Én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Egy ideje próbálom kerülni a fehér lisztes, cukros illetve a magas szénhidráttartalmú ételeket, ezáltal külön főzök és vásárolok magamnak.


Múlt héten vettem fél kg barna kenyeret, a nagyobb szeletekből csináltam magamnak szendvicset. Péntek reggel volt össz-vissz 1 szelet kenyér, se a csücsök, se a kisebb szeletek nem voltak meg.


Köretként általában párolt zöldségeket szoktam enni (zacskós fagyasztott). Egy zacskó négy evésig tart ki. Tegnap megcsináltam, ettem belőle egy adagot, ma reggel megyek ki, a tálban konkrétan fél adag maradt (van más köret itthon, nem a zöldségkeverék volt az egyetlen).


Én ezen nagyon kiakadtam, mert se szó se beszéd belenyúlnak és kivesznek három napi adagot. Amikor megkérdezték, hogy ehetnek-e belőle, sosem mondtam nemet, annyit kértem, hogy szóljanak mert akkor úgy vásárolok be. És nem csak a kenyérnél/zöldségnél van ez, a gabonapelyhem (500 g) három nap alatt elfogyott, amikor én napi egyszer eszek 60-70 g-t, hat db barna zsemle elfogyott egy hétvége alatt, amiből egyet sem ettem mert következő hétre vettem.



Nekem tényleg nem azzal van a bajom, hogy esznek belőle, csak akkor szóljanak, hogy "figyelj, ebből ettem ennyit meg ennyit". Mert akkor elmegyek és hozok másikat.


2018. szept. 9. 08:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Hát nem tudom, nálunk nem szokás szólni, hogy valaki megevett x dolgot és ugyanígy engedélyt se kell hozzá kérni.
2018. szept. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

De kik? Férjed, gyerekeid?

Amúgy meg, ha ennyire rá vannak cuppanva, akkor soha jobb alkalom, hogy náluk is bevezesd a főzéssel az egészséges életmódot.

2018. szept. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
2-nél a pont. Inkább örülj neki, és ne zsémbelődj:D
2018. szept. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Igen első, nálunk sem, de itt az a gond szerintem, hogy a kérdező családja továbbra is az egésztelen cukros, fehérlisztes dolgokat veszi és eszi, gondolom nem támogatták, mikor ő elkezdett odafigyelni ezekre, ezért magának kellett vennie a kaját, most meg belezabálnak abba is. Ez parasztság, ha ízlik nekik, vegyék akkor azt ezentúl ők is. Én updatezem. Mikor csinálok egy pörköltet tarhonyával, akkor a férjemnek mindig külön csinálom a normál tarhonyát, de egyszer nem figyelte, hogy két különféle van itthon, megette az update-et. Persze kicsit mérges letten, mert elég drága ahhoz, hogy külön főzzek mindenkinek, azóta nem főzök külön.

Szerintem itt is kellene kompromisszum. Egye mindenki azt, amit te kérdező, ha nekik mindegy. Ha meg fújjognak, add oda a blokkot, ennyibe kerül, adják oda, és amit tudsz, zárd el külön, vagy annyit vegyél egyszerre, ami el is fogy. Mini hűtőt is lehet venni.

2018. szept. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
21%

4!


Én is olyan diétán vágyok, ami drágább, mint az átlagos étkezés, de a budos életben eszembe nem jutna háborogni rajta, ha valamelyik családtagomnak épp az én ultradraga élelmiszerem esne jól. Na bumm, akkor mi van? A gyerekem a múltkor úgy döntött, csinál magának tejbegrízt, de mivel kevés volt a sima tej, elhasználta a kokusztejemet hozza. Meg se ette, mert nem ízlett neki, így az egész a kukában végezte, de nem álltam le balhézni rajta. Ha a kérdező ennyire háklis, ne tegye olyan helyre az élelmiszerét, ahol más is hozza fér, eh ilyen egyszerű

2018. szept. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
5-ös, de itt az a baj, hogy nem szólnak a kérdezőnek, hogy megették, akkor veszi észre, amikor ő is enne belőle. Ezt én is utálom. Ne mondd már, hogy ha te ennél 3 virslit, és nincs kenyér, mert megette valaki, aki nem szólt, hogy elfogyott, te mehetsz a boltva, ha enni akarsz, nem lennél mérges? És nekem valahogy úgy jön le, hogy a kérdező még diák, a zsebpénzét költi erre, nincs egy egész havi fizetése arra, hogy az egész családot etesse.
2018. szept. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
"Amikor megkérdezték, hogy ehetnek-e belőle, sosem mondtam nemet, annyit kértem, hogy szóljanak mert akkor úgy vásárolok be." Itt a lényeg
2018. szept. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
21%
Nem eszek kenyeret 😁 Komolyra fordítva a szot, valószínűleg azért evett belőle, mert a sima kenyér elfogyott. Amúgy meg ezzel se lenne bajom, ha elfogy valami, elmegyek a boltba. Ha meg biztos akarok lenni abban, hogy x dolgot nem esznek meg, akkor írok rá egy papirt, hogy "nyuszika, ne edd meg a sajtót, mert abból lesz holnap a rántott sajt" - és már meg is van oldva. Ettől függetlenül ha éhes és csak kimondottan a sajt az, amire éhezik, akkor bumm, egye meg, majd megyek és vészek másikat. A bolhából van itt elefánt csinálva.
2018. szept. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8%

7!


Engedélyt kérni???? Max egy 5 éves kérjen engedélyt ag evésre, egy felnőttnek a saját otthonaban nem kell engedély ehhez

2018. szept. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
De igenis kell engedély ahhoz, ha a másét elvennéd. Amit ő vett saját magának, mert a többieknek ott a sima, amit nem cserélnek le. Hiszen ha nekik is mindegy lenne, akkor nem kellene külön vásárolnia a kérdezőnek. Bár parasztéknál lehet nem így megy. Bunkóság és kész.
2018. szept. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!