Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha kapnatok/nyernetek tobb...

Ha kapnatok/nyernetek tobb szaz millio forintot, adnatok a testvereteknek belole?

Figyelt kérdés

Mielott kirobanna valamilyen vita a kerdesemrol, elmondom, hogy miert kerdezem. A sogorom nagyon sok millio Ft-hoz jutott (tisztessegesen, mert jart neki, mivel lerobbant egy balesetben egy ceg hibajabol, de mar felepult es ugyanugy dolgozik).


Az anyja nagyon rossz szemmel nezi, es onzosegnek tartja, hogy ezt a penzt nem akarja megosztani a testverevel es ezert szidalmazza. Bar neki nincs csaladja (marmint gyereke, es nem is lesz, mert mar 48 eves), de szerintem ez az o penze es arra kolti, oda teszi, ahova akarja, nem kellene ot eroltetni es nekunk ezek az anyja reszerol torteno kirohanasok cikik, mert ugye ugy nez ki a dolog, hogy azt kerezi, hogy miert nem osztja meg velunk a penz. Ti mit gondoltok? En belegondoltam a helyebe, es biztos, hogy adnek az egyetlen testveremnek, ha ennyi penzem lenne, de ez az o dontese, mert ot erte kar.


2010. jún. 22. 13:50
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Mi van?? Milyen hozzaallas?
2010. jún. 22. 14:26
 22/36 anonim ***** válasza:
Én adnék mind 2 hugomnak(bár egyik még csak 4 éves).Akkor is ha pár millióm lenne.Annyit hagynék meg hogy vegyek 1 házat és a felét kifizessem,a másik felét meg megoldanám máshogy.Sajnos a családunk nem jómodú így később sem reménykedhet egyik tesóm sem segítségben.10 millióból 2-2 milliót adnék nekik,tegyék bankba és ha szükségük lesz rá kivehetik.Nem sok de induló tőkének kítűnő lenne.
2010. jún. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 Kurpi urfi válasza:

Mikor ez tortent vele eleg sok eve, en meg nem voltam a csalad resze, nem is ismertem a ferjemet. Nem tudom, hogy akkor hogy tudsz valakin segiteni. Olyan sziturol itelkezel, amit nem ismersz jol.

Mivel, hogy nem irtad le a részleteket és nem vagyok látnok így valóban. De te vagy az aki teljesen idegen emberek véleményére voltál kiváncsi nem én. De látom csak azt akartad hallani, hogy "Mekkora szemét önző állatt a férjed testvére meg sem érdemli a pénzt!4!!!!!!"

2010. jún. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
Nem, mert en nem vagyok penzcentrikus ember, csak anyosom mondja, hogy igy meg ugy es kivancsi voltam, hogy masok hogy latjak ezt. Mivel en meg a 20-as eveim kozepet sem taposom, eleg nehezen lettem volna a csalad resze kb. 7-8 eve, mikor ez volt. Nem tudom, hogy mi az a magyar hozzaallas, amirol irtok, de a csaladom nem magyar es nem azert irtam ki a kerdest, hogy tamadjatok, hanem, hogy velemenyt irjatok - az en tortenetemtol fuggetlen is. Az, hogy tobbet nem szerettem volna kozolni magamrol, az azert van, mert nem szeretnem, ha valaki fel tudna fedni a kiletemet. Privatban szivesen irok reszleteket, de nem itt az oldalon nyilvanosan.
2010. jún. 22. 14:31
 25/36 anonim ***** válasza:

Szerintem se lehet erre kötelezni, ez nem nyeremény. Nem tudhatod, hogy milyen maradandó egészségkárosodást szenvedett a balesetben. Nem nagyon szoktak ilyen összegű kártérítést megítélni, csak ha nagyon indokolt. Az anyja is inkább amiatt aggódhatna, hogy mi történt a nagyobbik fiával, milyen egészségi állapotban van ahelyett, hogy azon spekulál, hogy mire lehetne költeni a fia kártérítését. Én veled értek egyet, egyáltalán nem elvárható, hogy a testvérének adja valaki a kártérítésből befolyt összeget.


Mi, ha nyernénk a lottón, biztosan megosztanánk a testvéreinkkel, szüleinkkel, de még a tágabb családnak is adnék belőle, pl. anyósom testvérééknek. Nekem annyi álmom van, hogy egyszer sikerüljön egy családi házat venni, egy autót és egy-egy lakást a gyerekeknek. Ezeket megvalósítanám belőle, a többit pedig szétosztanám a rokonok/barátok között.

2010. jún. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 Kurpi urfi válasza:
Csak te fogod fel támadásnak, én speciel azt irtam, hogy ha mellette lettetek volna a bajban akkor nem lenne hálátlan. Mivel TE nem voltál akkor még a család tagja ezért ez természetesen RÁD nem vonatkozik. De szerintem a ferjed már akkor is a család tagja volt és ő segíthetett volna rajta.
2010. jún. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
Hat igen, anyosom borzasztoan penzcentrikus. Szerencsere szinte ez az egyetlen rossz tulajdonsaga. Ezt a sogoromtol tanulta el az evek soran. Szoval ilyenekkel hoz minket kellemetlen helyzetbe a sogorom elott is, mert volt olyan, hogy mondta neki elottunk, hogy "es mi lesz a penzzel?", "miert nem adsz belole"? Es akkor mi ereztuk magunkat kellemetlenul emiatt.
2010. jún. 22. 14:37
 28/36 anonim ***** válasza:
biztos hogy adnék...
2010. jún. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
14:34: mondtam, hogy nem ismered a helyzetet, ezert nem kellene itelkezni. Nem akartam leirni, hogy a ferjem epp hol volt, amikor ez tortent, de ha nagyon muszaj, akkor OKE, szoval a ferjem kulfoldon elt, mert katona es kikuldetesben volt eppen egy kontinenssel odebb. O meglatogatta, de persze nem tudott evekig mellette maradni es a testvere ezt nem is varta el termeszetesen meg ugysem tudott mit tenni, mert korhazban volt nagyon sokaig. A ferjem tartotta vele a kapcsolatot. De mondom, hogy engem nem erdekel a penz, anyosom viselkedese irrital ezzel az allando ciki helyzetbe hozassal, de hiaba beszelunk vele, mintha nem ertene, mit mondunk...
2010. jún. 22. 14:42
 30/36 anonim ***** válasza:
szerintem majdnem mindegy,h kártérítés vagy nyeremény,egy a lényeg,a pénz őt illeti. Joga van eldönteni,h ad-e vagy sem. Ha én jutnék ilyen sok pénzhez kp nem adnék senkinek (csak mert ismerem a családom), hiteleiket kifizetném és ennyi. Nevelési célzattal nem adnék nekik többet,mivel így sem tudják beosztani amilyük van.
2010. jún. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!