Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Általános jelenség a családell...

Általános jelenség a családellenesség a fiatalok között, vagy csak itt gyűlnek össze a szinglik?

Figyelt kérdés

Amikor családról, gyerekvállalásról, a családok támogatásáról van szó a kérdésekben, van egy kör akik ezt elutasítják és sérelmezik mert úgy gondolják hogy a családi kedvezmények direkt az egyedülállók háttérbe szorítás miatt lettek kitalálva.

Arra lennék kíváncsi, hogy a gyk-n kívül is tapasztalható ez a hozzáállás ?


2018. okt. 29. 19:20
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
31%

Ha figyelmesen elolvasod őt sem az érdekli, miért nem akarsz gyereket, hanem az hogy mire fel a nagy köpködés a témában. Nem tudom, de ez számomra is felfoghatatlan, mikor valaki csak gúnyos, cinikus ércelődések közepette tudja kifejteni hogy márpedig neki nem. Ilyet milliószor olvastam már, és igen felment bennem a pumpa. És nem, nem értem. Én pl soha nem tartanék hüllőt, de valahogy eszembe nem jut köpködve ócsárolni a hüllőket vagy azok tartóját. És lehetek én olyan társaságban ahol 10-ből 9-nek van valahogy nem éreznék miatta dühöt.

Na innen a kérdés hogy mik az okok amik kiváltják ezt a pattogást. Miért kell ocsmányul beszélni a gyerekekről úgy általában csak mert neked nem kell, és azokról az emberekről akiknek meg igen?

Intelligencia hiánya, ami nem teszi lehetővé a kulturált véleménynyilvánítást?

2018. okt. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
66%

Figyelmesen olvastam, és azt írja, milyen gyerekkora volt a gyerekellenes embereknek. Nekem ez kötekedés. Vagy minimum lenézés.


Viszont én nem köpködtem senkire, nem szidtam senkit, megosztottam a véleményem, és úgy beszélsz velem, mint egy szardarabbal.

2018. okt. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
70%

"Én pl soha nem tartanék hüllőt, de valahogy eszembe nem jut köpködve ócsárolni a hüllőket vagy azok tartóját. És lehetek én olyan társaságban ahol 10-ből 9-nek van valahogy nem éreznék miatta dühöt."


Majd ha a csapból is az folyik, hogy csak az az ember, akinek hüllője van és semmit nem tettél az országért, ha neked nincs, akkor visszatérünk erre.

2018. okt. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
66%

De kit érdekel, mi folyik a csapból? Nekem anyaként is az a véleményem, hogy mindenki maga dönti el, akar-e gyereket vagy sem, és nem szabad nyomásra gyereket vállalni. (mert ez a norma, kit érdekel?)

Mélységesen felháborodtam a lakástakarék kinyírásán, ugyanis a legtöbb gyerekes nem tudja felvenni a csokot, a lakástakarék egy kimondottan mindenkinek szóló konstrukció volt.

Nem értem, miért fordulnak a gyerektelenek a gyerekesek ellen, csak mert a kormány a csapból is a baromságait önti. Ez ugyanolyan felesleges szemét, mint a sorosozás, migráncsozás stb. nem kell odafigyelni, élni kell az életed, és nem ártana emberségesnek maradni.

2018. okt. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
33%

"Az ilyen "18 vagyok nem akarok gyereket" kommenteken kicsit felmegy a vernyomasa a "35 vagyok és 4. Lombik se sikerült" nőknek... ami a kezelések árát nézve milliós tétel. Aztán ha végre sikerül te leszel a szinglik által irigyelt családos mert jön a csp (vagyis itteni komment szerint alapjövedelem! 😱)."



Ne haragudj meg,de akinek lombikozni van pénze,nem fogom már sajnálni.Biztos van ott pénz.Nem muszáj lombikozni,lehet örökbe fogadni is,az olcsóbb..

2018. okt. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
45%

72%-os én nem beszéltem veled xardarabként, a hangszín nyilván nem jön át GYK-n írásban, de innen is látszik hogy üldözésimániátok van. Valaki megkérdez valamit, mint én, hogy a gyerekellenesek nagyrészt -jó te nem- miért köpködnek meg miért beszélnek úgy a gyerekesekről ahogy itt sokszor olvasni, és az neked már xardarabnak tekintés?

Gratulálok.

Az meg külön vicces hogy megszavaztok egy kormányt aki magasszinten űzi az emberek egymásnak uszítását, erre neki estek a saját embertársatoknak, holott az

a) nem akar téged rákényszeríteni a szülésre (a kormány akar, nekem ahhoz mi közöm is????)

b) más politikusok kormányzása alatt is akarna gyereket mert ő akar és kész.

2018. okt. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
82%

Én személy szerint 27 évesen, nőként nem akarok gyereket. Remek gyerekkorom volt, de anyum mesélte, hogy nyolc évesen mondtam először, hogy nekem nem lesz saját gyerekem. Ma már látom, hogy nem bírom a kötöttségeket, tehát nem kényszerítem magam olyan élethelyzetbe, amiben egy életen át rosszul érezném magam.


