Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném festeni a hajam,...

Szeretném festeni a hajam, több hajszínt kipróbálni, de engem kitagadnának itthonról, ha hajat festenék. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, még elég pályakezdő és tapasztalatlan, szóval amíg nem lesz valami jobban fizető állásom és be nem fejezem a tanulmányaimat, itthon kell élnem, mert a jelenlegi fizetésemből sajnos nem tudnám eltartani magam. Szóval a költözés nem jöhet szóba, mint opció.

Az eredeti hajszínem szőke, de én már így is festem (naracssárgás vörösre). Vállig érő hajam van, és rengeteg. Mikor 2 évvel ezelőtt befestettem, már akkor nekem jött mindenki, hogy borzasztóan nézek ki, meg nagyon hülye vagyok, meg kifog hullani a hajam, megfogok kopaszodni... szóval nagyjából mindent hallottam már. De rájöttek, hogy nem fogom visszaszerezni az eredeti hajszínem, így lenyugodtak. Nos, én meg még fiatal vagyok és szeretnék kipróbálni több hajszínt is, nem lehet tudni, lehet a sötétbarna ezerszer jobban állna, mint a narancs. Vagy a fekete, vagy bordó. Szeretnék kipróbálni szokatlan színeket is (sötétzöld, kék, lila). Ez nem azt jelentené persze hogy havonta új színű hajam lenne, de 2 év után szeretnék már váltani, valami újat vagy szokatlant megnézni. Én úgy vagyok vele, hogy ez csak haj, de a szüleim, nagyszüleim nem, azok még mindig az unalmas szőke hajam siratják vissza és nincs olyan nap mikor ne tennének megjegyzést arra, hogy persze mikor még szép szőke hajam volt... a vendégeknek, barátaiknak úgy mutatnak be, hogy "régen gyönyörű szőke haja volt". Ez gáz. Ki kéne várnom az időszakot amikor elköltözhetek és utána fessem be? Ezt látom eddig a legjobb megoldásnak, de az még várhatóan 2 év.


Szülők véleményét is olvasnám ezzel kapcsolatban. Mi a véleményetek arról, hogy a felnőttkorú gyereketek megváltoztassa a hajszínét (1-2 év után)?


2018. szept. 22. 12:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Öhm... eszembe sem jutna beleszólni, hogy a 19 éves gyerekem milyenre festi a haját. Mondjuk az enyémek még kicsik (11 év, 2 év), de a nagynak már volt, hogy befújtuk színezővel pl. szülinapon, szilveszterkor. Amúgy fiúk :) Ha nagyobb korukban be akarják festeni, hát tegyék, az ő hajuk :D

Én 15 éves korom óta festem a hajam, anyukám nem örült neki eleinte, de nem nagyon izgatja, az az igazság. Csak ha tőle megkérdezem, hogy szerinte melyik a legjobb, ő tudom, hogy azt mondja, hogy az eredeti barna. De amúgy nekem volt már szőke, fekete, bordó, zöld, pink, lila, kék, piros, mindenféle, még bőven 18 éves korom előtt is. Már akkor sem szóltak bele, 18 fölött meg aztán egyáltalán nem. 31 vagyok most, de kb. félévente váltok hajszínt, mert megunom. Annyi, hogy most már tudom, hogy pontosan mik állnak jól, és azokból választok másikat, mert kísérleteznem már nem kell.

2018. szept. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én is így lennék vele, kísérletezni tök jó, aztán rájövök mi áll jól, de nem akarok megint szőke lenni, nekem az nagyon unalmas.
2018. szept. 22. 13:13
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
És ha csak színezővel kísérleteznél? Gondolok itt pl a L'oreal colorista termékekre. Otthon meg tudod csinálni, nem is drága, és érvelhetnél azzal, hogy kikopik.
2018. szept. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
Itt azért kardinálisabb problémákról van szó, mint a hajfestés :D
2018. szept. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Tök szerencsés vagy, hogy természetes szőke vagy! Bármilyen hajszínezőt tudsz használni és ezek pár mosás után kikopnak. Egy fekete, barna vagy vörös hajú ember nem tud így kísérletezgetni, mert nekik le kell szívni a hajukat.

Nyugodtan próbálj ki több felét, amikor úgy érzed megtalálad az igazit, akkor raersz áttérni a rendes festékre.

2018. szept. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is kísérletezz hajszínezőkkel.
2018. szept. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2018. szept. 22. 15:01
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Itt a hajfestés a legkisebb probléma..
2018. szept. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem csak fiaim vannak, de nem gondolnám, hogy beleszólhatnék a döntéseikbe. Legfeljebb megosztanám a tapasztalataimat, aztán vagy megfogadják vagy nem. Speciel én megbántam hogy festetni kezdtem. A hajam elvékonyodott, megritkult. De hát mindenkinek joga van még akár hibát elkövetni is.
2018. szept. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Bárszak az enyém is elvékonyodna és megritkulna! 12 éve festem és még mindig olyan mint a drót, és dús is, nem tudom megnöveszteni, se normális hosszú frizurát növeszteni.

Most a fele géppel le van nyírva kétoldalt, így végre nem úgy nézek ki mint pumukli.

Hozzáteszem, én tényleg kínzom a hajam, 8 hetente szőkítőpor a tövére, aztán festés, kb háromhavonta leporozom az egészet.

2018. szept. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!