Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Általános jelenség a családell...

Általános jelenség a családellenesség a fiatalok között, vagy csak itt gyűlnek össze a szinglik?

Figyelt kérdés

Amikor családról, gyerekvállalásról, a családok támogatásáról van szó a kérdésekben, van egy kör akik ezt elutasítják és sérelmezik mert úgy gondolják hogy a családi kedvezmények direkt az egyedülállók háttérbe szorítás miatt lettek kitalálva.

Arra lennék kíváncsi, hogy a gyk-n kívül is tapasztalható ez a hozzáállás ?


2018. okt. 29. 19:20
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy azt nem értem, hogy az, hogy én személy szerint nem fogok szülni, az miért családellenesség?

Nem vagyok ellene a családoknak abszolút. Tök jó, hogy vannak. És? Ettől miért lenne nekem is kötelező szülni x gyereket?

2018. okt. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:
58%

De, szardarabként beszélsz rólam, és ez már túlmutat a gyerektémán. Számon kéred rajtam a kulturált véleménynyilvánítást, mikor tök normális választ adtam, nem tudom, melyik válasszal kevered az enyémet, ami fennakadt a szűrődön.


És "megszavaztok" egy kormányt? Én és milyen hadsereg? Egy ember vagyok, és nem ezekre a mocskokra szavaztam.

2018. okt. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként itt számomra azzal van a baj, amit már egy korábbi válaszoló is említett: öntik a pénzt a nyomorult CSOK-ba, elveszik miatta a lakástakarék támogatását, közben meg egy nagy humbug az egész. Pont azoknak nem segít, akiknek kellene.


A probléma ott kezdődik, hogy lakhatási válság van. Ha ez nem lenne, a gyerekvállalási kedv is emelkedne, mert nyilván többen vállalnának gyereket, ha lenne hova - illetve lehet, hogy nem 35 évesen tartanának ott, hogy jöhet az első gyerek, aztán több meg ugye nem lesz, mert már késő...

Jelenleg mindegy, hogy egy fiatal felnőtt akar-e gyereket vagy sem, nem kívánságműsor.. vagy lakik anyunál, ahol se nem jó, se nem alkalmas gyermekvállalásra, vagy elmegy albérletbe, ami mellett nem marad pénze gyerekre, meg hát albérletbe nem is mindenki vállal szívesen, ki akar már utcára kerülni egy kisgyerekkel? Vagy lehetőség még, hogy 60 éves koráig eladósodik az ember, ami mellett szintén nem sok anyagi keret marad a gyereknevelésre.


Az egészségügy egy lepratelep. Abszolút orvostudomány-hívő vagyok, de már én is azt mondom, hogy inkább otthon szülnék, mint egy kórháznak csúfolt szemétdombon (lsd pl. most klórgáz-mérgezés volt a Semmelweis Egyetem újszülött intenzív osztályán, nagyszerű...)


Iskolák-óvodák katasztrofálisak, minősíthetetlen az oktatás.


Az jár jelenleg a legjobban sajnos, aki elhúz ebből az országból.


A kormány nem jön rá, hogy a fiatal felnőtteket kellene megtámogatni, hogy önállóak tudjanak lenni, és megfelelő infrastruktúrát kellene biztosítani. Amíg ezek nincsenek meg, addig reklámozhatják fejen állva is, hogy SZÜLJÉ', sokan nem fognak, mert nincs mire.


Igazából hü lyeség, hogy marják egymást a nagycsaládosok és a gyermektelenek, alapjaiban közösek az érdekek. Amiket leírtam, azok alapvetőek a gyerekneveléshez, és emellett a szingliknek is kedveznek.


Csak hát a látszatintézkedések jobbak, amikkel kiszúrják az emberek szemét... Valódi eredmény meg sehol. EZÉRT undorító, amit a kormány művel. Még azokat is csak hülyítik és átverik, akiknek az érdekeit állítólag szolgálják.


Gyermektelenként mondom, támogassák a családokat bőkezűen, hisz a család a társadalom alapja. Csak csinálják értelmesen. Azon mindenki nyer.

2018. okt. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:
60%

"De, szardarabként beszélsz rólam, és ez már túlmutat a gyerektémán"


Érdeklődve várom a tőlem származó mondatot(okat) amiben VELED beszéltem xardarabként, de komolyan.


Írtam hogy nem értem miért kell bunkózni azzal aki akar gyereket. Ha neked nem inged nem veszed magadra egyértelműen.

Amúgy azt is leírtam hogy nem támogatom hogy boldog boldogtalannak KELLJEN szülni mert egyéni döntén nem más embereké.

Jó nem szavaztad meg te egyedül.....de azt bírom hogy senki nem szavazott rájuk mikor szóbakerül, mégis ők nyertek. De ez más téma...

2018. okt. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:
56%

Számomra nincs értéke meg nem is érdekel.


30 F

2018. okt. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!