Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Általános jelenség a családell...

Általános jelenség a családellenesség a fiatalok között, vagy csak itt gyűlnek össze a szinglik?

Figyelt kérdés

Amikor családról, gyerekvállalásról, a családok támogatásáról van szó a kérdésekben, van egy kör akik ezt elutasítják és sérelmezik mert úgy gondolják hogy a családi kedvezmények direkt az egyedülállók háttérbe szorítás miatt lettek kitalálva.

Arra lennék kíváncsi, hogy a gyk-n kívül is tapasztalható ez a hozzáállás ?


2018. okt. 29. 19:20
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
29%

Szeretem mikor 18 évesek ugatnak az élet nagy dolgairól, mikor még tojáshéj a seggükön és általában azt akarják/nem akarják amit a kortársaik.


61%-os te meg de frusztrált vagy. Hányd már ide még vagy ezerszer az örsön felnőtteket szobáztató, meg 18 felett se lehet párkapcsolata baromságodat. Azért mert neked hülye őseid voltak és ez által belőled is valami frusztrált lelkinyomorékot neveltek, attól vannak még bizony normális emberek, meg normális családok. Imádom az ilyen defekteseket akik gyerekeken verik el a port mert belőlük azt neveltek amit, és nem volt előttük egy minimálisan jó példa sem. Mindig az hozzád hasonlók érdekes módon az ilyen zakkantak, más max kimondja nem akar gyereket de nem rugózik rajta ilyen agreszívan. Elmeorvos látott már titeket??


A másik kedvencem mikor gyerektelenek próbálják megmagyarázni mekkora pénz van ezekben a támogatásokban, de amúgy közelről nem látott még gyereket és gőze nincs a kiadásairól.

Ez a CSOK csak egy ámítás, fel kéne fogni. El nem tudjátok képzelni, mennyibe kerül 3 gyereket ruházni, etetni, gyógyszert venni nekik, iskolázni, élményeket adni, belépőket táborokat fizetni nekik, és akkor még alap dolgokat említettünk. És erre jön néhány csökkentett értelmiképességű hogy de hát van CSP meg társai??? Ja ahogy előttem írták az pont elég egy adott dologra aztán csókolom. Lehet az állam túltolja a gyerekszülésre ösztönzést, ezt én sem támogatom, mert magánügy ki szül ki nem, de amit a másik tábor leművel ajvékolással az is sok már.

Egy szingli mindig is többet fog spórolni élete során mint akiknek gyerekük/gyerekeik vannak, és ez akkor így lesz ha a fejetekre álltok.

2018. okt. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
25%

Szándékosan nem olvastam végig a válaszokat, hogy ne befolyásoljanak.


Nos, itt a gyakorin tényleg van egy kör, akik háborognak a családi kedvezmények miatt és ezt kvázi szingli-pótadónak fogják fel. Amíg valaki a tényeket tiszteletben tartva érvel álláspontja mellett, addig még el is tudom fogadni. Más élethelyzet: más nézőpont. Nincs ezzel semmi gond.

De, mint általában az internetes fórumokon, itt is néha nagyon tombol a demagógia és az ősbunkóság. Tipikusan ilyen az, amikor a 10+10 M Ft-ról (ami már 10+15 M Ft) úgy beszélnek, mintha a semmire 3 gyereket szülő családoknak lenne esélyük ezt megkapni. Akit érdekel, olvasson utána: nagyon nem így van!


De van egy másik, engem sokkal jobban irritáló jelenség: önmagában a gyerekellenesség. Persze mondhatjuk, hogy ez a szülők felelőssége, mert ha egy 18-30 éves fiatal direkt nem akar gyereket, még úgy sem, hogy stabil párkapcsolatban él, akkor felvetődik, hogy NEKI milyen gyerekkora lehetett? Ő mennyi szeretetet, törődést, odafigyelést kapott a szüleitől?

Ez utóbbi jelenséget viszont kizárólag itt, a gyakorin tapasztalom. Az ismeretségi körömben MINDENKI, aki párra talált, az gyereket is akar. Ez olyan természetes számára, mint az, hogy reggel felkel a Nap és este lenyugszik. Az egy másik kérdés, hogy aki (még) nem talált párra, azt a gyerekkérdés nem foglalkoztatja. Esetleg párra sem vágyik, és így tudomásul veszi, hogy gyereke sem lesz.

