Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmennél a sógornőd otthonába...

Elmennél a sógornőd otthonába megünnepelni a szülinapod a kifejezett kérése (ne nála ünnepelj) ellenére? Ha esetleg helyzetfüggő, légyszi azt is írd, meg, hogy milyen helyzetben igen, és mikor nem!

Figyelt kérdés
A szóban forgó sógornő egyedül él a kérdéses lakásban. 2éve ismeritek egymást,egy éve vagytok "rokonok", ezalatt kb.10x találkoztatok, a viszonyotok nem túl jó. Miután kijelentetted, hogy nála fogsz ünnepelni(az ő vér szerinti családjával),ő határozott nemet mondott, mert 1.Elég zárkózott,és nem érzi, hogy olyan intim viszonyba lennétek, hogy szívesen beengedne a magánszférájába.2. Egész hónapban fél szabadnapja van, ami akkorra esik, amikor te ott buliznál. Akkor szeretné kipihenni magát(előtte/utána éjjel 2-kor kel, munka miatt),lakást rendezni stb. Szóval ennek ellenére oda mennél-e ünnepelni?

2018. nov. 4. 12:49
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
88%
Már magát a kérdést sem értem. Miért kéne a sógornő saját lakásában ünnepelni bárkinek a saját szülinapját, és milyen kijelentés az, hogy nála fog ünnepelni az illető? Nem is értem: te ki is vagy a sztoriban?
2018. nov. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
88%
Ilyet még életemben nem hallottam...
2018. nov. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
55%
Kiröhögném az ilyen libát, aztán állhatna az ajtó előtt, amennyit akar. A tesód hol szedte össze ezt a hülyét?
2018. nov. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:
Én a sógornő vagyok, hozzám jöttek. Azért írtam otthont, és nem lakást, mert a lakásnak csak a tulajdonjoga az enyém, az egyik ünneplő rokonnak haszonélvezeti joga van rajta, de most csak én lakom benne, ezért a kérdés inkább arra vonatkozik, hogy ilyen esetben a SÓGOR helyében bemennél-e egy másik ember intim szférájába ünnepelni, tudva, hogy az ott lakó a háta közepére se kíván. Azt tudom, hogy a családom semmibe vesz, és nekik fontosabb a "kedves rokon" az én pihenésemnél, ezért kizárólag a sógor szempontjából voltam arra kíváncsi, hogy neki mennyire kell ahhoz primitívnek lennie, hogy kvázi idegenként legyen ehhez pofája. Az eddigi válaszok szerint nagyon. Az, hogy a család szívesen ünnepli a sógort, nálam, de annyira már nem, hogy a valamelyikük otthonába hívja, az már másik történet.Elnézést kérek a lepontozásokért, nem én voltam, gondolom a sógorom járt itt:)Nekem minden válasz hasznos, az is amelyik nem az én véleményemet tükrözi, bár olyan még nem volt.Így is jöhetnek még válaszok.
2018. nov. 4. 18:25
 15/49 anonim ***** válasza:
78%
Nos, alapból a féltett kérdésre már megkaptad a választ, a saját lakásodba senkit nem kell beengedni. A kiegészítésed viszont megváltoztatja ezt: a haszonélvezeti jog érősebb, mint a tulajdonjog, így igen, mehet oda ünnepelni, ha akar, sőt, ki is dobhat onnan, ha akar. Sajnálom, rossz ez a helyzet, de nem tudsz mit csinalni
2018. nov. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 A kérdező kommentje:
16-nak: Igen, az erre vonatkozó jogokat ismerem(de a haszonélvezet nem a sógoré, így ő nem is dobhat ki onnan).Ezért a kérdés az emberi részre vonatkozik, kizárólag a sógor részéről,nem a családtagok részéről(akik hívhatnák oda is,ahol ők laknak) vagy a jog szerint. Hogy bunkó e a sógor, ha ezt kihasználva, nem veszi figyelembe, hogy él ott valaki és nem egy üres pincehelyiségben ünnepelteti magát vagy ez a normális és én vagyok a "helikopter".De azért köszönöm a választ, neked is zöld ment.
2018. nov. 4. 19:15
 17/49 anonim ***** válasza:
Nem tudod megváltani a haszonélvezetet?
2018. nov. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
50%
Így már világosabb a helyzet. Hát, elég bunkó a sógorod, aki a testvéred párja. Tesód nem tudna vele beszélni?
2018. nov. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
63%
Sógor is mwg a rokonságod is egy tapló
2018. nov. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 A kérdező kommentje:

Nem, a haszonélvezetet sajnos nem tudom megváltani, de nem is ez a kérdés.


A húgom természetesen a sógorom mellett áll(mert nem lát a rózsaszín ködtől,(ez ilyenkor normális)és egyetért vele,mert a pasi pont olyan bunkóvá formálja, amilyen ő maga. Ez elég jól megy neki, mert a húgom tapasztalatlan, a férje az első pasija, a pasi meg elég jól játssza a szerepét, a valóság meg ugye a rózsaszín szemüvegben nem látszik.

2018. nov. 4. 19:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!