Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Belemenjek, hogy megvegyük...

Belemenjek, hogy megvegyük vagy ne?

Figyelt kérdés

A férjemnek felajánlottak megvételre egy motort, amit ő használna, én csak az utas szerepét töltöm be esetleg, mert nincs rá jogosítványom és én nem is vágyok. A férjem szerint az ára kedvező a neten található hirdetésekhez és magához a járműhöz képest - rokoné egyébként és már ment is vele, tudja milyen). 500.000 Ft lenne. Viszont éppen házra gyűjtünk, gyűjtenénk. Van már egész szép pénzösszegünk, de az viszont még mindig töredéke a ház árakhoz képest. Én a motor megvétele ellen vagyok, ő meg szeretné. Engem nem tenne boldoggá, ha megvennénk, őt igen. Kb. 3 éve gyűjtjük a pénzt és ki tudnánk fizetni, de akkor megint visszavetne minket. Kb. fél év mire visszakeressük ketten. Attól is félek, ha megint engedek és nem kis összegről beszélünk, később is kitalál valamit majd ami megint nagyon kell és soha nem 10 ezres dolgok, hanem afelett. Vagy már 100 ezres nagyságrendű. Teszem hozzá, van neki már 1 motor csak az nem ilyen kategóriás, hanem 80-100 ezres amivel 2 éve nem mozdultunk meg. Kocsi is van.

Egyrészt tudom nagyon szeretné, másrészt meg zavar, hogy a ház pénz mindig odázódik. Én amellett vagyok, hogy minél kevesebb hitel legyen. Őt ez a hitel dolog annyira nem zavarja, ő pl. 8 misit is bevállalná. Én meg rosszul vagyok a gondolattól is, hogy hitel és minél többet szeretnèk gyűjteni, hogy ne nyugdíjas koromig fizessem majd ha egyszer találnánk olyan házat amit meg szeretnénk venni. Eddig nem találtunk olyat, ezért ő úgy gondolja, ha már úgysincs a láthataron ház, bele férne ez a kiadás, majd pár hónap múlva visszakeressük.

Én ezerrel azon vagyok, hogy legyen megtakarítás. Emelett élünk, nyaraltunk, megvett magának cuccokat amik szintén összevissza egy év alatt 100 ezerbe belefutotta. Nem mondhatja, hogy nem vehet meg semmit magának, én is szoktam ezt azt, én inkább ruhákat vettem meg dísz cuccokat, ilyeneket. De most ez az 500 ezres terv... Nagyon idegesít. Mert ha engedek neki, nem fogok örülni. Ha az lesz amit én akarok, ő nem fog örülni. De nem 2 forintról beszélünk!



2018. szept. 20. 12:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 anonim ***** válasza:
98%
Egy hozzászóló megjegyezte, hogy nem olvasta az előző hozzászólásokat. A többiek jelentős részéről ugyanezt feltételezem, de ha mégis olvasták, akkor nem eléggé figyelmesen. Mit akarok mondani? A kérdező albérletben lakik és a férjével házat akarnak venni, erre gyűjtenek. Van egy motor, amit nem használnak és van egy autó. A férj ezek után egy újabb motort kar venni fél millióért. Néhány válaszoló szerint a fél millió nem nagy összeg, de a kérdező szövegéből következtetve ez nekik nem csekélység. Ilyen summázás után a véleményem az, hogy bírja rá a férjét arra, hogy ezt a motort most ne vegyék meg, mert kell a pénz a házra. Semmiféle ülön kassza, semmiféle gyűjtsön a férj motorra, mert az ilyen pénz is KELL az óhajtott házra.
2018. szept. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/73 anonim ***** válasza:
8%
Elolvastam a szövegedet 500 000 ret ha ketten fel evig rakok össze akkor mennyivel sporoltok 10 ft-al? neharagudj meg de ezt 2 honap alatt egyedül kiköhögöm ugy, higy nem is keresek annyira jol, 3 eve megy a gyűjtés akkor 3 millatok van ? Siman megvennem persze a regit előbb eladnam.
2018. szept. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/73 anonim ***** válasza:
38%
Na, hát ezért kéne mindenkinek a közös megtakarítás mellé külön kassza is. Akkor nem lenne semmi ilyen probléma.
2018. szept. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/73 anonim ***** válasza:
26%
Én is ezt óbégatom,de nullán vagyunk akik máshogy csinálják,nyugi te is le leszel nullázva,nálunk 20 éve így működik a házasság,közös be fix megbeszélt összeg,és mindenkinek ott a külön kasszája,nincs vita.
2018. szept. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/73 anonim ***** válasza:
40%
Ti minek gyűjtötök közösen házra, totál máshogyan gondolkoztok. Ő élvezni akarja az életet, te alá akarsz mindent rendelni annak, hogy házra gyűjtés van. Egyikkel sincs baj, mindkettő érthető és védhető, de nektek semmi keresnivalótok nincs egymás mellett. Ha ez most ekkora probléma, máskor is az lesz.
2018. szept. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/73 anonim válasza:
87%
#55 - Nem kell azonnal felrobbantani Észak-Kóreát, csak azért, mert másképp működik a rendszer. Áthidalható a probléma. Nincs ezzel különösen nagy baj, abban az esetben, ha hajlandóak kompromisszumot kötni. Sok sikert, kérdező!
2018. szept. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/73 anonim ***** válasza:
16%
Igen, de Észak-Kórea felrobbantása kicsit nagyobb horderejű lenne, nem kikerülhető a létezése. Ebben az esetben viszont minek áthidalni azt, amit lehetetlen, nem ugyanúgy gondolkoznak és kész, ennyi, el kell fogadni és menni tovább. Egyetlen életünk van, éljük oljannal, akivel egyformán gondolkozunk dolgokról és képesek vagyunk kompromisszumokra. Ennyire egyszerű, nem kell itt áthidalni semmit, időpocsékolás csak.
2018. szept. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/73 anonim ***** válasza:
54%
Errre irtam h nem esküvő után kéne ismerkedni,és hány ilyen van ahol két idegen egybekel utána meg szivják egymást vérét és megy a cirkusz aztán a válás,legtöbbször már gyerekkel.. Olyat kell választani akit ismerünk es azt szereti amit mi ugy él ahogy mi..
2018. szept. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/73 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


