Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha kapnatok/nyernetek tobb...

Ha kapnatok/nyernetek tobb szaz millio forintot, adnatok a testvereteknek belole?

Figyelt kérdés

Mielott kirobanna valamilyen vita a kerdesemrol, elmondom, hogy miert kerdezem. A sogorom nagyon sok millio Ft-hoz jutott (tisztessegesen, mert jart neki, mivel lerobbant egy balesetben egy ceg hibajabol, de mar felepult es ugyanugy dolgozik).


Az anyja nagyon rossz szemmel nezi, es onzosegnek tartja, hogy ezt a penzt nem akarja megosztani a testverevel es ezert szidalmazza. Bar neki nincs csaladja (marmint gyereke, es nem is lesz, mert mar 48 eves), de szerintem ez az o penze es arra kolti, oda teszi, ahova akarja, nem kellene ot eroltetni es nekunk ezek az anyja reszerol torteno kirohanasok cikik, mert ugye ugy nez ki a dolog, hogy azt kerezi, hogy miert nem osztja meg velunk a penz. Ti mit gondoltok? En belegondoltam a helyebe, es biztos, hogy adnek az egyetlen testveremnek, ha ennyi penzem lenne, de ez az o dontese, mert ot erte kar.


2010. jún. 22. 13:50
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
kizárt dolognak tartom, hogy Magyarországon valaki 200 millió forintos kártérítést kapnak munkahelyi balesetért, ennyit magától egy cég sem fizet, még halálos vagy tartós rokkantság esetén sem, a biztosító sem, a bíróság meg ennyit nem ítél meg, pláne, ha fel is épült...
2010. jún. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Mi nem Magyarorszagon elunk (Europan kivul), de a reszletekbe nem mennek bele. Ez itt is nagyon sok penz.
2010. jún. 22. 14:05
 13/36 anonim ***** válasza:
64%

200 milliobol adnék,de még 20 milliobol is 1 milliot tutti...

De én igy lettem nevelve,és ilyen a természetem,200 milliobol még adakoznék is...de mindenki más..

2010. jún. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 Kurpi urfi válasza:

Nem tudom, hogy vagytok vele de nekem sántít egy kicsit ez 200 millió ft és teljesen felépült dolog... szerintem ennyi pénzt nem adnak ha nem éri maradandó sérülés.

Én személy szerint biztosan adnék testvéremnek de egyáltalán nem tudom elítélni aki nem így tesz. Amúgy az szerintem nem érv, hogy ő egyedülálló.

2010. jún. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 Elke válasza:
Akár baleset miatt kapta,akar nem én a helyében adtam volna egy kis pénzt a tesómnak.Mit csináltam volna annyi pénzzel? Pláné ha tudom,hogy a tesómék nagyon rosszúl állnak anyagilak.Másnak is adtam volna belőle.A sírba nem vihetem magammal. :-)
2010. jún. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
De van maradando serulese, csak ez a munkajaban nem akadalyozza, mert irodaban dolgozik. Amugy meg mi az, hogy santit ez a dolog?? En az igazsagot irtam le, ne gyanusitgassatok mar. Nem errol szol a kerdes. Itt ahol elunk, mashogy mennek a dolgok. Legyen ennyi eleg.
2010. jún. 22. 14:12
 17/36 Kurpi urfi válasza:
Biztos vagyok benne, hogy ha mellette lettetek volna felépülése során és átsegítetétek volna a nehéz időkön akkor most nem lenne hálátlan. De feltételezem, hogy ez elmaradt vagy legalabbis nem olyan szinten valósúlt meg, mint ahogy ő azt szerete volna. Ezért nem kaptok egy vasat sem. A semmiért nem ad senki semmit ideje hozzászokni!
2010. jún. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
14:15 ott a pont ;)
2010. jún. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

"Biztos vagyok benne, hogy ha mellette lettetek volna felépülése során és átsegítetétek volna a nehéz időkön akkor most nem lenne hálátlan."


Mikor ez tortent vele eleg sok eve, en meg nem voltam a csalad resze, nem is ismertem a ferjemet. Nem tudom, hogy akkor hogy tudsz valakin segiteni. Olyan sziturol itelkezel, amit nem ismersz jol.

2010. jún. 22. 14:20
 20/36 anonim ***** válasza:
34%
amúgy akárhol is éltek, a hozzáállás tipikusan magyar :S
2010. jún. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!