De ilyeneket, hogy leírják, hogy nekik gyerek nem kell, a gyerekkel csak gond van, a gyerek akadályozza a gondtalan életet, a gyerekek idegesítőek, a babák folyton sírnak és állandóan a kakis pelenkájukkal kell foglalkozni - nos ilyet a személyes ismeretségi körömben SENKITŐL SEM, míg itt a gyakorin számos alkalommal hallottam/olvastam.

Kissé sajnálom ilyenkor, hogy az ilyen válaszolókról nem tudom, merre laknak, hány évesek, mivel foglalkoznak. Csak szociológiai szempontból kíváncsi volnék, honnét jönnek az ilyen vélemények.

2018. okt. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
23%

Utolsó +1.

Bámulatos ha valaki feltesz egy kérést, hogy nem akarok gyereket elítélendő-e, még gyerekesek is simán leírják, hogy nem az, nem is kell mindenkinek stb. Másik oldalról meg folyton megjelennek ezek a frusztrált (mert azok) idegbeteg gyerekellenesek, akik lassan karóbahúzzák aki szül.

És nem, nekem sincs az ismeretségi körömben ilyen, pedig ismerek olyanokat akik nem akarnak gyereket, de pont a fent említettre nincs példa.

Helyes az a megállapítás amit az előbb én is kifejtettem hogy ezek a paffogók, rendre valami lekinyomorékká tett emberek

2018. okt. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
19%

Azert ilyenek mert a csapbol is az folyik, hogy ez "NEKED jar". Légy önző, azt nézd mi a jó neked, neked jar uj telefon, jar ez jar az. A reklamok total önzősegre nevelnek.


Nekem sincs ismerosom aki ne akarna gyereket....22 evesen én se akartam (aztan ez 29-30 év körül 180fokos fordulatot vesz...). Rajon az ember (leginkább a nő), hogy megérett rá). Aki meg nincs kapcsolatban azon kesereg hogy lesz gyereke...

2018. okt. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
62%
Nekem meg van olyan ismerősöm, akinek rendben volt a gyerekkora, párja is van 30 éve, és neki olyan természetes az, hogy nem akar gyereket, mint az, hogy a Nap reggel felkel és este lenyugszik. Húzzátok már ki a fejeteket a s.....ből, nem mindenki úgy gondolkodik, ahogy ti.
2018. okt. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
37%

Utolsó nem érted. Nem az a baj ha valakinek az a természetes, az a baj ha ezen dühöng mint a kérdésben említett csoport.

Amúgy elhiheted hogy a nagy többség pont letojja neki mi a természetes.

2018. okt. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
68%
Nekem szuper gyerekkorom volt, napi szinten visszasírom. Anyum a legjobb barátom. De nem akarok gyereket. Azt nem értem, akit ez zavar. Milyen jogon zavarja az én életem?
2018. okt. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
20%

Látom gyerekgyűlölőék felébredtek.

Utolsó mutass egy topikot pl itt gyk-n ahol ez valakit zavar. Én szívesen mutatok ilyen baj-e ha nem akarok gyereket kérdéseket, de aztán nehogy pofára ess a válaszokon.

Ez csak a fejetekben létezik hogy mindenki a ti méhetekkel van elfoglalva, kicsit el vagytok szállva.

2018. okt. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
35%
Az ilyen "18 vagyok nem akarok gyereket" kommenteken kicsit felmegy a vernyomasa a "35 vagyok és 4. Lombik se sikerült" nőknek... ami a kezelések árát nézve milliós tétel. Aztán ha végre sikerül te leszel a szinglik által irigyelt családos mert jön a csp (vagyis itteni komment szerint alapjövedelem! 😱).
2018. okt. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
51%

Pl. a 32-est nagyon érdeklik az ilyen emberek.


Nekem élőben soha nem szólnak be a kisbabás barátnőim sem, itt kapom csak az ívet, hogy beteg vagyok, hormonhiányos, nem vagyok nő, de miééééért nem.

2018. okt. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!