Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebből ki lehet jönni valahogy?...

Ebből ki lehet jönni valahogy? (Esküvő-kérdés),

Figyelt kérdés

A párommal tervezzük az esküvőnket, tökéletes egyetértés van köztünk a részleteket illetően. Kicsit szeretnénk, csak polgárit (egyikünk sem vallásos), kevés emberrel - szűk család és legközelebbi barátok.


Na de... Édesanyám (aki természetesen telekürtölte a rokonságot korábban is ezzel kapcsolatban, miután a párom “elkért tőle” :)) tegnap bejelentette, hogy a világ végi faluban élő rokon nem érti, miért nem lesz nagy buli, ő táncolni akar. Meg küldözgeti a menyasszonyi ruhás képeket anyámnak hogy adja tovább nekem. Őszintén szólva eszemben sem volt meghívni őt és a családját. Sose beszélek velük, évi 1x találkozunk pár órára. Anyám persze erre kiakadt, hogy de ő beszél velük, így illik, és még sorolta, hogy de akkor meg kell hívni meg ezt meg azt.


Mondtam neki, hogy akkor menjen férjhez ő, hívja meg őket, mert én nem szeretném. Erre kiakadt megint. Hogy akkor ő sem jön... Első dühömben rávágtam volna, hogy akkor ne is, de persze nem tettem... Nyilván nagyon rosszul esne, ha nem jönne az édesanyám. Tudom, hogy nem tudok mindenkinek jót tenni, de ebből sértődés nélkül nem lehet kijönni?! Óvodában érzem magam...


Másnak van tapasztalata erről?


2018. aug. 27. 14:38
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy csak egy megjegyzés, de sok idióta szülő ezzel cseszi el. A fiatalok akarnának mondjuk egy helyes, bensőséges, meghitt esküvőt (mondjuk úgy 10 és 30 fő között). És akkor jönnek a szülők, megy az érzelmi zsarolás, a cirkusz. Aztán mi lesz a vége sok esetben: Nem lesz még annyi fős SEM, ahogy a fiatalok szerették volna, elmennek két tanúval. (Ezt érik el a szülők, hát gratula:(
2018. aug. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
83%

Ebből nem lehet békésen kijönni,mert anyós nagy lagzit akar, ti pedig kicsit terveztek. Ha ti szerveztitek és fizetitek a bulit, akkor döntési joga nincs, elvárásai sem lehetnek. Az, hogy ő végighívta a rokonságot, nem számít hivatalos meghívásnak, ezért ezen nem aggódnék. Akinek majd ti adtok meghívót, az lesz ott az esküvőn.

Ha anyós megpróbál szerkezkedni vagy beleszólni a dolgok menetébe, akkor elmondhatjátok megint, hogy ha olyat akar, csináljon magának lagzit, de a tiétek nem úgy lesz. Ha türelmesek vagytok, hússzor is elmondhatjátok, ha újabb ötletekkel áll elő.

Ha az értesített rokonok jelentkeznek és számon kérik a meghívójukat, akkor nekik is el kell magyarázni, hogy a mama nagyon szerette volna, de nincs keret nagy lagzira és ezért nem tudjátok vendégül látni őket. Az általa tett ígéreteket pedig nem a ti felelősségetek betartani, tehát elmondhatjátok a hívó félnek, hogy sajnáljátok, ha úgy értették, de ők nem tartoznak a szűk körbe, akik ott lesznek. Ennél tovább nem is kell ragozni.

2018. aug. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
71%
Utolsó vagyok, elírtam anyós helyett anyud, de a többi változatlan.
2018. aug. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
87%
Úgy látszik, én vagyok az a szülő, aki pont nem akar nagy lagzit.😀 Ugyan még nem történt semmilyen bejelentés, felém se, de két gyerekem is tartós párkapcsolatban él, 25-öt elhagyták, és mostanában kapom némely rokonoktól a célzásokat, hogy ők már mennyire táncolnának egy jót a lagzin, mikor lesz már. Rövidre zártam azzal, hogy aki lakodalmat akar, tartson a saját körében, egyébként majd a fiatalok eldöntik, hogy mit szeretnének, mikor, és hány fővel. A magam részéről hülyeségnek tartom erre milliókat kidobálni, amikor épp csak kijöttek az egyetemről, építik az egzisztenciájukat, én csak segíteni tudok lakásvásárlásban, de nincs forrásom mindendegyik alá odatenni egyet ajándékként. Győzd meg anyukádat, hogy jobb helye is van annak a pénznek, és egyébként is, ez a ti esküvőtök, nem az övé, a Lajos bácsié meg a Mari nénié.
2018. aug. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
76%

Ha ti fizetitek magatoknak, akkor nagyon tiszta a helyzet: azt hívtok meg, akit csak akartok. Ha anyukád emiatt nem menne el, akkor az teljesen a saját döntése lenne. De gyanítom, hogy csak mérgében mondta, érzelmi zsarolásként. Csak nem hagyná ki a lánya esküvőjét egy szomszédja miatt.

Ne engedjetek a zsarolásnak, csináljatok mindent úgy, ahogy terveztétek.

2018. aug. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
90%

Egyszeru

Megmondjatok meg egy szo hiszti es titokban kettesben hetfo reggel osszehazasodtok.

2018. aug. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
58%
Nekünk ugyan volt lagzi de oda az jött akit mi meghivtunk. A szülök akit akartak meghivhattak a polgári és templomi esküvőre, az minket nem zavart. Igy mindenki boldog volt.
2018. aug. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell mondani a szülőknek, hogy megváltoztak a szokások és nem csak az változott, hogy már nem minden esetben állják a szülők a költségeket, hanem az is, hogy a hagyományos lagzik helyett a meghittebb, kis létszámú esküvőket kedvelik a fiatalok valamilyen különleges helyszínen.

(Egy szülő)

2018. aug. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Mi megoldottuk,senki nem volt ott két barát tanunak,nem is hinyzott a potya zabalo sereg,szájhuzo irigy rokonság egyik oldalrol se..
2018. aug. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Alternatíva esetleg? A polgárira eljöhet mindenki, de utána max egy pohár pezsgőt kapnak, és viszlát. A lagzi meg szűk körű, ahogy ti akarjátok.

Merem állítani, hogy azért a fél óráért nem fog utazgatni Mari nénje a falu végéről, de akkor egy szava sem lehet senkinek, hogy kizártátok.

2018. aug. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!