Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan állítsam le? Hugom rám...

Hogyan állítsam le? Hugom rám akarja uszítani a családot

Figyelt kérdés

arról van szó h tesóm most ballagot,és ö tőlem 50.000Ftra számított,de én csak 20at adtam neki. Most mindenkinek azt mondja h mennyire önző testvér vagyok,mert vban pénzem és mégis sajnáélom tőle. otthon lakok,és mióta 1,5 éve dolgozok nem veszem le a számlámról a fizetésem. A szüleim nem kérnek pénzt azért mert otthon lakok,meg azt mondják h másképp hogyan spóroljak. Lakásra gyüjtünk a párommal.

Én már karácsonykor megmondtam tesómnak h ballagására 50 ezer ft-ot adok,ugyh nem veszem meg neki a telefont amit kér,de kihisztizte magának. Majdnem 50Ft-os telefont kapott tőlem,meg kapott egy csomó ruhát is.

És most nem, érti meg h én sem sz@rom a pénzt. mamámék,unokatesómék,nagybátyámék elött próbál lejűratni. Vanakinél el is éri a célját. Hogyan kéne leállítanom?


2010. jún. 21. 12:08
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon el lett kapatva a kishúgod... Nálunk sose volt ilyen pénzelés, max nagyszüleim adtak szülnapra egy 5000-est. Oké, mi 4-en vagyunk tesók, de ha ketten lennénk, akkor se várnék el senkitől ekkora összegeket.. nem is értem a húgod. Nagyon el lett nevelve. Ha még nem késő, most kéne helyrerakni egyértelműen.. ha tovább nyavalyog, én tuti adnék neki egy pofont, térjen már észhez. És ha nem akarod, hogy egy ostoba, hisztis pics@ legyen belőle, akkor keményebben kéne vele bánni, meg elküldeni nyárra dolgozni, hogy vegye észre, mennyi energia összehozni egy kevéske pénzt is. És egyértelműen, ellentmondást nem tűrően megmondani, hogy nem adsz neki pénzt meg csecsebecséket ezért meg ezért. Főleg úgy nem, hogy kunyorog.
2010. jún. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
95%
én is ismerek ilyet 13 évesen kapott telefont,10 ezer ft-t,meg csomó ruhát ,köszönöm helyett csak azt kaptam hogy csak ennyi?
2010. jún. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
nem tudna elmenni dolgozni,mert még csak 14 éves. Azért vettem nkei telefont meg ruhákat,mert rosszul éreztem magam h mindig anyuék fülét rágja,és mivel én ugyssem adok le itthon pénzt,ugy gondoltam h ha nagyon akarja akkor megveszem.
2010. jún. 21. 12:32
 14/31 A kérdező kommentje:
meg égett a pofám amikor anyuéktól kért vmit és mikor ők megmonsátk h nincs pénz most ilyenekre,akkor jó hangosan mondta h ha vki más is beszállna a költségvetésbe akkor lenne másra is pénzünk. És rám célozgatott,mivel én már dolgozok,és nem is tanulok
2010. jún. 21. 12:34
 15/31 anonim ***** válasza:
75%
én elküldeném a sarokra,ne haragudj rám de ugyis oda jut majd szépen eladja magát gazdag pasinak kocsiért apanázsért,sok 14 éves lány pasizásnál azt kérdezi meg elsőnek,kocsid van?egy atyai pofon hiánytzik neki,meg h azt hiszi királylány....
2010. jún. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Az én rokonaim tényleg nagyon jól keresnek, vezető beosztásban dolgozik nagy részük, de nekem eszembe nem jutna ilyen drága ajándékot kérni. Nem hogy 50000ért, de 20ért sem. Leégne a pofámról a bőr.

Magyarázd el neki szépen, hogy mennyit kell dolgozni ezért a pénzért, vagy küldd el diákmunkára. Nem hiszem el, hogy nem érti meg. Pláne, hogy kötöttetek egy egyezséget karácsonykor - tartsa magát ahhoz.


17/L

2010. jún. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
az a baj,h mamám már mondogatja nekem h ő ilyen idősen mikor dolgozott nem lakott otthon és segítette a szüleit. Arra célozgat h otthon lakok és nem adok le semmit. pedig ezt anyuékkal már megbeszéltük. Az étkezési jegyemet leadom,a fizetésből meg csak tényleg szükséges dolgokra költök. Ha minden igaz egy év mulva páromnak és nekem lesz annyi pénzünk h tudjunk venni egy lakást.
2010. jún. 21. 12:40
 18/31 anonim ***** válasza:
88%
Én nem értem szüleid hozzáállását sem,jó alaposan kiosztanám a húgodat a helyükben.Ezzel nincs elintézve a dolog,hogy oldjátok meg Ti,aztán csá...Én is elmondanám a kis bestiának,hogy vagy szépen megköszöni,amit eddig kapott tőlem,és befogja a száját,vagy soha többet nem kap semmit sem.A rokonaim véleményé e meg sz@rnék rá,csakis arra törekednék,hogy a jövőmet megalapozzam.Igazából szomorú,hogy egy tinilány ennyire tudja Őket befolyásolni,de nem kell foglalkozni a károgásukkal!Igazából a húgod személyisége egy elcseszett nevelés eredménye,ami a szüleidet minősíti,a rokonaid és a húgod viselkedése pedig Őket.Ha más nem is,de Te helyrerakhatod a nagyságos kisasszonyt.
2010. jún. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
97%
költözz el amint tudsz és semmit se adj haza,sajnálom h megbántalak azzal amit írok ,de a húgod nem oknélkül ilyen,ezt látta otthon,anyud nevelte bele h majd bátyoka minden fizet valószinű ..kicsit igaza van de azért magadra költsd amit meg kerestél ne élöskdő rokonokra.Költöz el mert rosszab lesz és a végén természetesnek veszi majd anyukád meg kishercegnő hugicád is h bátyóka majd mindent fizet....
2010. jún. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Hát lány vagyok :) nem tudom miért ilyen tesóm,pedig aztán ugyanugy lett nevelve mint én :S Anyuák nem akarnak lehuzni.Még ők mondták h azt a pénzt amit keresek inkább tegyem félre. mert csak ugy lehet gyűjteni ha az ember otthon lakik
2010. jún. 21. 23:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!