Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebből ki lehet jönni valahogy?...

Ebből ki lehet jönni valahogy? (Esküvő-kérdés),

Figyelt kérdés

A párommal tervezzük az esküvőnket, tökéletes egyetértés van köztünk a részleteket illetően. Kicsit szeretnénk, csak polgárit (egyikünk sem vallásos), kevés emberrel - szűk család és legközelebbi barátok.


Na de... Édesanyám (aki természetesen telekürtölte a rokonságot korábban is ezzel kapcsolatban, miután a párom “elkért tőle” :)) tegnap bejelentette, hogy a világ végi faluban élő rokon nem érti, miért nem lesz nagy buli, ő táncolni akar. Meg küldözgeti a menyasszonyi ruhás képeket anyámnak hogy adja tovább nekem. Őszintén szólva eszemben sem volt meghívni őt és a családját. Sose beszélek velük, évi 1x találkozunk pár órára. Anyám persze erre kiakadt, hogy de ő beszél velük, így illik, és még sorolta, hogy de akkor meg kell hívni meg ezt meg azt.


Mondtam neki, hogy akkor menjen férjhez ő, hívja meg őket, mert én nem szeretném. Erre kiakadt megint. Hogy akkor ő sem jön... Első dühömben rávágtam volna, hogy akkor ne is, de persze nem tettem... Nyilván nagyon rosszul esne, ha nem jönne az édesanyám. Tudom, hogy nem tudok mindenkinek jót tenni, de ebből sértődés nélkül nem lehet kijönni?! Óvodában érzem magam...


Másnak van tapasztalata erről?


2018. aug. 27. 14:38
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

20-as, ezt embere válogatja.

Mi pl. nem hívtunk meg a házasságkötő terembe sem másokat/távolabbi rokonokat. Az esketést is úgy akartuk, hogy szintén csak az a 20 ember legyen ott,aki majd a vacsorán. (Mert akkor hol van az esküvő bensőségessége, ha oda pedig bármelyik rokon/szomszéd/anyós barátnője jöhet.)

2018. aug. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

#21 Nyilván ez is egy szempont, erről a kérdező nem írt. Ha lenne templomijuk, arra írtam volna, az amúgy is jellemzőbb, hogy a templomba eljön ország-világ, a polgári meg bensőségesebb. :) De nekik nincs ilyen - viszont ettől még lehet a kettébontás alternatíva, ha sértődés nélkül (vagy legalábbis kisebb sértődéssel) akar kijönni.

A nem kívánt rokonok nagy része úgysem fog eljönni fél óráért, mikor nem táncolhat meg nem zabálhat, erre alapoztam a dolgot. :)


Persze, ettől még nyilván az a legjobb verzió, hogy ne szóljon bele senki, anyuka meg hadd puffogjon, de van olyan, aki megpróbál mindenkinek jót tenni, a fenti arra egy lehetőség. :)

2018. aug. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Jó nagy szemét anyád van, már ne is haragudj. Ilyet mondani, hogy ha nem hívsz meg mindenkit, aki ő kitalál - ráadásul a saját költségeden - akkor ő sem megy el. Undorító ez a zsarolás. Bennem biztosan összetörne valami, ha anyám bejátszana egy ilyet. Nem normális szerintem.
2018. aug. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Mi kerek perec kijelentettük a családnak, hogy semmibe nem szólhatnak bele, csak ha kérdezzük őket. Mi fizetjük, mi házasodunk, nem szeretnénk kéretlen tanácsokat. Elfogadták, kinek könnyen, kinek nehezen ment. Határozottnak kell lenni,ne hagyd, hogy zsaroljanak, mert, utána már a szomszéd unokatestvérének a kiskutyáját is meg akarják hivatni veled
2018. aug. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:

Nekünk jövőre lesz, én is néha oviban érzem magam..

Ne hagyd magad, ez a te esküvőd, és nem az övék! Ezt kellene már végre minden családtagnak/rokonnak felfognia ...:@

Mi határozottan "álljuk a sarat", nem engedünk beleszólást, párom megmondta, hogy aki beleszól, akinek nem tetszik, az nem jön.

Azóta visszavettek, bár tuti lesz még nehézség.

Kitartás!

2018. aug. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!