Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy jóbarátom bizonyos társasá...

Egy jóbarátom bizonyos társaságban teljesen megváltozik. Olyan szánalmas lesz, szóljak neki, vagy hagyjam? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Elkezd ő is inni(mindig(!) többet iszik a kelleténél), vízipipázik, cigizik, miközben ha velünk van teljesen normális és és jófej.Ilyenkor rá sem ismerek, és nem is nagyon beszél velünk, inkább megy a többiekhez. Kinövi? (18 éves) Szólnom kéne neki h a "nagy ivós barátai" valójában csak nevetnek rajta, ő a társaság bohóca, vagy hagyjam? Olyan rossz ezt nézni. Ja és én lány vagyok ő meg fiú, nem akarom megnevelni, nem vagyok az anyja...
2010. jún. 21. 02:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jaj... kellemetlen dolog, ha egy jóbarát a szemünk láttára válik nevetség tárgyává. Én biztos szólnék neki, de hogy ne sértsem meg, nem azt mondanám, hogy a többiek csak kiröhögik, inkább azzal kezdeném, hogy különös érzés számomra, hogy mennyire másként viselkedik abban a társaságban, és én nem ilyennek ismertem meg, és ezt az oldalát nem biztos, hogy szeretem, ha ilyennek ismertem volna meg, akkor nem lennénk most barátok. Kifejezném az alkohol miatti aggodalmam is, aztán talán kialakul egy olyan beszélgetés, ami feloldja Őt, talán kitárulkozik és elmondja, miért is akar olyan görcsösen beilleszkedni/megfelelni annak a csoportnak. Persze lehet az is, hogy kedvesen ugyan, de kitér a beszélgetés elől. Legyél nagyon diplomatikus, nehogy megsértsd.
2010. jún. 21. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
én szóltam neki, nem vette észre magát, megromlott a barátság. de én legalább szóltam.
2010. jún. 21. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hat eppen megemlitheted neki, hogy te, hogy latod.

Es, hogy ezek a baratok nem baratok, mer valoszinuleg ha valami baja lenne es segitegre szorulna, ezek a emberek jo messze lennenek tole.

Valeszeg mindenkinek valami surgos tennivaloja akadna mintsem rajta aegitsen.

Amugy meg ez nem meno, tenyleg kicsit szanalmas, hogy ezt nem latja 18 evesen.

A 13 eves unokaocsem rohog az ilyeneken, bar mondjuk o elsportolo lehet azert.

2010. jún. 21. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

ajj ez tényleg olyan szánalmas ha valaki ilyen....volt egy ilyen osztálytársam, általában csak azért hívták el, hogy röhögjenek rajta, amikor az önkívületig issza stb. magát, mert ő azt hitte (gondolom), hogy ettől lesz menő...aztán másnap mindenki kibeszélte, egyszer volt, h egy eléggé cinkes produkcióját föl akarták tölteni a youtube-ra is, csak az volt az akadálya, hogy rosszul sikerült a fölvétel, és szinte semmit nem lehetett kivenni belőle :DD Valahogy sajnáltam, de tkp. nem nagyon bírtam én sem, mert ugyanakkor egy elég sunyi alak volt, meg visszataszító volt, ahogy nem veszi észre magát, hogy mennyire kínos dolgokat művel.

Ha a barátod, akkor én kertelés nélkül megmondanám neki, hogy mit gondolok, úgy talán elgondolkodik, és észreveszi magát.....másképpen nem hinném....

2010. jún. 21. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szólj neki mindenképp. Engem egy időben csak azért hívtak egy bizonyos társaságba, hogy rajtam röhögjenek:S Akkor épp depressziós voltam, és örültem, hogy valakik "befogadnak" és akarják a társaságom..később rájöttem, hogy ez nem így volt. Ha valaki szól nekem előtte, akkor biztos, hogy elgondolkoztam volna rajta, és nem csináltam volna ennyiszer hülyét magamból.
2010. jún. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!