Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebből ki lehet jönni valahogy?...

Ebből ki lehet jönni valahogy? (Esküvő-kérdés),

Figyelt kérdés

A párommal tervezzük az esküvőnket, tökéletes egyetértés van köztünk a részleteket illetően. Kicsit szeretnénk, csak polgárit (egyikünk sem vallásos), kevés emberrel - szűk család és legközelebbi barátok.


Na de... Édesanyám (aki természetesen telekürtölte a rokonságot korábban is ezzel kapcsolatban, miután a párom “elkért tőle” :)) tegnap bejelentette, hogy a világ végi faluban élő rokon nem érti, miért nem lesz nagy buli, ő táncolni akar. Meg küldözgeti a menyasszonyi ruhás képeket anyámnak hogy adja tovább nekem. Őszintén szólva eszemben sem volt meghívni őt és a családját. Sose beszélek velük, évi 1x találkozunk pár órára. Anyám persze erre kiakadt, hogy de ő beszél velük, így illik, és még sorolta, hogy de akkor meg kell hívni meg ezt meg azt.


Mondtam neki, hogy akkor menjen férjhez ő, hívja meg őket, mert én nem szeretném. Erre kiakadt megint. Hogy akkor ő sem jön... Első dühömben rávágtam volna, hogy akkor ne is, de persze nem tettem... Nyilván nagyon rosszul esne, ha nem jönne az édesanyám. Tudom, hogy nem tudok mindenkinek jót tenni, de ebből sértődés nélkül nem lehet kijönni?! Óvodában érzem magam...


Másnak van tapasztalata erről?


2018. aug. 27. 14:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%

Olyan esküvőtök legyen, amilyet ti szeretnétek.

Normális ember ezt belátja.

2018. aug. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%
Mi saját magunknak fizettünk mindent, semmilyen segítséget nem kértünk anyagilag, így beleszólást sem tűrtük semmilyen téren. Ha nektek a szülők finanszírozzák, akkor bizony kell valami kompromisszum. A ti lagzitok, elvileg arról kéne szóljon, hogy ti mit akartok a TI napotokon, de bizony ha a pénz a szülőktől jön és ezt a fejetekhez is vágják, akkor valamennyi beleszólásuk sajnos van.
2018. aug. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%

9 fő volt velünk együtt, ilyen okok miatt is

- én nem kerülgetek századrangú rokonokat (anyósék nyomatták, meg mindenkinek ajándék süti, mondtam oldják meg, ha akarják, én erre nem költök)

- a pénzből lett a fain nászút

2018. aug. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk addig ment a cirkusz arról, hogy de a huszadágról rokon Magdika miért nem jöhet, illetve hogy hogyan ültessük szét azokat akik utálják egymást, hogy fogtuk magunkat, lemondtuk az egészet a ...csába és elmentünk külföldre egy mesegyönyörű helyre két tanúval összeházasodni. Az esküvőre szánt pénzből meg két hétig nászutaztunk. Soha soha soha nem csinálnám másképpen.
2018. aug. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%

Az előttem írók már elmondták, én egyet fűznék még hozzá: Ne hagyd Magad zsarolni Anyud által.

És el ne hidd, hogy akkor ő nem fog menni (ha nem hívod meg akárhányadik távoli rokonékat). Ezt mondja, hogy ő nem fog menni, (mert a legkönnyebb ilyennel vagdalkozni), de ezt nem fogja megtenni, szóval ezzel ne hagyd, hogy nyomást gyakoroljon Rátok.

2018. aug. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%

Amúgy mi tizenöten voltunk. Vőlegényem apja nem jött el, mert besértődött valamin, (tán pont ilyen hülyeségen, hogy az ikszedik Feri bácsit és a fiait meg azok feleségét és kisgyerekeit miért nem hívjuk meg).

Szóval após nem jött, de attól még szép volt az esküvőn, és olyan, amilyennek szerettük volna.

2018. aug. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%
Mármint nem "esküvőn", hanem "esküvőnk"
2018. aug. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
93%

Anyósom nagy esküvőt akart, náluk mindenki 200 fő feletti meghívottal dicsekedhetett.Párom nem vágyott ilyenre meg én sem.Mikor először elmondtuk akkor azt mondta én ,,butítottam" el a fiát, mert náluk ez szokás és ez úgy is lesz.

Mondtam neki nem az ő esküvője lesz ,ha annyira nagy lakodalmat akar hajrá erősítsék meg az esküjüket.Párom is mondta nekik hogy nem akar felhajtást.Megértették mire oda kerültünk az oltár elé:D

Kb 25-30an így is voltunk.Olyanok akik mindkettőnknek fontosak voltak és jól éreztük magunkat.

2018. aug. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Hát ha még ő fizetné... Akkor felőlem hívhatná, mert elfogadnám. De mi fizetjük magunknak.
2018. aug. 27. 15:16
 10/25 anonim ***** válasza:
90%
Én a külföldi esküvős vagyok de ebben az esetben kerek perec megmondanám, hogy sorry ez az én esküvőm, én fizetem és én döntöm el kit hívok meg, a továbbiakban egyáltalán nem vagyok kiváncsi ilyen témájú hisztire és aki emiatt nem jön el az saját magát minősíti, nem engem.
2018. aug. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!