Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan állítsam le? Hugom rám...

Hogyan állítsam le? Hugom rám akarja uszítani a családot

Figyelt kérdés

arról van szó h tesóm most ballagot,és ö tőlem 50.000Ftra számított,de én csak 20at adtam neki. Most mindenkinek azt mondja h mennyire önző testvér vagyok,mert vban pénzem és mégis sajnáélom tőle. otthon lakok,és mióta 1,5 éve dolgozok nem veszem le a számlámról a fizetésem. A szüleim nem kérnek pénzt azért mert otthon lakok,meg azt mondják h másképp hogyan spóroljak. Lakásra gyüjtünk a párommal.

Én már karácsonykor megmondtam tesómnak h ballagására 50 ezer ft-ot adok,ugyh nem veszem meg neki a telefont amit kér,de kihisztizte magának. Majdnem 50Ft-os telefont kapott tőlem,meg kapott egy csomó ruhát is.

És most nem, érti meg h én sem sz@rom a pénzt. mamámék,unokatesómék,nagybátyámék elött próbál lejűratni. Vanakinél el is éri a célját. Hogyan kéne leállítanom?


2010. jún. 21. 12:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%
Kérdezd meg hogy mégis miből venne dolgokat, ha ennyit se adnál neki? Hihetetlen.
2010. jún. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
97%

Sehogy ne állítsd le. Csináljon csak hisztit, és ő fog a legjobban meglepődni mikor a család ráébreszti, hogy nincs igaza.

Kicsit el van kapatva a kicsike... Örüljön, hogy 20.000 adtál neki. Én 5000 tudtam csak kispórolni az öcsémnek. A család többi tagjától mennyit kapott? 100ezreket???

Nem lehetnék a hugod? ;D

2010. jún. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Mondtam már neki h örüljön h adok,meg veszek neki ezt azt. De csak azt hajtogatja h mekkora smucig vagyok,hisz ott a számlámon egy csomó pénz. Igen,de nekem is kell a pénz. nem ugy szeretnék elindulni az életbe h hitelt kelljen felvennem
2010. jún. 21. 12:16
 4/31 anonim ***** válasza:
89%

ne haragudj, de ez a húgod részéről undorító viselkedés szerintem.én nem akarlak vele sem téged, sem őt megbántani, de akkor is ez az igazság. mi az, hogy önző vagy? inkább örülne neki, hogy a majdnem 50000 ft-os telefon mellé kapott még 20000-ret. ez inkább arra utal, hogy ő az önző.

ha velem a húgom így viselkedne, én nem is tudom mit tennék...

neked pedig csak drukkolni tudok sajnos, hogy megoldódjon ez az ügy! :(

2010. jún. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

a többi rokon is 10-20 ezret adott neki. Én oda adtam volna neki az 50et,ha karácsonykor nem hisztizi ki a telefont. Megjegyzem ha most a ballagási pénzéből vette volna meg magának,fele annyiba nem került volna.

Mamám meg egy-két vele egyidős unokatesóm már kezd neki igazat adni

2010. jún. 21. 12:18
 6/31 A kérdező kommentje:
anyuéknak mikor szóltam azt mondták ők nem szólnak bele,intézzük el mi. Én már arra is gondoltam h felpofozom
2010. jún. 21. 12:19
 7/31 anonim ***** válasza:
85%
Nem semmi... Mi tesóimmal soha nem vettünk egymásnak ilyen drága dolgokat. Én a helyedben megmondanám akár az egész család előtt,hogy ha neki nem elegendő amit tőlled kap,akkor ezentúl nem veszel neki semmit. Hány család él minimálbérből,ő meg ilyesmin hisztizik. Azt csodálom,hogy a szüleitek ezt megengedik.
2010. jún. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
84%
baromi egyszerű, legközelebb ne vegyél neki semmit .... és küld el dolgozni, hogy rájöjjön, mi a pénz értéke
2010. jún. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell neki mindent megvenni amiről álmodik mert így azt gondolja neki ez jár és később nem fogtok vele bírni.De ahogy látom már most sem.Valamilyen összegnél "pl:10.000 ft" meg kell húzni az ajándék határát.Ha ez jó neki akkor jó ha nem akkor hisztizzen.Te foglalkozz a saját jövőbeni lakásoddal ne az ő extra igényeivel.
2010. jún. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
63%
törödj bele a hugod ilyen (gratula a neveléséhez)vagy mond meg neki ha kell telefon meg flanc lehet dolgozni ha most nem állítosd le életed végéig a nyakadon lesz egy élősködő pénznyelő automata.
2010. jún. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!