Hogy a kérdésre is válaszoljak, én már rájöttem, hogy a gyakori és a való élet között ég és föld a a különbség. De! Személy szerint én nem piszkálom a családosokat, ők viszont engem folyamatosan. Emiatt már sok régi baráttal nem tartom a kapcsolatot. Rendszeresen kaptam, hogy kifutok az időből, milyen megkeseredett, sanyarú életem lesz, majd megbánom, semmi értelme a létemnek, nulla vagyok, ha nem szülök, senki nem lesz, aki rámnyissa az ajtót, nem ismerem az igazi szeretetet. A kedvencem, hogy más meg lombikozik, én meg bezzeg milyen aljas vagyok.. Nos, attól hogy Afrikában éheznek, még nem fogom szeretni a paprikás krumplit. Attól, hogy én kényszerre szülök, a lombikosnak még ugyanúgy nem lesz.. A többi meg.. Nem egy rendes korrekt, szerető családot ismerek, akik szeretetben felnevelték a gyerekeiket, és most a két öregre senki nem néz rá..


Az a másik, hogy most tényleg azt nyomják, hogy ha nincs családod, neked nem jár semmi. Erre nekem az a válaszom, hogy elmegyek. Amíg nem gyereket neveltem, volt időm folyékonyan megtanulni 3 nyelven, azon kívül jó referenciáim vannak, nevem a szakmámban, tehát engem semmi nem tart itt. Nem azt kondom, hogy ez gyerek mellett nem megy, de hogy nem ilyen ütemben, az biztos. Engem is a lakástakarék ijesztett meg. Mert enélkül, ha nem akarsz hitelt, esélyed sincs. Akkor pedig marad a külföld, ahol normálisan állnak az albérlethez, és nem görcsölök azon, mikor rak ki, mert sutyiban mégsem jelentett be.

2018. okt. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
91%

47-es válaszoló az én lelkitársam. :) Én is 27 éves nő vagyok, nekem sincs gyerekem és egyelőre nem is vágyom rá. Engem megijeszt a gondolat, hogy teherbe esem és szülnöm kell, na meg, nincs is mire, nincs lakásom. Most váltottam munkahelyet és gondoltam, hogy végre olyan stabil lett a keresetem, hogy nyitok Fundamentát, erre nem elintézte ezt is a kormány?


Egyébként hiába is szeretnék gyereket, ha nincs hova szülnöm. Albérletbe meg idióta aki szül, amikor arra nem képes 10 tulajból 9, hogy egy normális szerződést adjon, ahogy azt sem akarják megengedni, hogy bejelentsd magad, hogy esetleg el tudj menni orvoshoz, ha úgy adódik.


Na, most az ingatlanárak irreálisak tekintve a fizetéseket, vagy hogy milyen állapotban van a legtöbb ingatlan az országban.

Egyedülállóként semmilyen kedvezményt, juttatást nem kapok, a lakástakarékot megszüntették, a temérdek befizetett adómból meg épülnek a stadionok, meg azokat támogatják, akiknek már van gyerekük. Hiába szeretne az ember, bele sem mer vágni.


Nekem semmi bajom a családosokkal, de tény és való, hogy sokkal gyakoribb, amikor a gyerekes emberek beleállnak a gyerekmentesekbe, hogy "jaj, de rossz neked, jaj, de önző vagy" stb. Én senki döntését nem bírálom, kivéve, amikor valaki a semmire szül, de ez más téma, viszont ma Magyarországon még elég sok atrocitás érheti az embert, ha nyíltan vállalja, hogy nem akar gyereket.

Én csak annyit szoktam mondani, hogy még nem akarok és különben sincs mire, és máris kapom, hogy régen is felnőttek a szoba-konyhában, meg hogy más még kevesebbre vállal, mégis felneveli...


Nem szeretem, amikor a méhemben vájkálnak, nem szeretem ezt az egész családok éve stb. retorikát sem, és én is hamarosan elhagyom az országot, ahogy a 47-es válaszoló is.

2018. okt. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként én a 47-es vagyok. Szép és jó, hogy régen szoba-konyhában is felnőtt a gyerek, de én még emlékszem a gyerekkoromra. Anyám értelmiségi nőként annyit nem keresett, hogy heti kettőnél többször fürdeni tudjunk, vagy legyen fa. Apám meg lelécelt. A gyereknek perspektíva kell, ha tehetséges választhasson mi lesz belőle. Régen érettségivel is el lehetett helyezkedni, volt létbiztonság, mehettél nyugdíjba az első munkahelyedről akár. Ma már néha diplomával is nehéz, és ha minden hihető, állami helyek sem lesznek az egyetemeken. Itt nem cél a gondolkodó ember. De aki semmire szül, azokra pont emiatt én is haragszom. Mert milyen jövő vár a gyerekére? És nem két forint a palenka, a norális kaja, a gyógyszer. És ebben nincs benne, hogy a gyerek esetleg szeretne olvasni, állatot. Tehát nem vagyok gyerekellenes, csak abban hiszek, hogy ez nem mindenkinek való (és azt békén kell hagyni) és nem felelőtlenül.
2018. okt. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
63%
Oh, igen, savanyúak vagyunk. :D Mégis te kritizálsz mást.
2018. okt. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!