Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan közölnéd a család...

Hogyan közölnéd a család tagjaival, hogy azért nem hagyod ott a gyereket náluk, mert nem higiénikusak?

Figyelt kérdés

Az anyósomnál nem merem otthagyni a kislányomat, mert olyan a mellékhelyiség, hogy én arra a WC-re nem engedem ráülni a gyermekemet. Ráadásul még a WC papírt is gyűjtik kukába. Már nem merünk átmenni sem. Pedig van fiatalabb nő is a családban, aki még odafigyelhetne erre a dologra, mert most volt nőgyógyászati dolog miatt kórházban.

Ti hogyan hívnátok fel a figyelmet? Én nem merek eléjük oda állni, hogy takarítsák már ki a WC-t, mert félek, hogy ellenkező reakciókat váltok ki.

Segítsetek légyszi. Ha van valami jó ötletetek várom szívesen.


2010. jún. 22. 18:58
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Valószínűleg igazad van. Szerintem még egy beszólásig fogom, vagy fogja a párom bírni és biztos kifakad. De lehet jobb is lesz.
2010. jún. 22. 19:36
 12/23 anonim ***** válasza:
Nagy szerencse, hogy a férjed is egyetért. Én azt javaslom, hogy ha már konfrontációra kerül a sor, inkább ti (leginkább a párod) beszéljetek nyíltan, mint hogy rájuk küld a védőnőt, azt hátbatámadásnak éreznék és valahol az is. Én arra kérném, hogy beszéljen négyszemközt a szüleivel, hátha kitakarítják a helyiséget, mire legközelebb gyerekestől mentek. Ha nem használ, akkor te is megerősítheted, ha rákérdeznek. Most hogy pisilteted ott? Gondolom, volt már rá precedens, hiszen akár egy egyórás ottlét alatt is előjöhet és egy gyerek nem tudja visszatartani...
2010. jún. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Szervusz! Ez nagyon komolya probléma. Biológiát hallgattam, s órán többször csináltunk egyszerű mintavételt pl kilincsről vagy székről. Iszonyú sok minden van az ilyen tárgyakon. A wc-n pláne! Ha minden nap fertőtleníted akkor is 'veszélyes' lehet, de az anyósod wc-je illetve a wc papír használatának módja (kuka) az egyenesen ...

Nem lehet egy három éves gyerkőcöt oda engedni, hisz kiváncsi s szeret sok mindenbe bele nyúlni. A wc használatánál még ügyetlenek a gyerekek így kapaszkodnak, de milyen undorító ha mocskos wc bármely részét fogja aztán jön a pisilés utáni törlés, ami újabb fertőzési lehetőséget rejt magában. ÁÁÁ! Inkább harag mint nőgyógyászati okokkal vidd gyerekdokihoz, mert pl fekália került a hüvelyébe (olvastam és láttam ilyet is).

Erőt hozzá!

2010. jún. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Mostmár hetek óta nem voltunk. Akkor meg fogtam és nem ért hozzá a WC-hez. De azóta nem is voltunk. Pedig nem voltak mindig ilyenek. Remélem nem lesz nagyon gáz, mert amúgy nincs bajom velük, csak ez nagyon gáz.
2010. jún. 22. 19:58
 15/23 A kérdező kommentje:

Na, hát erről beszélek! Néha már azt hiszem, hogy én vagyok nagyon elfogult, de akkor ezek szerint nem.

Én is épp erre gondoltam, hogy soha nem bocsájtanám meg nekik, ha a gyerekem ott kapna el valamit.

Muszáj lesz lépnem, de nagyon nehéz.

2010. jún. 22. 20:02
 16/23 A kérdező kommentje:

És igazából nem is akarom a páromat sem rájuk küldeni egyedül ezzel, mert ez családi probléma, mindenkit érint a családban és jó lenne megbeszélni, csak a higiénia nem mindenkinek egyértelmű, úgy látom.

Ráadásul a sógornőmnek p4 lett a rákszűrése, műtötték is vele, nem fél ezek szerint, hogy kap valamit megint.

2010. jún. 22. 20:05
 17/23 anonim ***** válasza:
nem reagálod túl! ez bizony probléma, de nagyon kényes-kínos dolog, ezért gondoltam, hogy talán kevésbé "megalázó" a számukra, ha egy közvetlen családtagjukkal beszélik meg, nem pedig nagy körben. igen, ha nem tesztek valamit, ez sajnos egyre rosszabb lesz, ahogy öregszenek :(. én is láttam a nagyanyámnál és most az anyukámnál is :(
2010. jún. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

19:56 vok. szerintem kérd meg, hogy a wc-t takarítsa ki. Mond el neki, hogy a kicsi leányzó még ügyetlen, ezért még fontosabb a wc higiéniája.

Kisgyermekkorban a hüvely fala még vékony és sérülékeny, így a kórokozók könnyen meg tudnak telepedni, betegséget okoz (folyás). Az nagyon kellemetlen egy pici leányzónak, sőt egy életre meghatározhatja a szexuális viselkedését. Te magad is tudod milyen kellemetlen a nőgyógyásznál.

Szerintem az a legjobb ha kéred ebben a segítségét, hogy a gyereknek könnyebb legyen a wc-zés. Ha segítség formájában kéred akkor abból nem lehet baj. Erőt! ;)

2010. jún. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ezt is fogom tenni. Így lesz a legjobb. Talán ez nem túl sértő. Szép estét nektek.
2010. jún. 22. 20:25
 20/23 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna. Nem szívesen megyek hasonló okokból anyósékhoz. Pedig nekem két kisfiam van. Az első terhességem alatt náluk kaptam egy vagány gombás fertőzést.. de nem lehetett szólin. Jah és volt olyan ,ohgy kint a minuszban az udvaro kellett pisilnem kismamaként, mert anyós beült a wc-re gondlopkodni 20 prcre és hiába szólt neki férjem,hogy mennék ( mert már akkor 5 percenként jártam)

Szóval vlahogy meg kell beszlni. én szóltam finoman de semmi kicsit konkrétabban sértődés lett belőle.

2010. jún. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!