De mégegyszer utoljára nyomatékosítva mondom, hogy ISMEREM, mint a rossz pénzt! Tudom a felfogását, nem most ismerkedünk. Én nem tudom hogy nem lehet ezt felfogni valakinek, hogy 6 év alatt már elég jó ismerem, de nyilván 100%-ban szerintem sosem lehet senkit kiismerni, de a pénzügyi álláspontokat pl. pont igen! Bosszantó, ha ennyire hülyének néznek. Hát férjhez sem mentem volna ha nem ismerem meg rendesen. Egyszerűen ő másképp látta a dolgokat otthon, én pedig megint másképp. De az nem jelenti, hogy nem változott az évek során semmi.


Valaki írta, hogy kb. egy hónap alatt kívág 500 ezret egymaga. Lehet vannak akik ilyen jól kapnak, de sajnos nem mindenkinek olyan faßa állása tudod? Egy átlag összeget írtam amúgy amit eltudunk tenni azért havonta legalább. Néha kicsit több, de mivel enni is kell és ha nem költünk semmi egyébre csak rezsi meg kaja, az is elég sok. Idén házasodtunk össze, nyaraltunk, most idén többet szántunk kicsit az élményekre, amit egy percig sem bánok. De nyilván ezek a félretettből lett egyrészt kifizetve. Na nem ragozom. Én úgy gondolom, én örülök, hogy 100at legalább eltudunk tenni! Szerintem van aki ennyit nem tud és nagyon örülne neki!


Egyébként... Nem olyan fekete és fehér. Ő is tudja, hogy igazam van abban, hogy ez olyan dolog, hogy "nincs rá szükség, de kell". Nem is duruzsolja nekem, hogy de minden áron...

Én csak megakartam tudni, mások mit reagálnak egy ilyen felvetésre.

A végén kaptam hideget is meleget is... De akik ennyire amellett vannak, hogy külön pénz, nálunk a közös javított a helyzeten mégegyszer mondom. Ha másnál másképp van én elfogadom, de nekünk így jobb.


Még hozzá teszem, én szerintem nincs az a kapcsolat, akár pár, akár baráti kapcsolat, ahol ne kellene kompromisszumot kötni sosem. De ha minden vitánál isten veleddel fejeztük volna be... Szerintem nem lenne csak fele párkapcsolat a világon.

2018. szept. 21. 07:35
 60/73 szántóvető ***** válasza:
94%
arra a felvetésre nem válaszoltál hogy miért nem saját lakás után fizettek törlesztőt az albi helyett.ez utóbbi ablakon kidobott pénz.olyan rosszul nem kereshettek ha még így is félre tudtok tenni egy százast havonta.
2018. szept. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!