Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Belemenjek, hogy megvegyük...

Belemenjek, hogy megvegyük vagy ne?

Figyelt kérdés

A férjemnek felajánlottak megvételre egy motort, amit ő használna, én csak az utas szerepét töltöm be esetleg, mert nincs rá jogosítványom és én nem is vágyok. A férjem szerint az ára kedvező a neten található hirdetésekhez és magához a járműhöz képest - rokoné egyébként és már ment is vele, tudja milyen). 500.000 Ft lenne. Viszont éppen házra gyűjtünk, gyűjtenénk. Van már egész szép pénzösszegünk, de az viszont még mindig töredéke a ház árakhoz képest. Én a motor megvétele ellen vagyok, ő meg szeretné. Engem nem tenne boldoggá, ha megvennénk, őt igen. Kb. 3 éve gyűjtjük a pénzt és ki tudnánk fizetni, de akkor megint visszavetne minket. Kb. fél év mire visszakeressük ketten. Attól is félek, ha megint engedek és nem kis összegről beszélünk, később is kitalál valamit majd ami megint nagyon kell és soha nem 10 ezres dolgok, hanem afelett. Vagy már 100 ezres nagyságrendű. Teszem hozzá, van neki már 1 motor csak az nem ilyen kategóriás, hanem 80-100 ezres amivel 2 éve nem mozdultunk meg. Kocsi is van.

Egyrészt tudom nagyon szeretné, másrészt meg zavar, hogy a ház pénz mindig odázódik. Én amellett vagyok, hogy minél kevesebb hitel legyen. Őt ez a hitel dolog annyira nem zavarja, ő pl. 8 misit is bevállalná. Én meg rosszul vagyok a gondolattól is, hogy hitel és minél többet szeretnèk gyűjteni, hogy ne nyugdíjas koromig fizessem majd ha egyszer találnánk olyan házat amit meg szeretnénk venni. Eddig nem találtunk olyat, ezért ő úgy gondolja, ha már úgysincs a láthataron ház, bele férne ez a kiadás, majd pár hónap múlva visszakeressük.

Én ezerrel azon vagyok, hogy legyen megtakarítás. Emelett élünk, nyaraltunk, megvett magának cuccokat amik szintén összevissza egy év alatt 100 ezerbe belefutotta. Nem mondhatja, hogy nem vehet meg semmit magának, én is szoktam ezt azt, én inkább ruhákat vettem meg dísz cuccokat, ilyeneket. De most ez az 500 ezres terv... Nagyon idegesít. Mert ha engedek neki, nem fogok örülni. Ha az lesz amit én akarok, ő nem fog örülni. De nem 2 forintról beszélünk!



2018. szept. 20. 12:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 anonim ***** válasza:
90%

Sztem több problèma van, ami a motor kapcsàn ütközik most egyszerre ki.


1. Màshogy gondolkodtok a pènzről. Teljesen. Ez nagy baj, mert ez annyira màs nàlatok, mintha neked az èg kèk neki zöld lenne.


2. A fèrjed palimadàr tipus, te racionalis nő vagy. A rokon neki akar eladni, mert a màsik motorhoz kell a pènz. Siet. Lehet ha a neten rànèzne a fèrjed idegentől jobbat kapna. Senki nem hülye, ha egy motor 2 millât èr, azt nem adjàk el 500.000ft-èrt.


3. Problèma, hogy nem lèpett túl azon, hogy mi volt a születèsi csalàdban. Nem jogos, mikor azt mondod, nàlatok soha nem volt hitel, nàluk igen, mert nem minden csalàd tudja hitel nèlkül megoldani. Az a gond, h ő ebből nem azt tanulta meg, hogy legyen kevesebb hitel, vagy ne is legyen ha mód van rà, mert az de jó lenne. Tehàt nem tanult a koràbbi èlethelyzetből semmit. Ìgy ezèrt nem làtja be, h minek új motor, ha a règi is porosodik. Nem tud logikusan gondolkodni. Ez gond.


