Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valyon miert mindig ezt...

Valyon miert mindig ezt kerdezi? Mibol gondolja hogy bantanam vagy nem rendeznem rendesen a gyereket?

Figyelt kérdés

Szoval az van hogy ket honapos a kisfiam.

Anyosekkal lakunk egy hazban ok elol mi hatul. Mindig mikor eloviszem a gyereket akkor folyton ugy gugyog hozza, hogy na gyere meseld el mit csinaltak veled bantottake rosszat csinaltake veled, rendesen adnake enni, stb.

Sosem azt gugyogi, hogy na gyere meseld el mit jatszodtatok anyaval, vagy hogy mi szepet almodtal, hanem folyton csak azt feltetelezi, hogy bantottuk, meg nem rendezzuk vagy mit tudom en, hogy mit.

Sose bantanam a fiamat es az viszont bant hogy ezt kerdezi mert az az erzesem hogy azt feltetelezi, hogy en bantanam.

Arrol nem is beszelve hogy folyton szekal hogy a 30 fokos melegbe mert nem adok ra hosszu ujju ruhat, mert fazik a gyerek. Hogy a fenebe fazna mikor folyton meg van izzadva a melegben. Tudom hogy tul aggodo tipusu, de akkor is zavar... legalabb arrol leszoktak hogy azzal szekalnak hogy nem eleg a tej es a gyerek azert sir mert ehes, ugyanis azzal is addig idegesitettek, hogy majdnem tenyleg rament a tejcsi. Na de mindegy ez mar masik story.

Bocsi kicsit hosszu lett, de elegem van es jol esik leirni.

Hogyan lehetne megoldani hogy ne mind mondja anelkul hogy megsertenem?


2010. jún. 23. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Ohh ezt szerintem viccből mondja, én is szoktam ezt kérdezni a sógornőm lányától, és nevetünk rajta!!
2010. jún. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szerintem gügyögj vissza, mintha a gyerkőc mondaná, h "nagyiiii, 3 napja nem eszek, anya fojton ver, majdnem belefulladtam a kádba az esti fürdetésnél és fojton fenyeget, hogy agyon ver a ha sírok"


Ez így elég idiótán hangzik, bocsi:), de én mindig keresem a lehetőséget, hogy rákontrázhassak, hogy észrevegye az illető, hogy mekkora marhaságokat mondd. Vagy esetleg kifakadni és kerekperec megkérdezni...

2010. jún. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
5%
VaJon miért nem tudsz még írni felnőtt családanya léttedre?
2010. jún. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

11:12 és te miért nem tudsz írni? Szerintem először te is nézd meg mit írsz, mielőtt mást kijavítgatsz. Ugyanis az létedre nem léTTedre...na mindegy.


Kérdező! Elhiszem, hogy nagyon rosszul esik, nekem is rosszul esne, és azt feltételezném, hogy azt gondolja, nem is vagyok jó anya és nem tudom ellátni a gyerekemet. De szerintem ne vedd nagyon a szívedre, és ha megint előfordul ez, akkor kerek perec kérdezd meg tőle, hogy most tényleg ezt gondolja, vagy csak hülyeségből kérdezi, mert neked nagyon rosszul esik. Talán akkor abbahagyja, ha tudatosul benne, hogy neked ez milyen rosszul esik. A férjed nem tud erről? Talán ő is beszélhetne az édesanyjával, hogy neked ez milyen rosszul esik, és hogy ne mondjon ilyet a kisfiúnak. Remélem megoldódik a helyzet! :)

2010. jún. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szerintem ne vedd ennyire a szívedre, biztos csak viccből mondja.

Mi is szoktuk a rokon gyerekeknek mondani, pl ha mohón esznek vagy ilyesmi,h otthon nem adnak enni? persze csak poén,tudjuk h adnak :) (mondjuk az vicces volt,mikor az 1éves unokatesóm azt válaszolta,h nem - mármint nem adnak -de anyukája is csak mosolygott)


Szerintem ő nem úgy gondolja, h most tényleg bántanád,vagy ilyesmi,csak viccelődik, más is szokott, nem kell annyira komolyan venni.

2010. jún. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat, lehet ha csak kedvessegbol mondja de mondhatna egyebet is. Na mindegy.

A paromnak nem mondtam nem akarom szekalni ilyenekkel amugysem tul jo a viszonyuk anyossal...

2010. jún. 23. 12:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát az az igazság, elhiszem, hogy rosszul esik, nekem volt anyósom volt ilyen, sógoromék pici lányának mondta, amikor sírt, hogy "látom, téged nem szeretnek...". Na sógornőm mindjárt ki is akadt és bizony megmondta neki a magáét. Neked sem tudok mást tanácsolni, csak azt, hogy mondd meg neki, hogy ez neked rosszul esik. Az rád van bízva, hogy hogyan erőteljesen vagy finoman, attól függ, anyósod miből ért. Vagy ha nem akarod ennyire nyíltan rázúdítani, akkor Te is kezdj el piszkálódva beszélni vele. Amikor elkezd sírni a kezében, mondd, hogy látom, mamát nem szereted, vagy ha mondja a szövegét, mondd, hogy maga szerint én verem a gyereket meg éheztetem???? Hátha attól is észbekap. De mondjuk ez utóbbi rosszul is elsülhet, ha olyan az anyósod, hogy inkább felveszi a kesztyűt, akkor ettől vérszemet kaphat. Sok sikert.
2010. jún. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!