Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan állítsam le? Hugom rám...

Hogyan állítsam le? Hugom rám akarja uszítani a családot

Figyelt kérdés

arról van szó h tesóm most ballagot,és ö tőlem 50.000Ftra számított,de én csak 20at adtam neki. Most mindenkinek azt mondja h mennyire önző testvér vagyok,mert vban pénzem és mégis sajnáélom tőle. otthon lakok,és mióta 1,5 éve dolgozok nem veszem le a számlámról a fizetésem. A szüleim nem kérnek pénzt azért mert otthon lakok,meg azt mondják h másképp hogyan spóroljak. Lakásra gyüjtünk a párommal.

Én már karácsonykor megmondtam tesómnak h ballagására 50 ezer ft-ot adok,ugyh nem veszem meg neki a telefont amit kér,de kihisztizte magának. Majdnem 50Ft-os telefont kapott tőlem,meg kapott egy csomó ruhát is.

És most nem, érti meg h én sem sz@rom a pénzt. mamámék,unokatesómék,nagybátyámék elött próbál lejűratni. Vanakinél el is éri a célját. Hogyan kéne leállítanom?


2010. jún. 21. 12:08
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
74%
Én ballagásomra könyvet kaptam a tesóméktól (ők is velünk laktak, ők is gyűjtögettek az életkezdéshez.)És soha eszembe sem jutott, hogy többet kellene kapnom. Ez a húgodnak honnan jön? Azért mert sikerült elballagnia egy szaros iskolából ő most "megérdemel" dolgokat, vagy mi van? Beszélgess el vele. Ne pofozd fel, csak beszélgess el vele. A lényeg, hogy ne veszítsd el a fejed. Mert akkor az lesz a vége, hogy bűntudatod lesz és veszel neki egy mp4-et is.
2010. jún. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
szerintem a barátnőitől jön ez a hülye viselkedés
2010. jún. 22. 00:08
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el neki, hogy szereted őt és azt akarod, hogy normális értékrendű felnőtt váljon belőle. Mondd el neki, milyen hálás vagy a szüleiteknek a segítségért, biztos lehet benne, hogy majdan ezt ő is meg fogja kapni. Mondd el neki, milyen nehéz a mai világban az életkezdés. És végül mondd el neki, hogy mindig ott leszel neki, ha segítségre van szüksége, de elsősorban tanuljon meg azzal boldogulni, amije van. Légy nyugodt, és ne kezdj el vele veszekedni. Ha hisztizik, mondd meg neki, ha nem tetszik amit kapott, vissza is adhatja akár. Nehogy már a szúnyog adjon vért!

Utolsó voltam.

2010. jún. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
93%

Szia,

en a helyedben meg a telefonjat is elvennem, elvegre is en vettem meg, majd mosolyogva megmondanam neki, hogy igy legalabb tobb alapja van smucignak nevezni. Elkepeszt, hogy ilyen emberek vannak.. En a szuleid helyeben hazimunkahoz kotnem a zsebpenzt, tanulja csak meg a penz erteket.

En gazdag csaladbol szarmazom, a szuleim es a legtobb rokonom, baratom is az, es csak a szuleimtol kapok komolyabb erteku ajandekokat, meg a nagyszuleimtol, mindenki mastol apro, de jol el talalt ajandekokat. Pl az egyik rokonommal egyutt vasaroltunk, es meglattam egy kb 200ft-os mutyurt, elsohajtottam magam, hogy de edes, es kaptam kettot szulinapomra. Nagyon jol esett, hogy emlekezett ra, mit mondtam, jobb, mintha vett volna valami sokezres vackot, aminek nem is orulok. Ezt kene megertenie a hugodnak, hogy nem az a lenyeg, hogy mennyi penzt, milyen erteku ajandekot kap. Foleg, hogy ahogy hallom nem engedhetitek meg magatoknak, hogy tulsagosan nagy labon eljetek.

Szerintem ha elkezd dolgozni akkor majd megerti a penz valodi erteket.

