Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan közölnéd a család...

Hogyan közölnéd a család tagjaival, hogy azért nem hagyod ott a gyereket náluk, mert nem higiénikusak?

Figyelt kérdés

Az anyósomnál nem merem otthagyni a kislányomat, mert olyan a mellékhelyiség, hogy én arra a WC-re nem engedem ráülni a gyermekemet. Ráadásul még a WC papírt is gyűjtik kukába. Már nem merünk átmenni sem. Pedig van fiatalabb nő is a családban, aki még odafigyelhetne erre a dologra, mert most volt nőgyógyászati dolog miatt kórházban.

Ti hogyan hívnátok fel a figyelmet? Én nem merek eléjük oda állni, hogy takarítsák már ki a WC-t, mert félek, hogy ellenkező reakciókat váltok ki.

Segítsetek légyszi. Ha van valami jó ötletetek várom szívesen.


2010. jún. 22. 18:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

A férjeddel beszélj, ezt neki kell rendeznie a csládjával.

(wc papírt gyűjteni? minek?)

2010. jún. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
A férjem kérném, hogy mondja meg. Neki biztos jobban elfogadják.
2010. jún. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy!!! Azt nem mondhatod meg anélkül, hogy ne lenne belőle sértődés...

A párodnak max. elmondhatod, hogy miért nem engeded oda a gyereket, de készülj fel, hogy ő is védeni fogja, de ne engedj ebből!!! A higiénia alapvető dolog és ez a 21. század, a takarítás nem luxus és pénz se kell hozzá, hanem mindössze egy kis igényesség!!!

2010. jún. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%
Hú de gáz az ilyesmi. A férjedet uszítsd rájuk, de lehet, hogy rájönnek, hogy Te állsz a dolog mögött. Nehéééz, nehéééz.
2010. jún. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
67%
Hasonló cipőben fogok járni valószínűleg, mint te. Már én is próbálom kitalálni a magyarázatot. Most lesz meg nálunk a baba 7 hét múlva. Messze lakunk a családtól, először majd ők jönnek el látogatóba. De ha mi megyünk majd, akkor is majd ott fogunk aludni valamelyik nagyszülőnél, és tudom, hogy a párom anyukája nagyon ragaszkodna hozzá, hogy ott aludjunk. Nincs is vele nagyon baj, csak annyi, hogy a lakásban kutyát tart, egy kis pincsi korcsot. Imádom azt a kutyát, de megvallom, már én se szerettem a kutya miatt ott aludni azelőtt se, mert a kutya, egyedül a szekrény tetejére nem mehet fel.:D Felugrik az ágyra, és muszáj volt elviselnem, hogy a lábunknál aludjon, a takaró alatt. Mindenütt kutyaszőr, hiába mosod ki a mosógépben a ruhákat, rajta marad a szőr. Nem tudom elképzelni, hogy oda vigyem a kisbabámat, és most nekem is ki kell találnom valamit, hogy mért nem alszunk ott. Anyósom minden nap felporszívóz, meg próbál tisztaságot tartani, de ha kutya van a házban, egyszerűen nem lehet, mert utána kéne menni, és minden egyes szőrszálat felszedegetni. Nálam egyetlen egy magyarázat lehetséges, hogy nem alszunk ott, ha megmondom neki, hogy "bocs, de a kutya akadály" és azt hiszem ezt kell tennem. Igazság szerint már elkezdtem pedzegetni a páromnak. Szerintem a legtisztább, ha megbeszéled pároddal, és valahogy ő próbálja meg beadni az anyjának.
2010. jún. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
miért nem húzzák le a WC papírt? Én a saját édesanyámmal fogok így járni, ha gyermekem lesz. Finoman utalok rá, de ahogy lehet, szépítem. Nem szeretném megbántani, de hagyni sem fogom. Szerintem te a pároddal beszélj, nekik ne mond el a valódi okot, egyszerűen csak ragaszkodj hozzá, hogy ne töltsétek ott az éjszakát.
2010. jún. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtok. :)

A párommal megbeszéltük, és ő is látja, pedig férfi. :D

De nem akarom, hogy rá nehezteljenek emiatt.

Már épp elég volt, hogy a legjobb tesót elvettem, meg a drága kisfiukat. Tudjátok hogy van ez.

Már arra is gondoltam, hogy a védő nőnek szólok, hogy menjen el hozzájuk. Ez annyira gáz.

2010. jún. 22. 19:21
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Fújj, sajna az én nagyszüleim is ilyenek. De már rájöttem miért gyűjtögetik ők is a használt wc papírt. Azért , mert ha azt nem dobják a wc-be akkor, használat után nem kell lehúzni a wc-t. Így napjában elég 1-2 szer lehúzni. Undorító. Sajnos, az a baj, hogy bármit teszel, sajna mindenképpen te leszel a gonosz.Ha nagyon nem akarod említeni, mert nem akarsz veszekedést (Nem tudom, hány éves a kislányod), de talán neki kéne mondanod, hogy ne üljön a wcre. Ha a nagyiék meg megkérdik, hogy a kislány miért nem ül a wcre....akkor meg tudod magyarázni, hogy úgy tanítottad, hogy "idegen" helyen ne üljön rá. Vagy pedig mindenképpen meg kell említened a nagyiéknak, hogy takarítani kéne.
2010. jún. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Sajna még csak 3 és fél éves a kislányom, így ő még nem érti meg ezt, de azt ő is mondta már, hogy miért van ott olyan büdi!!! Meg ugyebár ő még nem tud egyedül kezet mosni, mert nem éri fel a csapot és ha nem szólnak...

Szóval nagyon gáz ez így. Persze az anyósom meg mindig mondja, hogy mert soha nem hagyjuk ott egy délelőttre sem.

Amúgy tényleg azért gyűjtik, mert nem kell akkor lehúzni a WC-t, de ne ezen spóroljunk már.

2010. jún. 22. 19:34
 10/23 anonim ***** válasza:
A kulcs az én javaslatom szerint is a férjednél van. Ne foglalkozzon azzal, hogy megsértődnek rá, mondja meg kerek-perec, hogy a gyerekek egészségét nem kockáztatja azzal, hogy nincs higénia a WC-ben, én biztos megmondanám, harag ide-oda.
2010. jún. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!