4. Vègezetül, ès nem akarlak megbàntani, de a te gondolatmenetedben is van bukfenc. Ès valójàban ezèrt illetek össze. Ő azt làtta, hogy okè a hitel èsz nèlkül ès nem tudja ezt elengedni, te azt hogy jajjj nem kell hitel semmikèpp ès nem tudod ezt elengedni. Amit te most csinàlsz, amihez ragaszkodsz az ugyanolyan hülyesèg, mint az ő motorvàsàrlàsa. Mondom szàmokkal. Te 8 millio forintot nem akarsz hitelnek. 500.000ft fèl èv megtakaritas. Ergo mèg 4 èvig kène erre alberletben gyujteni. Ma Budapesten egy garzon alberlet berleti dija 100.000 es akkor mèg szerencsèd van. 6 millo forint torlesztoreszlete pl otpnel 20 evre havi 45.000ft. Ergo azt jelenti h most pl Pesten havi 100.000 ftot kidobsz az ablakon, mig a hitel havi 45.000 es az egyszer a tied lesz a banktol az albi nem. A kulonbseg 55.000ft ami nektek maradna. Tehat ha lenne hitel, akkor 1. Havi 55.000fttal beljebb lennetek. Most is felretesztek albi mellett 500.000ftot, plusz ehhez jonne mint megtakaritas a 6x55.000 amit az albi dijon sporoltok tehat felevente 500.000+330.000=830.000. Ez kapasbol mehetne elotorlesztesbe. A 6 millas hitel 7 db ilyenbol lenne meg, ami 3,5 evet jelent es tietek a lakas nulla hitellel. Na jo lehet 8 db mert vegyuk hozza h az elotorlesztesnek dija van es amugy is ugye megy kamat a hitelre. Es nem nem ugrik el a torleszto mert van fix5 meg fix10 hitel ami fixalja 5 vagy 10 evre. De ha pl csak a hitelt fizetitek akkor is marad havi 55.000 motorgyujtesre, barmire. De nem Te inkabb fizetsz egy idegennek mèg 6 evig mondjuk 100.000ftot, amibol semmi nem lesz, ami osszegszeruen 6x100.000x12=7.200.000ft. Az ablakon kihajitva. Mikor fizethetnel ezalatt 6x50.000x12= 3.600.000ftot a banknak, ami mellesleg a te penzed mert a sajat lakasod telik belole. DE NEM!!!! Mert anyamek se vettek fel hitelt ujujujujujuj mi se vegyunk. Mindegy h most a piaci helyzet miatt ez kedvezobb es nem ugy nez ki h ez 5 even belul, amig ez nalatok zajlik valtozik majd.

Tehat osszeilletek. Mindkettotok le van ragasva a regi gondolkodasnal. Bar te racionalis vagy, de neked sem megy ez jobban mint a szuleidnek, akik lehet akkor ezt jol oldottak meg, de a mai vilagban hozza se szagolnanak minaz esszerubb.

2018. szept. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/73 A kérdező kommentje:

Nincs olyan ház amit most megvennènk. Akkor nem veszek csak azért valamit ami nem tetszik, hogy ne egy idegennek adjam és közbe vegyek fel rá több milliót.


Most nem fogom részletezni, de azért a szülei olyanra vettek fel, amire nem volt feltétlen szükséges - ez az én véleményem. Lehet, hogy nekem sem teljesen jó a gondolkodásom, de nem értem miért hülyeség hitel nélkül megoldani olyat amit meg lehet nélküle, csak lehet várni kell rá valamennyi időt!

Miért maradiság, hogy nem akarok úszni az adóssága ha nem muszáj? A háznál muszáj lesz, mert annyira nem keresünk jól, hogy teljes ház árat összekeressünk pár éven belül. Mert gyereket is szeretnénk egyszer és akkor nem úgy mennek a dolgok mint most amúgy sem.

Én többször átgondolom a dolgokat, nem ugrom hirtelen bele. Én meg ilyen vagyok. Nem vagyok én sem tökéletes, nem állítom. Én az a fajta vagyok, aki inkább kívár. Meg az életben bármi közbe jöhet és ebbe a hülye világban amiben minden csak a pénzről szól már, amit nagyon utálok... Persze, hogy biztonságban akarom magam érezni valamennyire. Semmi sem biztos az életben. Nyilván ez is van akinek hülye hozzáállás, de jobb mindenre felkészülni. Nem állhatok úgy sem hozzá, hogy majd csak megélünk valahogy.

A ház dolog meg egy életre szól. Ez az a kategória, amit tényleg nagyon nagyon meggondolok.


Köszönöm a válaszokat!

2018. szept. 21. 09:32
 63/73 A kérdező kommentje:
A félreértések elkerülése végett: 35 ezer az albi. A legolcsóbb kategóriás, jó állapotú, minden van benne. Nem 100 ezret fizetünk egy hónapra. Mindenestül 60 ezer. Szerintem ez nem olyan szar, hogy csak azért menekülőre fogjam, ha nincs olyan ami tetszik. Ha drágább lenne az albi, akkor lehet jobban hajtana a dolog. De ha akkor sincs olyan, akkor sem veszek semmit. Ezt szerintem nem olyan nehéz felfogni. Egy olyanban lakni, ami nem is tetszik, nem boldogság, s meg van kötve a kezem... Nem azért veszem, hogy aztán eladjam. Igenis, át kell gondolni! Már voltunk bankban kalkulálni, mennyit kapnánk és hogy... Tisztába vagyunk vele. Kaptunk egy köteg papírt. Pont 6 millióra van kivetítve a kalkuláció.
2018. szept. 21. 09:50
 64/73 szántóvető ***** válasza:
95%
jól van,nem kell támadni.én csak kérdeztem.havi 60 tényleg nem sok.de a motorról le kéne beszélni a párod.
2018. szept. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/73 anonim ***** válasza:
12%

13:37

"néhai keresztapámnak legény korában volt egy Pannónia motorja. Imádott motorozni vele! Aztán megnősült...

