Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim kötelezhetnek arra,...

A szüleim kötelezhetnek arra, hogy egyházba járjak? Kötelezővé tehetik ezt nekem? Tudják, hogy ateista vagyok. 16/l

Figyelt kérdés

2018. okt. 27. 15:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
84%
Azért szerencsére a legtöbb ember nem hagyja, hogy 30 éves koráig elhúzódjon a kamaszkora, hanem már tizenévesen rádöbben, hogy nagyon a nyakán ülnek a szülei, és ahogy lehet, lelép otthonról.
2018. okt. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

#9


Nagyon jó ötlet. Nem tudom, hogy reagálna erre apám, vagyis akkor biztosan elkezdene papolni arról, hogy az miért nem igazi templom...

De igazán megfontolásra méltó ötlet. Köszönöm!

2018. okt. 27. 22:32
 13/24 anonim ***** válasza:
74%

Mondd azt, hogy a wicca kultuszt választottad, és tégy a nyakláncodra egy pentagramot (nem fordítottat), a szobádba meg oltárként két ezüst gyertyatartó (melyekben fekete gyertya van) közé egy Bastet szobrot. :)

Én ebben a vallásban találtam meg a megnyugvást, és tettem taccsra a bigott katolikus családomat. Tisztább, őszintébb vallás mint bármi más. Keress rá. ;)

2018. okt. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem kényszeríthetnek. Hameg megütnek és erőszakkal akarnak elvinni akkor a hatóságokhoz kell fordulni.
2018. okt. 28. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelezhetnek semmilyen vallásra, ez mindenkinek a saját döntése.

Én is ateista vagyok, szinte amióta az eszemet tudom. Párom családja sajnos ugyanilyen hitgyülis társaság, ha kell ha nem, tukmálják a marhaságaikat minden szembejövő szerencsétlenre. Rám is akarták, hát nem jött be. ;)

Állj a sarkadra, szívd fel magad és ne hagyd, hogy akárki rád erőltessen bármit is! Nincs ennél az erőszakosságnál undorítóbb dolog!

Megvan a véleményem az ilyen hitgyülis-térítős-zakkant vallásokról... Fuj.

2018. okt. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%
Ez is gyermekbántalmazás,de hát Keresztény demokrácia lesz,ergo Keresztény leszel v Kerestény leszel,ha nem terrorizálni fognak a hatoságok..
2018. okt. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 HaEv ***** válasza:
17%

Kedves Kérdező!

A szüleid nem kötelezhetnek arra, hogy egyházba járj! Amire viszont őket kötelezi a törvény, nem hagyhatnak felnőtt felügyelet nélkül, hiszen még nem vagy 18.

Azt írtad, a Hit Gyülekezetében járnak. Nem tudom, melyik városban élsz, én Budapesten, két utcára a Gyömrői úti Hit Parktól. :) Szívesen találkozom a szüleiddel is, ha kell, hívő vagyok - de nem foglak elhívni a gyülimbe meg ilyenek. Viszont szívesen beülök veled a csarnokban a büfébe is vagy egyéb más nyilvános helyen is szívesen beszélgetek veled, amíg a szüleid "végeznek" az istentisztelettel. Nő vagyok, 43, egyedülálló. Sok mindenről szívesen beszélgetek - nem csak Istenről. Kedvelem a korosztályod minden aljas szándék nélkül - ha érted. Nekem 16 évesen változott nagyot az életem. Tudom, hogy fontos időszak.

Szóval, ez csak egy ötlet. Írj rám, ha érdekel.

Kitartás - nemsoká 18 leszel és mehetsz egyedül is bárhová! :)

2018. okt. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

"őket kötelezi a törvény, nem hagyhatnak felnőtt felügyelet nélkül, hiszen még nem vagy 18"


Mennyi időre? Egy percre sem? Pontosan hogyan szabályozza ezt melyik törvény?

2018. okt. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
95%

"hívő vagyok"


Szóval hitgyülis?

2018. okt. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
96%
Csodálkozunk a sok csoro hivon aki a hitgyülinek adja a pénzét h Sanyika gazdagodjon,de egy ismerős 500 forintot kért egy elvesztett tárca miatt h legalább hazamehessen egy kedves hitgyülis odaköpte h kérjen Istentől.. Na etekről ennyit,tudnék mesélni mert egy ostoba rokont befűztek leszarja a saját gyerekeit és ezeknek hordja a pénzt és rendezvényekre rohangált mikozben a gyereke beteg lett és korházban volt mert az fontosabb. Totális agymosás megy a hit gyülibe és zaklatják terrorizálják aki ki akar lépni..
2018. okt. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!