Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan neveljem meg az unokate...

Hogyan neveljem meg az unokatesóimat, mialatt nálunk nyaralnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok . Nagy kertes házban lakunk, 20 éves lány vagyok és három unokatesóm itt lesz két hétig. A gyerekek két napja vannak nálunk , de néha nehezen tudom őket megnevelni. Mivel anya dolgozik ezért négy után ér haza, vagy ha vásárol később.

A kislányok 7 éves , 9éves. Elvannak magukban vagy egymással is ,feltalálják magukat . Cicázik, babázik, mesét néz mind a kettő.

A fiú 14 éves. Ő sokszor unatkozik, ezért eldugja a cuccaimat , sokszor veszekszik a hugaival most van abban a korszakában, hogy beszól mindenkinek és megmutatja ki a főni :).

A fiú nem hallgat rám, sokáig nehéz lekötni az érdeklődését. Mit találhatnék ki neki?


2018. júl. 29. 19:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Mondjuk ha az én cuccaimhoz nyúlna engedély nélkül bárki is meg vendégként beszólogatna, tuti megmutatnám neki, merre van az ajtó. Azért ez beszarás, nem szállodában van, nehogy már neked kelljen hozzá alkalmazkodni.

Vagy telefon a szülőknek, hogy beszéljenek a kicsi fiukkal vagy ha nem bír rendesen viselkedni, megy haza mint a huzat.

2018. júl. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Nevelni nem tudod erre a kis időre. Szabályokat viszont tudsz állítani nekik. A fiúval persze, nehezebb, mert kamasz. Kérdezd meg tőle, van-e ötlete arra, hogy ne unatkozzon.
2018. júl. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Persze, hogy unatkozik a fiú, hisz neki te sem vagy igazi társaság és a húgai sem. Viszont neked nem kell őket megnevelni, nem vagy az anyjuk, arra kell figyelni, hogy a ti szabályaitokat betartsák. Ne engedd, hogy a fiú a cuccaidhoz nyúljon, tedd ezt számára világossá. Elég rossz, hogy a nap nagy részében neked kell őket felügyelni, de ha jól értem, a lányokkal nincs különösebb gondod. A fiút kérdezd meg, hogy mit szeretne csinálni, milyen programnak örülne. Lehetne pl. sportolni vele, filmeket nézni, csavarogni stb.
2018. júl. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
Jól a nyakatokra küldték ezt a fiút. Ez a helyzet mindenkinek púp a hátára. Ő se akart hozzátok menni. Ha viszont már elvállaltátok, akkor nemcsak kosztot-kvártélyt kell neki adnotok, hanem programot is, különben minek van ott. Szóval keressél valami programot, ami neki érdekes, mozi, séta, biciklizés, hasonló korú fiúk. Ha nincs, akkor tényleg haza kéne küldeni, vagy a szülei nélküle nyaralnak? Esetleg a kerti munkába is be lehet vonni, ne úgy, hogy rabszolgának érezze magát, hanem hogy tetsszen neki az a tevékenység, és együtt csináljátok. (Azért meglepő, hogy manapság unatkozik egy gyerek, hiszen egy telefonnal egész nap elvannak.)
2018. júl. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem, egyébként ő szeret ide jönni, csak most focizni se tud kimenni , mert senki sincs kint mostanában a focipályán sem.

Igen, pont ez a baj, hogy egy telefonnal egész nap elvannak. Hát én ezt nem pártolom. Nemrégiben jöttem haza, két szülő beszélget a játszótéren a gyerekek meg a hintában nyomják a telefont. Egy világ tört bennem össze. Meg hogy a telefonon rubikkockáznak.

Kapnak telefont , van is nekik , de csak pár órát használhatják, ezt a szüleik is mondták nekem.


Most a tollaslabda bevált , de a srác megunta elég hamar.

2018. júl. 29. 20:50
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Emberek, azért ne állítsuk már be a kissrác viselkedését teljesen normálisnak. Az rendben van, hogy unatkozik, de ettől még nem jár neki alanyi jogon az, hogy vendégségben más cuccaihoz nyúlkál (érdekes, nekem eszembe se jutott úgy 5 éves korom után más holmijában matatni, unalom ide vagy oda) meg alpári stílusban beszél a vendéglátóival. Egy jól nevelt 14 éves pontosan tudja, hogy ezek baromi nagy pofátlanságok még otthon is, nemhogy más házában.
2018. júl. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Döntsd már el, hogy mit akarsz! Nem tetszik neked, hogy egész nap mobilozik, de te nem tudsz helyette jobbat javasolni. Akkor úgy mégis mit csináljon? (Mondjuk, a régi generációk olvastak, de a maiak nem.) Strand nincs a közelben?
2018. júl. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Egy 14!évesnek mi az istenért bébiszitter? Ez nevetséges, simán el tudja magát látni, mert nem kisgyerek már.


Amugy én közölném amyukával hogy a kamasz oda megy ahová akar, én leszarom mert lopkodja meg dugdossa a cuccimat, tőlünk eltakarodhat.

2018. júl. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó !

Egy 14 évesre is ugyanúgy ügyelni kell, mint egy 9 éves gyermekre. Nem hagyhatom, hogy akárhová menjen a gyerek.

Hogy lehet ilyet írni,hogy eltakarodhat a gyerek? Azért mielőtt írsz gondolkodj már . Látszik semmi tapasztalatod a gyerekek terén. Vagy ha mégis, elég negatív vagy velük szemben...

2018. júl. 30. 11:19
 10/12 piroska és a farkas ***** válasza:
100%

Tudom, meglepô lesz amit ìrok, de esetleg....KÖNYV???

Egy 14 éves meg amùgyis találja már fel magát.

2018. júl. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!