2010. jún. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
a helyzet egyre durvább lett. anyira maga mellé állította a mamám,meg keresztszüleimet,h a szüleimnek kellett beszélni a rokonokkal és elmondani h mi is van. Most perzse még jobban utál hugom,mert már nem csak smucignak tart,de úgy gondolja ha rokonok most hazugnak hiszik,mert már nem hiszik el amiket mond h én soha nem segítek neki semmiben meg ilyenek. komolyan már ott tartok h meg fogom verni!
2010. jún. 26. 18:53
 26/31 anonim ***** válasza:
96%
Sehogy eléjük álsz és közlöd hogy ennyi van slusz, a családodban mindenki már a húgod is felnött és nekik tudniuk kell hogy a pénz nem a fán terem.
2010. jún. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:

Szerintem le kéne ülni beszélgetni a húgoddal hogy hogy is van ez... Én gyerek fejjel is úgy gondolom hogy sok az amit a húgod művel. És szerintem ne bántsd! Ne heregeld fel magad rajta, mert akkor csak rosszabb lesz a helyzeted. Meg mondd meg nagyszüleidnek is, hogy ez nem úgy van hogy te nem segítesz semmiben, hanem a húgod eléggé elkényeztetett.

15/L

2010. jún. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
51%

A problémát két részre bontanám.

1, A hugod viselkedése, illetve a család lehetséges reakciója. Számomra ez teljesen durva. Itt vagyok közelebb a 40-hez, mint a 30-hoz és most hallottam életemben először arról, hogy ballagásra pénzt adni. Teljesen abszurdnak hangzik. A legdurvább, hogy el is várja. 50ezres mobiltelefon. Mi a b.dös f...nek? Valami nagyon félrement ott körülöttetek, és valószinűleg nem csak a húgdnál, aki ki tudja honnan veszi a példát. Nem ismerem a családi körülményeid, és nincs jogom itélkezni, de itt valami nincs rendben. Nyilván lépned kell valamit, de hogy kikkel kéne elbeszélgetned ez ügyben, és milyen irányba kéne terelned az embereket, azt ennyi információból meg nem mondom.


2, Egy másik érdekes téma. Ha jól értettem, a párotokkal a fizetésetek nagy részét félreteszitek, ez gyűlik egy bankszámlán, és a célotok vele (rosszat sejtek) az, hogy ha elég sok összegyűlik, akkor részletre vesztek egy lakást. Nem folytatom, hogy mi a valószinű végkifejlete a történetnek, csak egy dologra hvnám fel a figyelmedet. Az a pénz most ott van és kamatozgat. Éppen nem csináltok vele semmit, ami az elherdálás után a második legrosszabb dolog, amit pénzzel lehet tenni, de még így is dicséretes, hogy nem a legrosszabbat teszitek. Van azonban az ilyen pénznek egy tulajdonsága. Elemi erővel akar olyan kezekbe vándorolni, akik akarnak vele valamit csinálni. Legyen az értelmes vagy értelmetlen dolog, mint például a húgod mobilja, de jöhet egy váratlan családi kiadás is. A lényeg, hogy amíg olyan formában tartjátok a pénzt, hogy könnyen hozzá lehet férni, addig ott lesznetek körülöttetek azok az erők, amelyek hozzá szeretnétek férni. Bölcsebb dolog lenne értelmes módon befektetni.

2010. jún. 27. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Mi van??? Bocsi, de mia z hogy pénzt követel. Azért mert a tesója vagy, mi jogon kér tőled pénzt a balalgására, pláne enynit. A helyedben nem hogy félnék, mit szól a scalád, hanem lekennék neki egy hatalmas pofont, hogy tudja hol a helye!
2010. jún. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

már ott tarok h nem tudok vele beszélni. Még egy léágtérbe se hajlandó. Ha bemegyek a nappaliba,akkor ő kimegy... ha kimegyek ő kimegy.

Azért várja el h adjak neki pénzt,mert irritálja h nem adok le itthon semmit,és tudja h van pénzem, Tuti. Pedig szüleim ezt érte is megtennék ha ott tartana h dolgozik

Egy év múlva ha minden összejön,akkor tudunk venni itt a faluban lakását párommal,és még hitel sem kell hozzá. Van egy nagyon régóta eladó ház,és egy év mulva ha megvesszük még bútorokra is fog maradni,meg egyéb dolgokra.

Ha hirtelen kellene a pénz,oda adnám. Végül is itthon lakok. És inkább én adjam mint a bank

2010. jún. 27. 11:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!