyanaz a keresztneve mint az anyukájának/apukájának?

Figyelt kérdés
Ti hogy álltok ehhez, nem idegesít? Vagy nem zavaró? És, most furcsán hangozhat de nem érzitek úgy, hogy ezzel kicsit elveszik a személyiségeteket?

2018. júl. 29. 16:15
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
64%

Szerencsére nálunk mindenkinek "saját" neve van a szűk családon belül. Engem baromira zavarna ha ugyanaz lenne a nevem mint anyukámnak.

A tágabb családban működik ez a névhagyományozás és nagyon frusztráló hogy minden fiút ugyanúgy hívnak és egyre cifrább becézéseket kell kitalálni hogy követni lehessen kiről van szó.

A párom is apukája nevét kapta első névnek plusz egy második nevet amit csak az anyja használ az egész világon.

Ő sem szeretné a saját nevét tovább adni maximum második névnek, mivel azt szeretné hogy saját neve legyen a fiának, amit közösen választunk ki az összes adható név közül.

2018. aug. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy Mária vagyok, mint anyukám és nagymamám. Szeretem, hogy egyszerre ünnepeljük a névnapunkat, s mivel nők vagyunk, a vezetéknevünk (vagyis a születési nevünk) nem azonos. Néhányszor fordult csak elő, hogy beszélgetésben nem volt egyértelmű, kiről van szó, vagy hogy kihez szólnak, ilyenkor jött elő a "kis Marika", "nagy Marika." :-)
2019. júl. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Nekem az első keresztnevem megegyezik apám első keresztnevével.
2019. júl. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
48%

"Ugyanúgy Mária vagyok, mint anyukám és nagymamám. ... Néhányszor fordult csak elő, hogy beszélgetésben nem volt egyértelmű, kiről van szó"

Pontosabban: neked, mint az egyik Máriának csak egyszer tűnt fel ilyesmi - de persze neked eleve könnyebb dolgod van, mint a nem Máriáknak a családodban, mert ha te azt hallod, hogy "Mária azt mondta...", akkor csak két szóba jöhető emberre kell gondolnod, míg mindenki másnak három közül kell tudnia megtippelni, hogy vajon most kiről lehet szó...

2019. júl. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

A tesóm neve ugyan az, mint apukámé. Anyukám azt mesélte, hogy nem akarták ugyan azt a nevet adni, de egyszerűen nem találtak mást, ami tetszett volna nekik, így lett az. Nem veszem észre, hogy tesómat ez zavarná. Főleg, hogy máshogy is becézik őket, így teljesen megkülönböztethetők.

A postán szokott probléma lenni, amikor én veszek át levelet, hogy ki nekem a címzett :D ekkor azt mondom, hogy vagy az édesapám, vagy a testvérem, ez majd csak akkor derül ki, ha kibontom a levelet :D (ők nem használják az idősebb/ifjabb kiegészítést) :)

2020. máj. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
49%
2.keresztnevem mint az apám 1. keresztneve. Régimódi volt már születésemkor is,kb 1-2 embert ismertem aki bemutatkozásakor nem őszült még. Írják itt,meg mondják másutt hogy “max nem használod na bumm”. Ja ott milyen az adminisztráció? Én sose mutatkoztak így be, csak mikor suliba iratkoztam be, munkahelyre léptem be akkor ugye az dokumentumokkal megy.... onnantól a név önálló életre tud kelni és ha van hajlam a bunkóságra akkor vagylagosan használnak az emberre olyan nevet amit ő bár sose használt de a rendelkezésre álló adatok szerint szerepel az okmányaiban....
2020. máj. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
62%
Nem anyukám, hanem az ő húgának a nevét kaptam meg, és igen, eléggé zavart világ életemben hogy nem tudott mást kitalálni hogy a húgáról kellett elneveznie. Valami másnak jobban örültem volna.
2020. nov. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!