...és eladta a motort, amit annyira szeretett.


Egy másik példa: volt kollégám egyedülálló fiatalként nagyon kedvelte az oldtimer autókat. Vett magának egy ilyen jószágot, rengeteget költött rá, renováltatta...Aztán egyszer csak párkapcsolata lett...

...Ő is eladta azt az autót"


Na ezért nem kell megnősülni.

2018. szept. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/73 anonim ***** válasza:
33%

"Én a motor megvétele ellen vagyok, ő meg szeretné. Engem nem tenne boldoggá, ha megvennénk, őt igen."


Ki vagy te az anyja, hogy meg akarod tiltani egy felnőtt embernek, hogy a napi robotja mellett legyen némi öröme is??

Pont az ilyen nőket szokták otthagyni, azután újabb kérdést írnak ki a gyíkra, hogy milyenek a férfiak.

2018. szept. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/73 anonim ***** válasza:
95%

Én a helyedben nem mennék bele. De ezt nem így közölném vele, hanem racionális érveket hoznék fel a vásárlás ellen. Ha ő is tud ilyeneket felhozni mellette, akkor addig beszélgetünk míg kompromisszumra jutunk. De őszintén, én itt nem látok egy darab logikus, racionális érvet sem amiért ez a motor most azonnal kellene.

Az én vőlegényem autót szeretne. Van már egy, én használom, neki adtak cégest, viszont jó lenne még egy, hogy ha nem vagyok itthon ő is el tudjon menni bárhova. A faluban ahol lakunk, nagyon tré a tömegközlekedés, szóval az annyira nem opció. Ezzel én tökéletesen egyet is értek, és szívesen vennék én is még egy autót, DE nem most. Egyrészt, jön a tél, amikor úgyse nagyon menne/mennénk vele sehova, messzebbre nyáron járunk kirándulni, és mint ugye említettem van már autónk. Másrészt heti 1 tanfolyamra kell elmennie, másra jelenleg nem használná a kocsit, bemenni be tud a városba busszal én meg várok rá egy órát munka után és hazahozom, tehát ez is megoldható. Ha megvennénk, kéne rá költeni, szervíz, biztosítás, benzin, stb, annyira jelenleg nem állunk jól, hogy azért, hogy ő kb heti 1x használja a kocsit kifizessünk egy csomó pénzt. Ezt így megbeszéltük, és ő is belátta, hogy most nem az autó a prioritás, pedig akár készpénzre is megvehettük volna, még hitel se kéne. De egyszerűen jelenleg pénzkidobás lenne. Ezt kellene a párodnak is megértenie, és amíg nem tud normális érveket felhozni amellett, hogy az a motor miért kell (munkába járni, mittudomén) addig én nem lennék hajlandó belemenni, csak azért, mert neki ez most épp megtetszett és azonnal akarja. Egyébként mi nem közös kasszán vagyunk. 30/N

2018. szept. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/73 anonim ***** válasza:
95%
Kedves Kérdező! Hihetetlenül sokan reagáltak a kérdésedre. Nagyon szépen érveltél és megmagyaráztad a hozzáállásodat pl. az 59, 62, 63 és 66 sz. alatti bejegyzésben. Írtam már, hogy sokan nem fogják fel, hogy te hogyan, miként érvelsz (vagy nem tudják, vagy csak szajkóznak). Azt javaslom, hogy beszéld meg a férjeddel, hogy lássa be: most fontosabb a ház, mint egy második motor az autó mellet, amik egyébként is ritkán vannak használva.
2018. szept. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/73 anonim ***** válasza:
85%
Lehet a motor időhuzás csak.. Elgondolkodnék h akar velem közös házat..
2018. szept. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/73 anonim ***** válasza:
95%

Végig olvasgattam mindent és nekem tetszett az hogy legyen közös kasza is és külön is, ezt fel is hoztam a feleségemnek mivel közös kasszán vagyunk és erre ki akadt a tegnapi napon még ma is haragszik hogy ilyet fel mertem hozni de majd csak valahogyan meg beszéljük és meg egyezünk.

igaz csak tanácsot tudok adni szerintem ne vegyétek meg.

2018. szept. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!