Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Általános jelenség a családell...

Általános jelenség a családellenesség a fiatalok között, vagy csak itt gyűlnek össze a szinglik?

Figyelt kérdés

Amikor családról, gyerekvállalásról, a családok támogatásáról van szó a kérdésekben, van egy kör akik ezt elutasítják és sérelmezik mert úgy gondolják hogy a családi kedvezmények direkt az egyedülállók háttérbe szorítás miatt lettek kitalálva.

Arra lennék kíváncsi, hogy a gyk-n kívül is tapasztalható ez a hozzáállás ?


2018. okt. 29. 19:20
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
13%

Altalanos az, hogy egyre kesobb vallalnak gyereket a joletben elo emberek (nem a gazdagok, hanem a "nyugatiak"). Es igen a valo eletben is jellemzo, hogy az elso gyerekvallalasanak atlageletkora mar 28 evre tolodott, ami valahogy ugy jon ki, hogy van aki szul 20 evesen, de tobben szulnek 30 evesen vagy afolott elso gyereket. Altalaban nem a csorok szulnek keson, hanem azok, akik megtehetik es meg is akarjak tenni, hohy elobb felsooktatasban vegyenek rszt, aztan munkat vallaljanak, utana kiprpbaljak magukat itt, ott. Es ahogy valakiirta, elobb cica/kutya kerul kiprobalasra (nem bevalottan potgyerekkent), aztan majd hirtelen 35 folott hangosan kezd ketyegni a biologiai ora es a korabbi csaladellenesseg atcsap mindegy kitol, de gyorsan jelensegbe :-/.


Es mindegy, hogy a jaj meg ezt akarunk, meg amazt parrol vagy szinglirol van szo, egyszeruen idokitolodas van.


Tobbgyerekeskent megjegyzem lakastakarekra se tellett, es csok-ra se, a fizetes is keves igy az adokedvezmenyt is nehez kielevezni stb. Es csak csodalkozok, ha mas ezt vagy azt "irigyli".

2018. okt. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
100%

Talán nem véletlenül.


Gyakorlatilag a lakástakarékkal kapott egyetlen támogatást egy egyedülálló vagy gyermektelen pár.


Már minden támogatást gyerekhez kötnek.


Ez mellett a családosok adókedvezményt is kapnak,és alapjövedelmet is(családi pótlék).


Ezzel nőnek az ingatlanárak és az albérletára.

Egy egyedülállónak sokkal nehezebb lesz így önállósodni,és még több embert fognak kigúnyolni,hogy "mamahoteles",leginkább olyanok,akik az ő adóforintjaikból jutnak saját lakáshoz.


Nagyon túltolták ezt a családtámogatást.


Remélem lesz egy párt,aki észreveszi,hogy komoly szavazóbázis van,akiket senki nem támogat!

2018. okt. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
20%
A magyar családi mintát látva nem csodálkozom mert az minden csak nem család ami ott megy.. De a fő gond h nem engedik őket még 18 felett se párkapcsolatot keresni mégis h legyen család apu hoz egy pasit aki jo lesz?.. Nagyon sok barátom otthon szingli csak..
2018. okt. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
29%
9. valaszolo, te aztan nagyon frusztralt lehetsz, igy 18 evesen 😂
2018. okt. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
80%
Miért fusztrált a kilences,csak mert nem akar gyereket utálom a brokkolit most frusztrált vagyok,mert más meg imádja,ne legyen már kötelező a gyerek a 9 es legalább őszinte én nem vállalja be a csokért amit utál h utána rugdalja a csokos gyerekeit jobbra balra..
2018. okt. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
21%

A 9 est fel is pontozták

Ez a nivó, ami a gyakorin tiszteletreméltó , felpontozandó

2018. okt. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nincs család ellenesség, csak szimplán nem azt a kort éljük, ahol megszülnek szoba-konyhára 3-4 gyereket oszt lesz majd ami lesz.


Manapság aki gyereket akar, az igyekszik megteremteni neki a feltételeket. Másrészt sokan szeretnék aktívan, élményekkel élni az életüket és nem csak kuporgatni, mer "majd egyszer jön a gyerek"

2018. okt. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
55%

9-es vagyok.


Ha már itt tartunk. Köszi a felpontozást.

Viszont engem nem érdekel a CSOK, meg egyéb juttatások. Egyszerűen rühellem a gyerekeket. Ezt az elrontott fiatal generációt. Nem fogom kifejteni a teljes lényeget.


Nekem nincs szükségem visítozó, bekakáló, nyáladzó, üvöltőgépre. Ami mellesleg bekerülve a suliba, ugyanolyan rossz lesz, mint a többi. Ebbe a mai világba nekem nem éri meg gyereket vállalni. Mellesleg szedet gyógyszert, ami hatással van a spermiumaimra, és nemzőképtelen leszek. Ha esetleg becsúszna egy gyerek, el kell vetetni, mert tuti fogyatékos lesz. Na az meg végképp nem kell! :DDD

2018. okt. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
92%

Illetve sajnos érthető, hogy elégedetlenek a "szingli" emberek.


Egyszerűen baromi nehéz egymagad boldogulni az életben, főleg ha a szülők sem tudtak úgy elindítani ahogy kellene.


Nulláról, albérlet mellett szinte esélytelen lakáshoz jutni, mert az árak sokkal jobban nőnek, mint a fizetések. Lakástámogatást nem kapsz, lakástakarékot is kinyírták, ráadásul nálunk divat a minimálbéres bejelentés, amire szintén nem fogok hitelt kapni az életben.


Az sem segít, hogy vagy otthon lakik az ember, vagy szobát bérel, akkor pedig megkapja, hogy miért nem önálló és még nehezebb párt találni. Ráadásul minél idősebb az ember annál inkább ez van. Én már 20-25 évesen azt láttam, hogy "elvárás" ismerkedésnél a saját lakás és autó. Mit mondjak lassan 30 évesen.

2018. okt. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
31%
#19 szerintem a te gyereked akkor is fogyatékos lenne, ha nem szednél semmit, ugyanis az ilyesmi örökletes...
2018. okt. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!