Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az apa nem akar gyerektartá...

Ha az apa nem akar gyerektartást fizetni és ezért életveszélyesen fenyeget, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szépen elhagyott a gyerekkel. Pedig anno ő beszélt rá jóformán a nagy szerelemben, hogy mindig az övé maradjak, stb.

Azután lelépett. Kiment külföldre, én pedig elinditottam a gyermekelhelyezési és gyermektartási pert.

Amiért mégcsak nem is látogatta, enyém lett a kizárolagos felügyeleti jog, és miota felkereste a biroság a gyermektartással is, azota kitalálta, hogy inkább megöl és továbbutazik nem unios államba


Nos?


2018. szept. 20. 16:05
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
91%

Ha találkozol vele, vedd fel a hangját (bár nem tudom ez meg nem sért-e személyiségi jogokat, vagy tudom is én mit), ha telefonáltok szintén. De leginkább ne érintkezz vele, amennyire csak meg tudod oldani, így ha kénytelen írásban kommunikálni veled, még könnyebb bizonyítékot gyűjteni. Ha megteheted, amíg nem rendeződik költözzetek vissza szüleidhez, vagy más ismerőshöz. Sajnos ha van is ilyen férfi ismerősöd, ha hozzá költözöl talán csak olaj lesz a tűzre, egy hasonló egyedülálló nő pedig nem biztos, hogy annyira nagy segítség (bár a semminél több).

Aztán fordulj a rendőrséghez. Valamit csak tesznek.

2018. szept. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
90%

Mert a ffiak 98%-a úgy érzi, hogy az asszony saját magának akarja a havi 10-20e Ft gyt-t amit aztán műkörmösre meg fodrász fordít.... hahaha.


Ezért aztan hogy az asszony (szerintük) nehogy megpróbáljon "jól élni", bosszúból nem fizet gyt-t meg letagadja a fizetését. Az nem jut el a csökött agyukig hogy a gyerek eszil, ruházkodik, oviba-suliba jár...neeem.! Csak hadakoznak hogy sokat kér az asszony de az eszükbe se jut, hogy mondjuk ők is "küzdjenek" a gyerekükért...

Tisztelet a kivételnek, van ilyen, tudom, de sajnos a bosszúálló fajtából többet ismerek.

2018. szept. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
9%
Nagyon sok férfi nem biztos az apaságban,és hát van alapja,a nők ilyenek..Könnyű a jobb partira akasztani,ezért kéne alanyi jogon dns minden gyereknél sokan meglepődnének az eredményen hány nő vitte haza másét..
2018. szept. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
10%
A 23-massal egyetértek
2018. szept. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
Ti is igy lazán kidobnátok a gyereketeket utolso kettő? Rá se néznétek, és egy centet is irigyelnétek tőle? Aztán nektek állna feljebb ha az igazságügy nem ad igazat?
2018. szept. 21. 08:08
 26/39 anonim ***** válasza:
95%
Ha van a készülékeden beszélgetésrögzítő, vedd fel a telefonoddal a fenyegetéseket. Bizonyítéknak remek a feljelentés után. Sajnállak téged, meg főleg a gyerekedet, hogy ilyenen kell keresztülmennetek...
2018. szept. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
73%

17:10

"És nem ártana szerezni valakit magad mellé,nem csak komfort hanem biztonság szempontjából is. (Én eg kigyúrt 2 méteres vadállatra szavazok, ilyenkor lehet nem is kéne ügyvéd :'D)"


Kedves Okos hozzászóló. Lenne két apró kérdésem:

1. Hol lehet 2 méteres vadállatot beszerezni?

2. Ha esetleg a 2 méteres vadállattal (is) később problémái lennének, akkor szerezzen be egy 3 métereset szerinted???!


Amúgy éljél te együtt egy "vadállattal" !!

2018. szept. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
89%

Lehetőleg szerezz bizonyítékot a fenyegetéseire. Pl. vedd fel a beszélgetést, vagy ha SMS-ben, e-mailben fenyeget, akkor mentsd el. Ha van bizonyítékod, utána van értelme följelenteni, de addig nem sok értelme van.

A tartásdíjat, úgy tudom, megelőlegezi az állam (és ő próbálja majd behajtani az apán).

Ezek jogi kérdések. Tudj róla, hogy bíróságokon, meg néhol másutt is van ingyenes jogsegélyszolgálat. Nem képviselnek ingyen senkit peres eljárásban, de jogi kérdésre ingyen adnak választ. Élj ezzel a lehetőséggel, ha szükséged van rá.

2018. szept. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk a rokonságban van fenyegetőző, követelőző, pszichiáteri szakvélemény alapján agresszív, indulatkezelési problémákkal küzdő apuka, sajnos ő bántalmazta is a gyerekeit.

A gyámügy, rendőrség elmeháborodott inkompetens gyökerek gittegylete, tőlük segítségre ne számíts, mi se kaptunk! Hiába a látlelet, vizsgálatok, bizonyítékok, fülük botját se mozdították.

Nem tudom sajnos, mi segíthetne, idehaza a törvényre nem lehet számítani. :(

2018. szept. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
91%

#29 vagyok

Nálunk még annyi történt, hogy az illető exfelesége egy privát security cégtől bérelt valakit, aki elkísérte ide-oda őt meg a gyerekeket, hátha megjelenne apuci.

Ez esetleg nem rossz ötlet, bár a problémát nem oldja meg. :(

2018. szept. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!