Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ingatlan eladás akadályozása,...

Ingatlan eladás akadályozása, mit tegyünk?

Figyelt kérdés

15 éve élek együtt a párommal ez évben össze is házasodtunk. Végig harcoltunk egy 12 éves vagyonmegosztási pert a volt férjével szemben, amit megnyertünk. Végre nyugalmunk lenne, de sajnos pár éve meghalt a párom apukája. Innentől kezdve vége lett a nyugalmunknak. Párom édesanyja 75 éves megrögzötten ellenséges lett velem szemben, megpróbált minket szétszakítani, engem elüldözni. Mi minden hétvégén vásárolni vittük Ö a piacra és hétköznap is bevásároltunk neki, ha kellett valami ugrottunk (miközben tudtuk azt, hogy a húgára és családjára minden nap és hétvégén az általunk vásárolt dolgokból főz, minden nap jönnek hozzá a megfőzött ételért és hétvégén meg kajálni járnak hozzá). Mi meg csak vásárolni jártunk neki meg, ha valami elromlott megjavítottuk, füvet vágtam stb..). Párom apukájának halála után a párom édesanyja és a húga és annak férje addig csűrték csavarták a dolgokat a hagyatéki tárgyaláson, hogy a párom lemondott a neki járó örökségről. Mi mindent megtettünk a párom anyukájának továbbra is, mivel kertszomszédok is vagyunk így nem a messzebb lakó húga segített, hanem mi.

Aztán egy idő után ráuntam, hogy ugráltatva vagyunk, hiszen azt láttuk, hogy a párom anyukája rá irata a teljes vagyonát, házrészét, a párom húgára. Összes készpénzét elvették elkéregették tőle, összes aranyát odaadta a párom húgának az édesanyja. Egy idő után felhívtam a párom húgának a férjét és megkértem, hogyha már főz rájuk (ránk nem kellett soha) a párom anyukája akkor osszuk már meg terheket és minden második hétvégén vigyék ki Ök a piacra a mamát. No, innentől vége lett a nyugalomnak. 2 éve megy az üvöltözés, ha kint vagyunk a kertbe, akkor folyamatosan hangosan üvölteti a magnóját, ránk irányítva. A kerítés mellett folyamatosan becsmérlő szavakat használva szid minket. Saját lányát ez év szeptember 12 én kitagadta közölte, hogy a páromnak ajándékozott ingatlant amiben lakunk ( 20 évvel ezelőtt történt az ajándékozás) adja vissza neki, mert a húgának akarja adni azt is. Tudni kell, hogy hatalmas tartozásuk van a párom húgának de nem törik magukat a visszafizetéssel mivel egy évben háromszor is nyaralni járnak van, hogy külföldön el költenek 1 millió forintot is csak úgy.

Nos, a folyamatos zaklatás, csendháborítást megunva most hétvégén kihívtuk a rendőrséget hát vérig sértődött ezen. Szerencsére a rendőrök nagyon okosan távolabb megálltak és jó hosszú ideig hallgatták a trágár beszédet és a hangos zenét (megjegyzem vasárnap 7 kor kezdte a ricsajt és délben hívtuk ki rendőrséget tehát türelmesek voltunk – eddig. A szomszédok egy kicsit távolabb laknak és nem akarnak szólni, mert, sajnálják szegény nénikét mert olyan aranyos, hát nem aranyos hanem nagyon gonosz és rafinált.

Úgy döntöttünk elköltözünk, és itt vannak a problémák. A vevőket elüldözi, leskelődik, amint valaki jön, üvölt, hogy az övé az ingatlan ide ne tegye be senki a lábát.

Mi ilyenkor a teendő?

Sajnos ön és közveszélyessé kezd válni, ha nem megyünk el akkor ránk gyújtja a házat, betöri az ablakokat vagy akár az övét majd ránk hívja a rendőrséget, hogy mi törtük be, a cicáknak és a kutyának mérgezett húst és egyéb kajákat dobál át. Volt korában olyan eset, hogy azt mondta a páromnak, hogy én akartam biztosan megmérgezni a saját macskáinkat.

A hozzánk átnyúló diófát, ágait nem akarja levágni mi levágtuk, mert nem tudtuk használni rendeltetésszerűen a diófa alatti földrészt. A párom húga és kis családja pedig mindezt és minden mást vihogva szemléli, sőt bátorítják.

Kamerákat szereltem fel a saját biztonságunk érdekébe és ez az egyetlen dolog, amiért nem történt eddig nagyobb baj, mert már többször is mondta, hogy a kamera a szerencsétek.

