Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Belemenjek, hogy megvegyük...

Belemenjek, hogy megvegyük vagy ne?

Figyelt kérdés

A férjemnek felajánlottak megvételre egy motort, amit ő használna, én csak az utas szerepét töltöm be esetleg, mert nincs rá jogosítványom és én nem is vágyok. A férjem szerint az ára kedvező a neten található hirdetésekhez és magához a járműhöz képest - rokoné egyébként és már ment is vele, tudja milyen). 500.000 Ft lenne. Viszont éppen házra gyűjtünk, gyűjtenénk. Van már egész szép pénzösszegünk, de az viszont még mindig töredéke a ház árakhoz képest. Én a motor megvétele ellen vagyok, ő meg szeretné. Engem nem tenne boldoggá, ha megvennénk, őt igen. Kb. 3 éve gyűjtjük a pénzt és ki tudnánk fizetni, de akkor megint visszavetne minket. Kb. fél év mire visszakeressük ketten. Attól is félek, ha megint engedek és nem kis összegről beszélünk, később is kitalál valamit majd ami megint nagyon kell és soha nem 10 ezres dolgok, hanem afelett. Vagy már 100 ezres nagyságrendű. Teszem hozzá, van neki már 1 motor csak az nem ilyen kategóriás, hanem 80-100 ezres amivel 2 éve nem mozdultunk meg. Kocsi is van.

Egyrészt tudom nagyon szeretné, másrészt meg zavar, hogy a ház pénz mindig odázódik. Én amellett vagyok, hogy minél kevesebb hitel legyen. Őt ez a hitel dolog annyira nem zavarja, ő pl. 8 misit is bevállalná. Én meg rosszul vagyok a gondolattól is, hogy hitel és minél többet szeretnèk gyűjteni, hogy ne nyugdíjas koromig fizessem majd ha egyszer találnánk olyan házat amit meg szeretnénk venni. Eddig nem találtunk olyat, ezért ő úgy gondolja, ha már úgysincs a láthataron ház, bele férne ez a kiadás, majd pár hónap múlva visszakeressük.

Én ezerrel azon vagyok, hogy legyen megtakarítás. Emelett élünk, nyaraltunk, megvett magának cuccokat amik szintén összevissza egy év alatt 100 ezerbe belefutotta. Nem mondhatja, hogy nem vehet meg semmit magának, én is szoktam ezt azt, én inkább ruhákat vettem meg dísz cuccokat, ilyeneket. De most ez az 500 ezres terv... Nagyon idegesít. Mert ha engedek neki, nem fogok örülni. Ha az lesz amit én akarok, ő nem fog örülni. De nem 2 forintról beszélünk!



2018. szept. 20. 12:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/73 anonim ***** válasza:
7%
A másik fél önnáló lény a házasságban is. Nálunk legalábbis igy van,az ilyenek mint ti meg futtok válni elég hamar,mi meg a huszadikat tapossuk közös kassza korlátozás nélkül..
2018. szept. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/73 A kérdező kommentje:
18. De ismerem, de nem vitatkozom veled, mert felesleges neked mondanom bármit, nem hiszed el úgy sem...
2018. szept. 20. 13:45
 23/73 anonim ***** válasza:
7%
Ismered? Szeretne motorozni,te nem akarod nem enged,miről beszélünk, A férjem szeret horgászni támogatom,pedig az se olcso,botok stb.. Pedig én utálom a horgászást.. De ez csak egy példa.. Na itt kezdődik a jo házasság,nem közös kasszás én megtiltom te megtiltod alá főlé rendelt átformálós nyekergésnél...
2018. szept. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/73 A kérdező kommentje:
Van motorja ember! De azzal sem voltunk 2 éve, leírtam, tudsz olvasni?
2018. szept. 20. 13:50
 25/73 anonim ***** válasza:
65%
Ha ténylegesen 2 millió a piaci értéke és 500 ezerért meg lehet venni, ráadásul tényleg megbíztok az adott személyben, akkor vegyétek meg félmillióért. Aztán majd kiderül, hogy a rokon átvert-e.
2018. szept. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/73 anonim ***** válasza:
7%
Hát ha ilyen vagy a valóságban is, szőrszálhasogató garas fogó,nem csoda h nem mentek.. Gondolom egy közös cukrászdára is sajnálod a pénzt,mert túl drága a süti... Én nőként menekülnék tőled inkább dolgozni..
2018. szept. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/73 anonim ***** válasza:
14%
Azèrt az az 500 ezer forint nem olyan egetverően nagy összeg. Mèg, ha milliòkròl beszèlnènk.. Nem hiszem, hogy a hàzvàsàrlàs x èv mùlva ezen a pàr szàz ezer forinton fog mùlni.
2018. szept. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/73 A kérdező kommentje:

19, ő úgy gondolja most tehetné meg, most fiatal... Ő ezért akar most mindent amit lehet. Persze így meg a másik dologgal nem halad az ember úgy nyilván. Vannak álmai, nem akarom elvenni tőle, csak hogy okosan csinálja a dolgokat azt szeretném.

Meg legyen igen egy fontossági sorrend amihez akkor tartsuk magunkat.

Nem vagyok hárpia ahogy ezt itt egyesek leírják. De azok biztos nagyon fainabb emberek, legalábbis azt hiszik magukról...

2018. szept. 20. 13:55
 29/73 anonim ***** válasza:
86%
Én belemennék, ha a kisebb motort eladja. Ha tényleg jó áron adják el nektek a motort, akkor valószìnűleg ennyiért később is eltudjátok majd adni.
2018. szept. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/73 anonim ***** válasza:
95%

A kép 2018-as,a motor amit 500ért árulnak az valószínűleg 5-10 éves túramotor nagy plexivel, kb ez a közös bennük. Típus sem biztos hogy stimmel, lehet valami elődje. Ha van benne 50e km akkor arra költeni is kell. Ha lesz új motor akkor kell rá doboz/tanktáska/cicás matrica, meg másik ruha mert a 2 évvel ezelőtti nem jó, ha elkezdi használni akkor majd kell új gumi, lánc, lánckerék, olajcsere, kutyafüle. Ha nem használja akkor fizeti utána a biztosítást stb. A motor kiadás, simán lesz 500 ezerből 600-700-800.


Szezon végén 500-ért túramotort felszerelve elfogadható kilóméterrel jövőre is talál, annyi előnye van ennek hogy ismered aki eladja, tudod mennyire vigyázott rá. Ha eladja a régit akkor nagyon jókat lehet venni 900eFt körül, ha pár százat ér az előző akkor szinte bármikor tud venni egy ilyen gépet. Vagy jobbat. Én nem kapkodnám el ezt a vásárlást, egy háznak több értelme van.


Esetleg vegye meg a motort részletre ha havi szinten 10-15 ezerért veszel magadnak cuccokat, akkor annyiból kijön a motor neki is. Amikor megunja mert nem megy ezzel sem sehova akkor eladjátok a házvásárlásnál. A legrosszabb befektetés, beszéljetek róla így, tárgyilagosan. Ez 2 méter, ez 200 eFt, ez 3 perc, stb. Csak számok, nem veszekedve, mennyire vet ez vissza titeket stb. Ha még 7 évig akarsz gyűjteni akkor megértem hogy Ő inkább a jelenben él és venne egy motort, pár hónap ide vagy oda nem számít. Beszélgessetek. Itt körbeülhetjük a tábortüzet és masszírozhatjuk egymást de sokat nem ér, ketten többre mentek.

2018. szept. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!