Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném festeni a hajam,...

Szeretném festeni a hajam, több hajszínt kipróbálni, de engem kitagadnának itthonról, ha hajat festenék. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, még elég pályakezdő és tapasztalatlan, szóval amíg nem lesz valami jobban fizető állásom és be nem fejezem a tanulmányaimat, itthon kell élnem, mert a jelenlegi fizetésemből sajnos nem tudnám eltartani magam. Szóval a költözés nem jöhet szóba, mint opció.

Az eredeti hajszínem szőke, de én már így is festem (naracssárgás vörösre). Vállig érő hajam van, és rengeteg. Mikor 2 évvel ezelőtt befestettem, már akkor nekem jött mindenki, hogy borzasztóan nézek ki, meg nagyon hülye vagyok, meg kifog hullani a hajam, megfogok kopaszodni... szóval nagyjából mindent hallottam már. De rájöttek, hogy nem fogom visszaszerezni az eredeti hajszínem, így lenyugodtak. Nos, én meg még fiatal vagyok és szeretnék kipróbálni több hajszínt is, nem lehet tudni, lehet a sötétbarna ezerszer jobban állna, mint a narancs. Vagy a fekete, vagy bordó. Szeretnék kipróbálni szokatlan színeket is (sötétzöld, kék, lila). Ez nem azt jelentené persze hogy havonta új színű hajam lenne, de 2 év után szeretnék már váltani, valami újat vagy szokatlant megnézni. Én úgy vagyok vele, hogy ez csak haj, de a szüleim, nagyszüleim nem, azok még mindig az unalmas szőke hajam siratják vissza és nincs olyan nap mikor ne tennének megjegyzést arra, hogy persze mikor még szép szőke hajam volt... a vendégeknek, barátaiknak úgy mutatnak be, hogy "régen gyönyörű szőke haja volt". Ez gáz. Ki kéne várnom az időszakot amikor elköltözhetek és utána fessem be? Ezt látom eddig a legjobb megoldásnak, de az még várhatóan 2 év.


Szülők véleményét is olvasnám ezzel kapcsolatban. Mi a véleményetek arról, hogy a felnőttkorú gyereketek megváltoztassa a hajszínét (1-2 év után)?


2018. szept. 22. 12:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Mi közük hozzá hogy milyen a hajad, főként hogy már elmúltál 18? Én meg sem kérdeztem a szüleimet hogy befesthetem-e a hajam fehérre, volt akinek nem tetszett de nem foglalkoztam velük . 17/F
2018. szept. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Same here, 19, itthon lakom. Eredetileg sötétbarna hajam van, viszont nagyon régóta (17 éves korom óta) szerettem volna bordós-pirosas vörös hajat. Most a nyári keresetem tudja fedezni a fix hajfestést, és augusztusban befestettem bordóra. Itthoni reakció? Negatív. De saját pénzből festettem, magamnak, az én hajam, nem áll rosszul, nem kell miatta szégyellni, úgyhogy ennyi. Én se szólok le senkit, mert nem tetszik a körme színe, vagy a ruhája. Mindenkinek megvan a lehetősége, hogy megtalálja önmagát, megtalálja azt, ami neki a legjobban tetszik.:)
2018. szept. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Termeszetes szoke vagy...hmmm..mazlista:) en festettem szokere 12 eves korom ota, mivel rajottem tonkre tette, enyem is most narancs szinu(rez voros), mindenki nekem is jajjj szoke sokkal jobb volt stb stb...nem erdekel...amugy a szuleim nem szoltak semmit sose, ugy csinaltam ahogy akartam
2018. okt. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Hát igen, természetes szőke vagyok, de inkább olyan "dirty blonde", mert az utóbbi időben már kezdett bebarnulni a hajam, úgyhohy már nem volt annyira szép világos-fehéres szőke mint pl. 10-12 éves koromban. Nekem megérte festeni :)
2018. okt. 20. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!