Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is nem normális...

Szerintetek is nem normális dolog, hogy én 2 évvel anyum halála után is úgy hagytam a szobáját, ahogy ő hagyta? Van még rajtam kívül valaki, aki ragaszkodna az eredetihez?

Figyelt kérdés
A nénikém (anyu testvére) szerint ez nem normális, és folyton ezen folyik köztünk a vita, hogy neki fáj, hogy úgy maradtak a bútorok, nekem meg az fájna, ha átalakítanánk a szobát.
2010. jún. 24. 22:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Őszintém sajálom édesanyádat!

A szakirodalom ezt patológiás gyásznak hívja, amikor megrekedsz egy ponton a feldolgozás folyamatában. Sajnos az élet megy tovább, és ehhez az is hozzátartozik, hogy a bútorok más helyre kerülnek.

2010. jún. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
Sajnos el kell szakadnod a szobától, mert nem lesz örökké úgy, ahogy van.
2010. jún. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ezt mindenki másképpen dolgozza fel. Ha neked így normális akkor így normális. Hallottam olyan párról, akiknek a gyereke halt meg és már sok év telt el, a gyerekszoba ugyanúgy áll, na náluk ez nem normális, náluk másabb az oka ennek. Nem gondolom, hogy a te esetedben ez nem lenne normális.
2010. jún. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

szerintem normális

idővel talán eltudsz majd pakolni

2010. jún. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Hát szerintem is-is.Ez is egyfajta ragaszkodás az elmúlt dolgokhoz.De kicsit vissza is húz valahova talán ahonnan már túlkellett volna lépned.Előbb utóbb talán jobb lenne változtatnotok.
2010. jún. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fél éve halt meg anyukám de még minden ugyanolyan a szobájában mikor aznap reggel elment otthonról, semmihez sem nyúltam és nem is szándékozok pakolászgatni a dolgai között még egy jó darabig.

A telefonomban még mindig benne van a száma, mert akkor úgy érzem velem van meg olyan jó azt hinni, hogy bármikor felhívhatom ha baj van de tudom ez képtelenség.

Ha úgy érzed, hogy nincs erőd, hogy kidobáld onnan Anyukád ruháit és egyéb holmijait akkor ne tedd majd megteszed 1 év múlva vagy 5 év múlva, amikor lelkiekben is felkészültél rá.

2010. jún. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, én is érzem, hogy az nem normális, mikor nem tud az ember elszakadni, nem tudja feldolgozni, meg nem történtté akarja tenni. Én viszont nem érzek semmi ilyesmit. Feldolgoztam, nem sírok naponta, vagy ilyesmi, nem ragaszkodok görcsösen a tárgyaihoz, nem csókolgatom azokat, sőt, még csak nem is szoktam nézegetni sem! Egyszerűen jó érzés, hogy tudom, még mindig ugyanúgy áll. Ezért nem gondolom én ezt betegesnek.

Mindettől függetlenül várom a további véleményeket :)

2010. jún. 24. 23:01
 8/20 anonim ***** válasza:
Én is pontosan erre céloztam amit te most leírtál, de te jobban fejezted ki magad. Nem vagy beteges.
2010. jún. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Részvétem édesanyád miatt. Ez a mobilszám dolog ismerős. Nekem is benn van még, és azt hiszem, azt amíg élek, nem törlöm ki...
2010. jún. 24. 23:03
 10/20 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem :(
2010. jún. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!