Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Belemenjek, hogy megvegyük...

Belemenjek, hogy megvegyük vagy ne?

Figyelt kérdés

A férjemnek felajánlottak megvételre egy motort, amit ő használna, én csak az utas szerepét töltöm be esetleg, mert nincs rá jogosítványom és én nem is vágyok. A férjem szerint az ára kedvező a neten található hirdetésekhez és magához a járműhöz képest - rokoné egyébként és már ment is vele, tudja milyen). 500.000 Ft lenne. Viszont éppen házra gyűjtünk, gyűjtenénk. Van már egész szép pénzösszegünk, de az viszont még mindig töredéke a ház árakhoz képest. Én a motor megvétele ellen vagyok, ő meg szeretné. Engem nem tenne boldoggá, ha megvennénk, őt igen. Kb. 3 éve gyűjtjük a pénzt és ki tudnánk fizetni, de akkor megint visszavetne minket. Kb. fél év mire visszakeressük ketten. Attól is félek, ha megint engedek és nem kis összegről beszélünk, később is kitalál valamit majd ami megint nagyon kell és soha nem 10 ezres dolgok, hanem afelett. Vagy már 100 ezres nagyságrendű. Teszem hozzá, van neki már 1 motor csak az nem ilyen kategóriás, hanem 80-100 ezres amivel 2 éve nem mozdultunk meg. Kocsi is van.

Egyrészt tudom nagyon szeretné, másrészt meg zavar, hogy a ház pénz mindig odázódik. Én amellett vagyok, hogy minél kevesebb hitel legyen. Őt ez a hitel dolog annyira nem zavarja, ő pl. 8 misit is bevállalná. Én meg rosszul vagyok a gondolattól is, hogy hitel és minél többet szeretnèk gyűjteni, hogy ne nyugdíjas koromig fizessem majd ha egyszer találnánk olyan házat amit meg szeretnénk venni. Eddig nem találtunk olyat, ezért ő úgy gondolja, ha már úgysincs a láthataron ház, bele férne ez a kiadás, majd pár hónap múlva visszakeressük.

Én ezerrel azon vagyok, hogy legyen megtakarítás. Emelett élünk, nyaraltunk, megvett magának cuccokat amik szintén összevissza egy év alatt 100 ezerbe belefutotta. Nem mondhatja, hogy nem vehet meg semmit magának, én is szoktam ezt azt, én inkább ruhákat vettem meg dísz cuccokat, ilyeneket. De most ez az 500 ezres terv... Nagyon idegesít. Mert ha engedek neki, nem fogok örülni. Ha az lesz amit én akarok, ő nem fog örülni. De nem 2 forintról beszélünk!



2018. szept. 20. 12:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 anonim ***** válasza:
16%
Ja h már házasok vagytok,elsiklottam,szegény nem enged meg neki mintha a férjed ovis lenni igen nem fog örülni, te se fogsz,sehova se fogtok együtt jutni,mert tuz és viz vagytok,én annak örülök ha másik jol érzi magát és nem kell formálnom korlátoznom,de olyat választok aki hozzám hasonlo.. Nem most kelenne ismerkedni..
2018. szept. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/73 szántóvető ***** válasza:
95%
úgy tűnik sosem lesz saját házatok.
2018. szept. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/73 A kérdező kommentje:

9-es, már a férjem...


Lehet neked apró pénz az!


S felvilágosítalak, 6 éve együtt vagyunk és tudta ő is hogy gondolkodom. Nem voltam én sem zsákbamacska, úgy vett el!

2018. szept. 20. 13:23
 14/73 anonim ***** válasza:
88%
Ha tényleg erről a típusú motorról van szó, aki borítékolom, hogy vmi nagy szopás/átverés van vele, ugyanis ennek a motornak jelenleg 2millió fölött van az ára...
2018. szept. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/73 anonim ***** válasza:
42%

Hát, enged meg neki, mi baj lehet?

De akkor neked is kijár a amit csak úgy akarok, 500K-ig dorbézolás, ezt beszéljétek meg... Hiszen mi az, ház nincs a láthatáron, a hitel lazaság, és majd akkor nem 1-2 hónap, hanem 3-4 hónap alatt keresitek vissza.

Szerintem ez igy deal. Ha neki lehet, te sem vagy kisebb, neked is lehet!