Folyamatosan kiabálja azt, hogy takarodjak el, stb… az unokájának olyanokat mond, hogy szakadtál volna bele…. amikor megszülettél. stb…

Természetesen már több órás hangfelvételünk van arról, amit művel…….

.........Folytatása lett a dolognak és nagyon szeretném, ha valamilyen ötletet kapnék tapasztalt emberektől, akik itt vannak a fórumon és ezt előre is köszönöm.

Hangfelvételekkel szeretnénk bizonyítani azt, hogy folyamatosan zaklatásnak vagyunk kitéve a hangfelvételeken halható szöveget leszövegeztem és átadtuk a jegyzőnek, hát ember legyen majd a talpán az aki végig hallgatja azt, hogy egy 75 éves idős ember szájából micsoda mocskolódás tud kijönni, nos a jegyző majd elküldi neki vissza a felvételt , hogy nyilatkoznia kell az elhangzottakról.

A hangfelvétel alapján be lehet Öt maximálisan azonosítani. kb. 160 perc átkozódás, rágalmazás, becsületsértő üvöltözés.

Okt 14 én volt a egy csendháborítás ami miatt a rendőrök kijöttek hozzá és rajta is kapták a csendháborításon., Majd most hétfőn újra kijöttek adategyeztetés miatt . Illetve a szomszédokat kérdezték végig nos a baj az volt, hogy más rendőr jött ki mint akik először kint voltak, mi nem voltunk otthon. Sajnos a szomszédok meg kihúzzák magukat mondván, hogy mi úgyis elköltözünk Ök. meg maradnak, a rendőrnek tök pofátlanul azt mondta az egyik szomszéd, hogy mi vagyunk a h….ék nem akarom ki írni..meg, hogy hát a nénike néha halkan hallgatja a kis rádióját, de az nem zavaró.

Felvételen üvölt a zene… a másik szomszéd letagadta, hogy Ö hallana bár mit is.

Nos, ezzel a szomszéddal mi váltottunk elég sok levelezés már korában ahol leírja, hogy nagyon zavarja a rikácsolás és a hangzavar, amit a feleségem anyja művel.

Azt gondoltuk, hogy mivel a hatósági személyt félre vezetve mi pedig harcolunk az igazunkért elfogjuk küldeni a szomszéd levelét rendőrségre, hogy nem mondott igazat nekik.

Másik a feleségem édesanyja azt mondta a rendőröknek, hogy mi anyagi haszonszerzés miatt öt zaklatjuk ez hazugság és ezt is el akarjuk juttatni a rendőröknek miszerint a pont a párom mondott le édesapja halála után minden öt meg illető anyagi dologról a húga részére és ez jegyző előtt történt ezzel a szövegel sajnáltatni, akarja magát és együttérzést akar kiváltani a részleteket nem tudó emberek előtt.

Sajnos így amikor újból kijöttek a rendőrök részünkre nem valós információkhoz jutottak, a jegyző befogja kérni a rendőri jelentést így lesz egy olyan amikor rajta kapták, feltéve ha megkapja ezt a jelentést is és egy rossz amikor szomszédok és feleségem anyja félre vezeték a rendőröket.

Hévégén jön egy érdeklődő, aki meg szeretné nézni az ingatlant félünk, hogy elriassza az üvöltözésével a feleségem anyja az érdeklődő személyt. Ötleteket, szeretnénk kérni, hogy mit tegyünk.

Felvettük a régi ügyvédünkkel a kapcsolatot és Ö is fog egy felszólító levelet küldeni, hogy ne viselkedjen úgy ahogy viselkedik, illetve arra gondoltunk feltéve ha rá ér, hogy amikor jönnek az érdeklődök akkor oda hívjuk a helyszínre feltéve ha rá ér.

Hátha ez visszatartó erő lenne.

Köszönöm előre is a javaslatokat



2018. okt. 26. 12:33
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
67%
8: hany eves koraban? Az ilyen sarkanyok mindig szaz evig elnek...
2018. okt. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
36%

Kèrdezö:

Kié az ingatlan - teljes egészében a feleségedé, vagy a testvérének is van tulajdonrésze?

Az anyának van haszonélvezeti joga?

2018. okt. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
18%

Elég zavaros a kérdés, nem igazán lehet kideríteni, kinek mekkora tulajdonhányada van, ez ugyanis nem mindegy.

Elvileg lehet kérni a közös tulajdon megszüntetését, az a legegyszerübb megoldás, csak éppen anyagilag nem biztos, hogy jól jártok. De ha a család többi része ilyen cirkuszokat csinál, akkor egyéb módon nem valószínü, hoyg el tudjátok adni a részeteket.

