Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha kapnatok/nyernetek tobb...

Ha kapnatok/nyernetek tobb szaz millio forintot, adnatok a testvereteknek belole?

Figyelt kérdés

Mielott kirobanna valamilyen vita a kerdesemrol, elmondom, hogy miert kerdezem. A sogorom nagyon sok millio Ft-hoz jutott (tisztessegesen, mert jart neki, mivel lerobbant egy balesetben egy ceg hibajabol, de mar felepult es ugyanugy dolgozik).


Az anyja nagyon rossz szemmel nezi, es onzosegnek tartja, hogy ezt a penzt nem akarja megosztani a testverevel es ezert szidalmazza. Bar neki nincs csaladja (marmint gyereke, es nem is lesz, mert mar 48 eves), de szerintem ez az o penze es arra kolti, oda teszi, ahova akarja, nem kellene ot eroltetni es nekunk ezek az anyja reszerol torteno kirohanasok cikik, mert ugye ugy nez ki a dolog, hogy azt kerezi, hogy miert nem osztja meg velunk a penz. Ti mit gondoltok? En belegondoltam a helyebe, es biztos, hogy adnek az egyetlen testveremnek, ha ennyi penzem lenne, de ez az o dontese, mert ot erte kar.


2010. jún. 22. 13:50
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez azért nem olyan,mintha nyerte volna...Egy baleset utáni kártérítés egész más,mint a lottó ötös...

Ilyen esetben lehet,hogy én sem adnék,vagy nem jutna eszembe vagy valami tesóm számára hazsnos tárgyat vennék neki,ami eseteg drágább...

2010. jún. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne szükségem a pénz egy részére, és a testvéremnek igen, akkor adnék neki. De ha ő lenne jobb anyagi helyzetben, akkor nem adnék.
2010. jún. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
Természetesen adnék a tesómnak. De attól függ mennyi pénzről is van szó,ha csak pár milliót kapnék,akkor csak a házra telne..de ha sok lenne,lefizetném a kölcsönüket,és ha még több lenne,nekik is vennék házat...ha meg a lottó ötöst nyerném meg,akkor a meg,huha,lenne minden:-)
2010. jún. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 Kurpi urfi válasza:

Szerintem az a pénz őt illeti mivel ha ténleg baleset érte akkor egyedül ő szenvedett a pénzért, ő járt pereskedni stb.

Ha lotton nyerte volna akkor kicsit másképp festene a dolog, de szerintem így maximális az ő döntése, hogy mire költi.

2010. jún. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
szívesen adnék, főleg, ha pénzügyi gondjai lennének. ha ez lottónyeremény, akkor nekem nem származik hátrányom ebből. viszont mivel ez egy sérülés miatt lett az övé, szerintem biztos van oka, hogy ennyi pénzt kapott... ha a testvér nem szorul rá, akkor nem értem az igényt... a sógor pénze, ossza be ő belátása szerint.
2010. jún. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Ha valaki kap 200 millio Ft-ot, annal max. Gyurcsany Ferenc lehet jobb anyagi helyzetben. :) Amugy o 18 evvel idosebb az en ferjemnel, aki a testvere, szoval termeszetesen o allt jobban eleve meg egyedulallo. Ja, es ahogy mondtam, nekem nem kellene a penze, csak ugy erdekel a velemenyetek...es szerintem is mas egy baleset, ahogy irtam.
2010. jún. 22. 13:57
 7/36 anonim ***** válasza:
64%

hát fogas kérdés. mivel felépült, nem rokkant... én megosztanám. több 100 milka egy embernek sok, és ha a Jóisten megadta neki, h felépüljön, gondolhatna a többiekre is.

Számomra azért természetes, hogy megosztanám (két testvérem van!), így lettem felnevelve.

2010. jún. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
a sok millió ez esetben gondolom, kb 5-6 millió, nem osztozkodnék rajta, mert ez nem sok pénz, hanem befektetném ( a tesóm eleve el se fogadná), ugyanis, ha ennyi kártérítést kapott, akkor biztos van maradandó sérülése, ami esetleg azzal jár, hogy hamarabb kell esetleg nyugdíjba mennie, mert nem fogja bírni a munkát....a lottónyeremény más, ott természetesen osztozkodnék
2010. jún. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
5-6 millió ft nem sok pénz. Még 10 sem sok, egy tisztességes lakást sem kapsz belőle. Ha kapnék 15 misit, adnék egyet a testvéremnek, de ez annyira millió dologtól függ, hogy nagyon. Milyen a viszonyom, a testvérem mennyire van megszorulva, mire kellene neki stb....
2010. jún. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
200 milliorol van szo, nem 5-6-rol. Nem mehet elobb nyugdijba, de amugy nagyon sok evig tartott felepulnie olyan szintre, hogy ne vedd rajta eszre, hogy mi tortent.
2010. jún. 22. 14:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!