Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ingatlan eladás akadályozása,...

Ingatlan eladás akadályozása, mit tegyünk?

Figyelt kérdés

15 éve élek együtt a párommal ez évben össze is házasodtunk. Végig harcoltunk egy 12 éves vagyonmegosztási pert a volt férjével szemben, amit megnyertünk. Végre nyugalmunk lenne, de sajnos pár éve meghalt a párom apukája. Innentől kezdve vége lett a nyugalmunknak. Párom édesanyja 75 éves megrögzötten ellenséges lett velem szemben, megpróbált minket szétszakítani, engem elüldözni. Mi minden hétvégén vásárolni vittük Ö a piacra és hétköznap is bevásároltunk neki, ha kellett valami ugrottunk (miközben tudtuk azt, hogy a húgára és családjára minden nap és hétvégén az általunk vásárolt dolgokból főz, minden nap jönnek hozzá a megfőzött ételért és hétvégén meg kajálni járnak hozzá). Mi meg csak vásárolni jártunk neki meg, ha valami elromlott megjavítottuk, füvet vágtam stb..). Párom apukájának halála után a párom édesanyja és a húga és annak férje addig csűrték csavarták a dolgokat a hagyatéki tárgyaláson, hogy a párom lemondott a neki járó örökségről. Mi mindent megtettünk a párom anyukájának továbbra is, mivel kertszomszédok is vagyunk így nem a messzebb lakó húga segített, hanem mi.

Aztán egy idő után ráuntam, hogy ugráltatva vagyunk, hiszen azt láttuk, hogy a párom anyukája rá irata a teljes vagyonát, házrészét, a párom húgára. Összes készpénzét elvették elkéregették tőle, összes aranyát odaadta a párom húgának az édesanyja. Egy idő után felhívtam a párom húgának a férjét és megkértem, hogyha már főz rájuk (ránk nem kellett soha) a párom anyukája akkor osszuk már meg terheket és minden második hétvégén vigyék ki Ök a piacra a mamát. No, innentől vége lett a nyugalomnak. 2 éve megy az üvöltözés, ha kint vagyunk a kertbe, akkor folyamatosan hangosan üvölteti a magnóját, ránk irányítva. A kerítés mellett folyamatosan becsmérlő szavakat használva szid minket. Saját lányát ez év szeptember 12 én kitagadta közölte, hogy a páromnak ajándékozott ingatlant amiben lakunk ( 20 évvel ezelőtt történt az ajándékozás) adja vissza neki, mert a húgának akarja adni azt is. Tudni kell, hogy hatalmas tartozásuk van a párom húgának de nem törik magukat a visszafizetéssel mivel egy évben háromszor is nyaralni járnak van, hogy külföldön el költenek 1 millió forintot is csak úgy.

Nos, a folyamatos zaklatás, csendháborítást megunva most hétvégén kihívtuk a rendőrséget hát vérig sértődött ezen. Szerencsére a rendőrök nagyon okosan távolabb megálltak és jó hosszú ideig hallgatták a trágár beszédet és a hangos zenét (megjegyzem vasárnap 7 kor kezdte a ricsajt és délben hívtuk ki rendőrséget tehát türelmesek voltunk – eddig. A szomszédok egy kicsit távolabb laknak és nem akarnak szólni, mert, sajnálják szegény nénikét mert olyan aranyos, hát nem aranyos hanem nagyon gonosz és rafinált.

Úgy döntöttünk elköltözünk, és itt vannak a problémák. A vevőket elüldözi, leskelődik, amint valaki jön, üvölt, hogy az övé az ingatlan ide ne tegye be senki a lábát.

Mi ilyenkor a teendő?

Sajnos ön és közveszélyessé kezd válni, ha nem megyünk el akkor ránk gyújtja a házat, betöri az ablakokat vagy akár az övét majd ránk hívja a rendőrséget, hogy mi törtük be, a cicáknak és a kutyának mérgezett húst és egyéb kajákat dobál át. Volt korában olyan eset, hogy azt mondta a páromnak, hogy én akartam biztosan megmérgezni a saját macskáinkat.

A hozzánk átnyúló diófát, ágait nem akarja levágni mi levágtuk, mert nem tudtuk használni rendeltetésszerűen a diófa alatti földrészt. A párom húga és kis családja pedig mindezt és minden mást vihogva szemléli, sőt bátorítják.

Kamerákat szereltem fel a saját biztonságunk érdekébe és ez az egyetlen dolog, amiért nem történt eddig nagyobb baj, mert már többször is mondta, hogy a kamera a szerencsétek.

Folyamatosan kiabálja azt, hogy takarodjak el, stb… az unokájának olyanokat mond, hogy szakadtál volna bele…. amikor megszülettél. stb…

Természetesen már több órás hangfelvételünk van arról, amit művel…….