2018. szept. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/73 anonim ***** válasza:
86%

Mi pont az ilyen helyzetek miatt vagyunk külön-közös kasszán (nem tudom, van-e rendes neve, mi hívjuk így). Van egy összeg, amit mindketten rendszeresen beleteszünk a közösbe, ez a lakhatásra, kajára megy el, a maradék pedig takarékba kerül későbbi kiadásokra, házra, autóra, gyerekvállaláshoz stb. A többit pedig megtartjuk magunknak, ebből veszünk ruhát, kozmetikumot, saját hobbinkhoz dolgokat, egymásnak vagy más ismerősöknek ajándékokat meg ilyesmit. Ami csak nekem kell, neki nem, arra én gyűjtök magamnak, és fordítva. A közösből eszünkbe se jutna olyat venni, amire nincs szüksége mindkettőnknek.


Én erre a helyzetre azt javasolnám, hogyha úgyis rokon, nem csak úgy akárki, akkor kérjétek meg, hogy ne hirdesse a motort, tegye félre nektek, és kezdjen el a férjed gyűjteni rá magának külön, ne a közösbe. De akkor te is kezdj el külön gyűjtögetni magadnak olyan dolgokra, amiket meg te vennél meg szívesebben. Lehet, hogy a házra így valamivel lassabban gyűlne a pénz, de még mindig jobb, mint egyszerre kivenni egy ekkora összeget abból a pénzből, amiben benne van a te megtakarításod is, olyasmire, amire neked nincs is szükséged.

2018. szept. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/73 A kérdező kommentje:

A 11es hozzászólásra reagálnék:

Nem korlátozom, csak gondolkodok előtte.

A házasság közös döntésektől szól ilyen horderejű dolgokban és ezt ő is mondta, nélkülem nem venné meg, mert egy pár vagyunk. Az másik dolog, hogy szeretné.


Neked biztos nagyon patent kapcsolatod van, amiben külön kasszán vagytok és semmibe nem szóltok egymásnak bele!

Mert ha eldöntjük közös, akkor az közös és kíváncsiak vagyunk a másik véleményére is!

2018. szept. 20. 13:30
 18/73 anonim ***** válasza:
8%

9-es, már a férjem...


Ahhoz képest nem is ismered..

2018. szept. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/73 anonim ***** válasza:
82%

Én is ellene lennék a motor megvásárlásának.

Amikor odáig értem, hogy van másik motor, van kocsi, onnantól már egyértelmű volt a véleményem. Ráadásul a motort nem is használja. Az is tök fölösleges kiadás volt.

Ez a motor nem közlekedési eszköz lenne, hanem szórakozás/hobbi. Ilyenre akkor költünk jelentősebb összeget, ha megvan a lakás. Számomra ez teljesen evidens, nem is gondolkodnék rajta.

Az más kérdés, hogy mit tegyél, ha párod ragaszkodik hozzá, vagy mennyire menj bele emiatt konfliktusba. Ebben nem tudok segíteni.

Én a magam ismeretségében pont az ellenkezőjét láttam. Pl. néhai keresztapámnak legény korában volt egy Pannónia motorja (1950-es évek végén). Imádott motorozni vele! Aztán megnősült, lakást akartak venni - és eladta a motort, amit annyira szeretett. Mert annak az ára pont kellett az önerőhöz. Szerette a motorját, a motorozást, de tudta, hogy mi a fontosabb.

Egy másik példa: volt kollégám egyedülálló fiatalként nagyon kedvelte az oldtimer autókat. Vett magának egy ilyen jószágot, rengeteget költött rá, renováltatta, saját maga is javítgatta, csinosítgatta. Aztán egyszer csak párkapcsolata lett, és 1-2 év után komolyra fordultak a dolgok, közös lakást akartak. Ott is minden fillér önerőre szükség volt. Ő is eladta azt az autót, ami addig a fő hobbija volt. Elfogadta, hogy a család közös otthona ennél fontosabb.

Jó lenne, ha párod is így állna hozzá a közös jövőtökhöz.

2018. szept. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/73 A kérdező kommentje:

16-os, nálunk jobb a közös kassza. Az tuti.

Hát azt végülis igen mondtam akkor majd nekem is valami lesz, ha úgy lenne.

Nekem azért nehéz döntés ez, mert szeretetből azt mondom oké, na jó legyen... Az eszem meg mást sugall. Mindig az aranyközéputat keresném, de nem mindig könnyű megtalálni.


Amúgy most tálalt egy másikat a rokon és azért mondta most neki, mert mostanában venné meg, de annak az árából. S neki mondta először hátha kell, mert rengetegszer elmondta a férjem neki, hogy de jó lenne venni ilyet...

2018. szept. 20. 13:38
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!