Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek furcsa, hogy a...

Szerintetek furcsa, hogy a családommal soha nem ülünk egy asztalnál ebédkor vagy vacsorakor?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon-nagyon rosszul esik, hogy ennyire ridegek vagyunk egymáshoz. Tulajdonképpen a nagyszüleimmel élek és szinte egyetlen egy alkalomkor sem történt egy közös ebéd vagy vacsora evés. A nagyim nem tudja elviselni tatámat. 'Akkor meg miért vagytok együtt?' kérdem én. Azt válaszolta, hogy megszokás, de a mama már idegbeteg tőle és rajtam is levezeti. Mindegy, nem ez a lényeg.


Nálatok is van ilyen vagy csak az én 'családom' ilyen degradált?



2018. aug. 5. 12:12
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
77%

"Már pedig éhes vagy, és együtt fogunk enni, nem érdekel a véleményed!!",

bocsi, mégegy ; Márminthogy "Márpedig most vagy éhes, és együtt fogunk enni".

2018. aug. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
39%

" ha a párom-férjem bármit is ELVÁRNA, akkor nem lennék vele együtt."


Na ebből is látszik milyen önző vagy. Ha én egész nap robotolnék a konyhába, odafigyelnék a terítésre mindezt azért, hogy a páromat tisztességesen megetessem egy ebéddel én elvárnám, hogy bírja már ki az asztalnál azt a 10 percet, amíg elfogyassza. Igen én ezt ELVÁRNÁM és ettől nem leszek több/nagyobb/okosabb. Ha ezt nem teljesítené sértőnek érezném, mert a másik emberfelé igen nagy tiszteletlenség lenne.

2018. aug. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
66%
Nem nekem szól, de alapból nem lenne olyan a párom, akit etetni kell.
2018. aug. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
38%

Ha neked az az "etetés" ha például reggeltől estig dolgozik te pedig otthon vagy (bármilyen okból) és nem főznél neki úgy, hogy időd amúgy engedi, akkor neked nem való párkapcsolat. Ugyanis nem véletlenül hívják párkapcsolatnak, melynek lényeg az, hogy nem csak kapunk, hanem adunk is Pl egy finom vacsit. Ha ennyit képtelen lennél megtenni a párodnak, akkor sajnálatos dolog.


Remélem, azért látszik az írásomból, hogy nem arra céloztam, hogy az egyik fél legyen a konyhában a másik pedig dolgozzon. Csupán azt mondom, ha bármelyik fél otthon van úgy, hogy semmi dolga aznap, akkor igenis főzzön kedvesének, mire hazaér a munkából.

2018. aug. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
50%
Igen, fura, gáz, rideg. Mi mindig együtt ettünk a családdal, most hogy külön élek a párommal, mi is együtt eszünk, ha csak tehetjük.
2018. aug. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
16%

Akkor nem való párkapcsolat. Ennyi.


Eddig soha nem maradtam viccből itthon, nekem ez ismeretlen fogalom. A "bármilyen ok" nálam mindig olyan volt, hogy a wc-re sem tudtam egyedül kimenni, nemhogy még főzőcskézni.

2018. aug. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Mi csak varásnap ülünk egy asztalhoz ebédkor enni. Máskor nem. Nincs különösebb oka cska ilyen a munkaidőm/időnk
2018. aug. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
81%
Nekem inkább az a furcsa, hogy van, akik nem ezt teszik, vagy esznek a nappaliban a tévé előtt, a másik a pc előtt, a harmadik meg állva, mint a lovak ...
2018. aug. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
75%
Viszonylag friss szülők vagyunk, törekszünk rá, hogy amikor van rá lehetőség, együtt együnk az ebédlőasztalnál. Bevárjuk egymást lehetőség szerint. De szemrebbenés nélkül bedobom tálcáról a vacsit a gép előtt, ha az igazi vacsoráról lemaradtam. Nincs elvárás, csak magunkkal szemben, mindenki saját belátása szerint megy, max a jó példaként elől járni akarás dob egy kicsit az ilyeneken. Szerintem így normális, de tudnék pc-re tv-re ragadva élni és enni, csak az a tapasztalat, hogy hamar depresszióféle lesz belőle, ezért is maradok a családommal. Több idő, de pont ez az időn túliság és laza cseverészés a pótolhatatlan benne.
2018. aug. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Szerintem furcsa. Nem az egy asztalnál ülés a lényeg, hanem, hogy sosincs együtt kajálás.

Nálunk úgy volt, hogy ha kész volt a kaja, mindenki szedett magának. Általában tv nézés közben kajáltunk, így volt, aki asztalnál ült, volt aki a kanapén, széken, fotelban, ahol épp kényelmesnek érezte. Tehát a lényeg, hogy nálunk volt olyan, hogy egyszerre kajál mindenki ugyanabban a helyiségben. Bár ez az egyszerre kajálás nem volt mindennapos, de legalább volt ilyen. Heti 2x biztos.

2018. aug. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!