2018. okt. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
89%

Feljelenteni, mindenért, ahányszor csak kell. Csendháborításért, zaklatásért, rágalmazásért, hatóságok félrevezetéséért, de állatkínzásért is. Ha felveszi a kamera, ahogy átdobja a mérgezett ételt (persze figyeljetek ti is, nehogy valamelyik állat megegye), és a mérgezett kaját lefotózzátok, beviszitek, stb, az már elég súlyos bizonyíték.

Előbb-utóbb lesz eredménye a jogi lépéseknek, addig is kerüljétek, ne álljatok szóba vele, rá se nézzetek, ignoráljátok teljes mértékben. Valószínűleg elment az esze, ha válaszolgattok neki, azzal csak hergelitek.

2018. okt. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
93%
Én megfenyegetném, hogy mindenképpen eladjuk, ha nem normálisaknak, akkor putris cigányoknak ár alatt. Majd akkor ricsajozhat velük.
2018. okt. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat

Az ingatlan teljes egészébe az feleségemé mind a haszonélvezet mind a tulajdonjog.

Nagyon zavarja, őket viszont a kamera amióta fent van. Azt hiszik, hogy veszi a feleségem anyjának az ingatlanát valószínűleg ez miatt fel is fognak majd jelenteni, többször is említi, szinte minden hangfelvételen fent van, hogy az a … kamera, de majd megmutatom stb.….

Én úgy gondolom, azért mert kameránk van nem, jelenthetnek fel nekünk egy biztonságérzett ad.

Ha esetleg felszólítanak minket, akkor meg kell mutatnunk a kamera felvételeit vagy sem?

Én szerintem nekik kell bizonyítani azt, hogy átkamerázunk vagy sem a szomszéd ingatlanra. Nem szeretném megmutatni a kamera felvételeket, mert jó pár kameránk van 8 db, de van álkamera is köztük, és ha rájönnek, hogy melyik az akkor rongálni fognak az tuti.

2018. okt. 26. 20:10
 17/29 anonim ***** válasza:
66%
A rendőrség bekérheti a felvételeket bizonyítékként, de ők nem fogják elmondani anyukának, hogy melyik az igazi és melyik nem. Kérheted külön is a zártan kezelést, ha biztos akarsz lenni benne.
2018. okt. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Kitartást!
2018. okt. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az eddigi hozzászólásokat, jelenleg a folytatása a dolognak az, hogy a feleségem saját anyja levelet. Nem tudjuk, mi van benne majd pár nap múlva átvesszük. Valószínűleg a falra szerelt kamerák nem tetszenek neki és a párom húgának és férjének.

Én megelőzésképen ma elküldtem a kamera képeit a NAIH részére állásfoglalás kérése miatt.

Majd elküldöm nekik a választ, természetesen nem teljes levelet, mert akkor kiderülne, hogy hová lát a kamera és az is. hogy hol van álkamera.

A jegyző még nem küldte el a hangfelvételeket nekik meghallgatásra, de hamarosan megkapják én szerintem, kíváncsian várjuk a hatást.

Közben a hangfelvételeket elkezdtük elküldeni a rokonainak, már volt, aki visszaírt, hogy borzasztó volt az egészet visszahallgatni, és hogy nem is gondolták volna, hogy milyen rosszindulatú és gonosz a saját rokonuk

Hát itt tart a dolog.

2018. okt. 30. 19:47
 20/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az eddigi hozzászólásokat, jelenleg a folytatása a dolognak az, hogy a feleségem saját anyja levelet írt. Nem tudjuk, mi van benne majd pár nap múlva átvesszük. Valószínűleg a falra szerelt kamerák nem tetszenek neki és a párom húgának és férjének.

Én megelőzésképen ma elküldtem a kamera képeit a NAIH részére állásfoglalás kérése miatt.

Majd elküldöm nekik a választ, természetesen nem teljes levelet, mert akkor kiderülne, hogy hová lát a kamera és az is. hogy hol van álkamera.

A jegyző még nem küldte el a hangfelvételeket nekik meghallgatásra, de hamarosan megkapják én szerintem, kíváncsian várjuk a hatást.

Közben a hangfelvételeket elkezdtük elküldeni a rokonainak, már volt, aki visszairt, hogy borzasztó volt az egészet visszahallgatni, és hogy nem is gondolták volna, hogy milyen rosszindulatú és gonosz a feleségem anyja.

Hát itt tart a dolog.

2018. okt. 30. 19:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!