Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek furcsa, hogy a...

Szerintetek furcsa, hogy a családommal soha nem ülünk egy asztalnál ebédkor vagy vacsorakor?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon-nagyon rosszul esik, hogy ennyire ridegek vagyunk egymáshoz. Tulajdonképpen a nagyszüleimmel élek és szinte egyetlen egy alkalomkor sem történt egy közös ebéd vagy vacsora evés. A nagyim nem tudja elviselni tatámat. 'Akkor meg miért vagytok együtt?' kérdem én. Azt válaszolta, hogy megszokás, de a mama már idegbeteg tőle és rajtam is levezeti. Mindegy, nem ez a lényeg.


Nálatok is van ilyen vagy csak az én 'családom' ilyen degradált?



2018. aug. 5. 12:12
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban nálunk is mindenki külön ebédelt. Nekem így, hogy saját családom van hiányérzetet hagy.

Mi a férjemmel és a gyerekekkel hétvégén együtt ebédelünk. Szeretjük, mert olyankor dumálunk, sztorizgatunk. Mindenki annyit eszik amennyit akar és akkor áll fel az asztaltól amikor akar. Végülis nem az angol királynővel ülnek egy asztalnál. 😃

Hétköznap vacsizni szoktunk együtt, de az sem kötelező.

Mondjuk még kicsik a gyerekek, szóval kell a rendszer, különben el se hagyhatnám a konyha területét, ha mindenki külön -külön enne.

Nem szoktuk bámulni ki mit és mennyit eszik.

2018. aug. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem a kettő nem jár együtt, mármint a ridegség meg a külön evés.


Mi mindig külön ettünk, ki mikor volt éhes, és szerettük egymást.


Szerinted mindenki vidám lenne a családodban attól, hogy egyszerre esztek? Nem, egy rakat rideg ember közt feszültségben ennél. Még a kaja sem ízlene annyira.

2018. aug. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk a családtagok eltérő munkarendjéből adódóan csak hétvégén van egyszerre otthon mindenki ebédidőben, de akkor délben mindíg együtt eszünk, este pedig mindenki akkor eszik, amikor megéhezik és ott, ahol éppen jólesik neki (asztalnál, TV előtt, számítógép előtt).
2018. aug. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
12# de igazad van *-*
2018. aug. 5. 13:41
 15/41 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fura, mert mi egy asztalnál eszünk. Persze akkor, hogyha egyszerre otthon vagyunk. Akkor nekem elképzelhetetlen, hogy mindenki külön vonuljon. Szeretjük egymást, szeretünk együtt lenni, beszélgetni, szűkebb és kicsit bővebb családdal is.

Nyilván, amikor nem egyszerre vagyunk otthon, akkor mindenki máskor eszik.

2018. aug. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk változó. Ha kész a vacsi, szólok, általában mind leülünk. De van, hogy a nagyfiam még nem éhes. Ez sem probléma, akkor később eszik. Ha valaki hamarabb éhes, az leül előbb enni. Úgy mondanám, hogy 60%-ban együtt eszünk, ha mindenki itthon van.
2018. aug. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
60%
Mi sosem ettünk egy asztalnál, mivel mindenki máskor eszik, amikor éppen megéhezik, akkor kimegy a konyhába, szed magának egy tányérral és megeszi. A többinek nem kell ott ülni mellette és őriznie. Szép is lenne. :D
2018. aug. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim válasza:
73%

Úgy szocializálódtam, hogy külön étkezek.

A barátom családjánál szokás az egy asztalnál evés, nekem kényelmetlen, de nyilván alkalmazkodom. Kényelmetlenség alatt azt értem, akkor egyél amikor azt mondják, ha éhes vagy ha nem enni kell, mert ekkor van ebéd/vacsora, előtte ne egyél, mert nem fogsz tudni enni, bunkó vagy ha nem ülsz oda, stb.

2018. aug. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%
Az anyâm és az ő szülei is össze-vissza ettek a lakás több pontján, általában nem is egyszerre. Mi már nem így vagyunk, hanem általában az étkezőben közösen vacsorázunk.
2018. aug. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
97%

Mi együtt eszünk.


És nem "bámululjuk" egymást evés közben, mint valaki írta, hanem együtt, beszélgetve, jó hangulatban, egy asztalnál zárjuk a napot, illetve úgy is kezdjük. Szeretjük.

2018. aug. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!