.........Folytatása lett a dolognak és nagyon szeretném, ha valamilyen ötletet kapnék tapasztalt emberektől, akik itt vannak a fórumon és ezt előre is köszönöm.

Hangfelvételekkel szeretnénk bizonyítani azt, hogy folyamatosan zaklatásnak vagyunk kitéve a hangfelvételeken halható szöveget leszövegeztem és átadtuk a jegyzőnek, hát ember legyen majd a talpán az aki végig hallgatja azt, hogy egy 75 éves idős ember szájából micsoda mocskolódás tud kijönni, nos a jegyző majd elküldi neki vissza a felvételt , hogy nyilatkoznia kell az elhangzottakról.

A hangfelvétel alapján be lehet Öt maximálisan azonosítani. kb. 160 perc átkozódás, rágalmazás, becsületsértő üvöltözés.

Okt 14 én volt a egy csendháborítás ami miatt a rendőrök kijöttek hozzá és rajta is kapták a csendháborításon., Majd most hétfőn újra kijöttek adategyeztetés miatt . Illetve a szomszédokat kérdezték végig nos a baj az volt, hogy más rendőr jött ki mint akik először kint voltak, mi nem voltunk otthon. Sajnos a szomszédok meg kihúzzák magukat mondván, hogy mi úgyis elköltözünk Ök. meg maradnak, a rendőrnek tök pofátlanul azt mondta az egyik szomszéd, hogy mi vagyunk a h….ék nem akarom ki írni..meg, hogy hát a nénike néha halkan hallgatja a kis rádióját, de az nem zavaró.

Felvételen üvölt a zene… a másik szomszéd letagadta, hogy Ö hallana bár mit is.

Nos, ezzel a szomszéddal mi váltottunk elég sok levelezés már korában ahol leírja, hogy nagyon zavarja a rikácsolás és a hangzavar, amit a feleségem anyja művel.

Azt gondoltuk, hogy mivel a hatósági személyt félre vezetve mi pedig harcolunk az igazunkért elfogjuk küldeni a szomszéd levelét rendőrségre, hogy nem mondott igazat nekik.

Másik a feleségem édesanyja azt mondta a rendőröknek, hogy mi anyagi haszonszerzés miatt öt zaklatjuk ez hazugság és ezt is el akarjuk juttatni a rendőröknek miszerint a pont a párom mondott le édesapja halála után minden öt meg illető anyagi dologról a húga részére és ez jegyző előtt történt ezzel a szövegel sajnáltatni, akarja magát és együttérzést akar kiváltani a részleteket nem tudó emberek előtt.

Sajnos így amikor újból kijöttek a rendőrök részünkre nem valós információkhoz jutottak, a jegyző befogja kérni a rendőri jelentést így lesz egy olyan amikor rajta kapták, feltéve ha megkapja ezt a jelentést is és egy rossz amikor szomszédok és feleségem anyja félre vezeték a rendőröket.

Hévégén jön egy érdeklődő, aki meg szeretné nézni az ingatlant félünk, hogy elriassza az üvöltözésével a feleségem anyja az érdeklődő személyt. Ötleteket, szeretnénk kérni, hogy mit tegyünk.

Felvettük a régi ügyvédünkkel a kapcsolatot és Ö is fog egy felszólító levelet küldeni, hogy ne viselkedjen úgy ahogy viselkedik, illetve arra gondoltunk feltéve ha rá ér, hogy amikor jönnek az érdeklődök akkor oda hívjuk a helyszínre feltéve ha rá ér.

Hátha ez visszatartó erő lenne.

Köszönöm előre is a javaslatokat



2018. okt. 26. 12:33
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Hát kitartást... Majd írj, ha van fejlemény.
2018. okt. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Új fejlemények, jelenleg a jegyző kiküldte a levelét a több órás hangfelvétellel, mi szerintünk vagy nem vette át vagy kidobta, ugyanazt csinálja, ajegyző azt mondta, hogyha nem válaszolnak akkor saját hatáskörben hoz döntést.


Azért gondoljuk ezt mert a jegyző Okt. 26 án kiküldte neki a levelet és még semmi.


A másik a Kamera miatt kaptunk egy levelet a feleségem húgától és kedvenc anyukájától.

Nagy betűvel volt írva minden és legalább 26-os betűmérettel, megszólítás nélkül felszólítottak, hogy tutira vesszük őket és azonnal vegyük le a kamerákat :-) mi vissza írtuk hatályos jogszabályokat és elmagyaráztuk, hogy azért mert kamera van egy falon az még nem azt jelenti, hogy őket vesszük.

Egyébként meg elballagtam a jegyzőhöz és megmutattam a kamera beállításokat aki azt mondta, hogy azokkal a kamera beállításokkal amiket látott, nyugodtan üzemelhetnek tovább a kamerák.

A NAIH-nak is elküldtem a kamerákról mindent az Ö válaszuk még nem érkezett meg.

Ezenkívül fából húztak egy 2 méter magas kerítésnek nevezett valamit, oda ahonnan felszoktam venni a rikácsolást, most azt hiszik, hogy így nem tudok felvételt készíteni, na erre találták ki a létrát. A kerítés mellé oda áll és onnan szokott hallgatózni. Vettem egy mozgás érzékelős halogén fényszórót ma felszerelem ha megy hallgatózni a kerítéshez akkor hagy legyen jó nagy fény neki.

Sajnos még az ingatlant nem tudtuk eladni de remélem sikerülni fog.

Azon gondolkodom, hogy van olyan hangfelvétel amin egy órán keresztül mocskolódik ara gondoltam, hogy betesszük egy CD lejátszóba és kitesszük az udvarra hagy szóljon neki illetve amikor rokonai érkeznek meg a feleségem húga és családja akkor lejátsszuk nekik folyamatosan.

2018. nov. 10. 10:22
 23/29 anonim ***** válasza:
85%
Pszichológiai hadviselés... ez tetszik :D Visszajátszani neki amikor ordibál, ugyan azt csak hangosabban :D
2018. nov. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Újra itt, sikerült eladnunk a házunkat 3 hónapja, jövő héten költözünk el véglegesen. Sajnos úgy néz ki, hogy teljesen nincs vége a történetnek.

A rikácsolás nem szűnt meg, sajnos a másik oldali szomszédunkat is feltüzelte ellenünk azt hazudta neki az anyós, hogy feljelentettük a hangos kutya ugatásért. Erre az bedobta kővel a terasz ablakunkat, Öt is feljelentettük, szabálysértési ügy lett belőle, mivel a felszerelt kamerák felvették, amiért megvolt sértődve a fia is aki oda jött, hogy ne jelentsük fel a szüleit Ö kifizeti a kárt, mi nemet mondtunk és elmagyaráztuk, hogy az ingatlan már nem a miénk, nos azóta két oldalról vagyunk terrorizálva.

Reméljük, hogy az új tulajokkal nem csinálják ezt, a költözésünk több részletben történik, különböző időpontokban, nos ez az anyóst nagyon idegesíti no meg a rokonságát, múlt héten a jövőbeni lakóhelyen lévő polgárőrséget ki hívtam (Budapest melletti kis város) , hogy segítsenek a költözésben mert folyamatos a zaklatás és nagyon megszeretné tudni a rokonsága a feleségemnek, hogy hová költözünk.

Nos a pakolás végén, megérkezett ezerrel a feleségem húgának a férje motorral, amiről leszerelte a rendszámot is, hogy ne lehessen be azonosítani, de annyira id…óta szegény, hogy mivel nem azonnal indultunk el, oda gurult egy szomszédhoz beszélgetni, ezt is mint az egész eseményt kameráztuk amit nem vett észre illetve annyira bevolt gőzölve, hogy még a jelenlévő polgárőrség szolgálati autóját sem vette figyelembe .

Elindultunk, a teherautó után a polgárőrség autója. A kedves rokon ezerrel az autó után záróvonal stb, nem számított neki, közben a feleségem mivel megbeszéltünk mindent részletesen, hogy merre megyünk, be ált egy feljebb lévő utcába. Kamerázták a nagy lányunkkal együtt a motoros rokont, Amint kiértünk Budapest határából, szóltunk a helyi rendőröknek. A rendőr már várta a zaklató rokont a költözendő utcába a polgárőrség erősítése is úton volt, mi megálltunk egy utcában várakozva az erősítésre, erre a kedves rokon visszafordult látva, hogy valami készülődik , lefordult egy másik utcába és elment.

Tutira nem fog leállni sajnos az anyós jelzi neki, ha azt fogja látni, hogy újra érkezik egy teherautó.

Amit ezek a szerencsétlenek nem tudnak, már szervezzük neki a fogadtatást, legközelebb mivel Ö nem tudja, hogy hol van a polgárőrség szépen elvezetjük a helyi polgárőrség elé, közben hátulról zárás lesz a motoros rokon után, azaz nem fog tudni vissza fordulni, ez a terv remélem elkapjuk.

Valószínűleg azért akarják megtudni az új címünket, hogy tovább zaklassanak, az ügyvédünket már megkértük, hogy írjon nekik egy felszólító levelet, hogy fejezzék be a zaklatást sajnos ezek annyira b…. emberek, hogy nem fogja őket érdekelni.

Továbbiakat később…

2019. jún. 17. 09:32
 25/29 anonim ***** válasza:
56%
Továbbra sem irigyellek titeket... Majd írj, mi a helyzet, remélem rendeződik.
2019. jún. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi történt azóta veletek?
2020. szept. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Te jo isten, ez a történet hihetetlen. Hogy vagytok azóta, mi történt?
2020. szept. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Kérdező, elrendeződtek a dolgaitok? A polgárőrség akkor a megoldás?
2021. júl. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Javult a helyzet?
2021. júl. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!