Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmennél a sógornőd otthonába...

Elmennél a sógornőd otthonába megünnepelni a szülinapod a kifejezett kérése (ne nála ünnepelj) ellenére? Ha esetleg helyzetfüggő, légyszi azt is írd, meg, hogy milyen helyzetben igen, és mikor nem!

Figyelt kérdés
A szóban forgó sógornő egyedül él a kérdéses lakásban. 2éve ismeritek egymást,egy éve vagytok "rokonok", ezalatt kb.10x találkoztatok, a viszonyotok nem túl jó. Miután kijelentetted, hogy nála fogsz ünnepelni(az ő vér szerinti családjával),ő határozott nemet mondott, mert 1.Elég zárkózott,és nem érzi, hogy olyan intim viszonyba lennétek, hogy szívesen beengedne a magánszférájába.2. Egész hónapban fél szabadnapja van, ami akkorra esik, amikor te ott buliznál. Akkor szeretné kipihenni magát(előtte/utána éjjel 2-kor kel, munka miatt),lakást rendezni stb. Szóval ennek ellenére oda mennél-e ünnepelni?

2018. nov. 4. 12:49
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
72%

AZT A QRRRVA, EMBEREK!!!!



Én voltam az, aki:

- megkérdőjelezte, mennyit dolgozol,

- vélelmezte, hogy nincs igazad, a sógorod tuti nem azért akar "nálad" ünnepelni, mert csak,

- netán nem is a sógorodtól ered az ötlet, hanem valaki mástól

- talán az ünneplőknek pl helyrajzilag könnyebb ezt a lakást elérni

- esetleg nincs is olyan, hogy "nálad", mivel a haszonélvezőnek azért általában csak van vm miatt haszonélvezete, tehát a "nálad" minimum morálisan erősen kifogásolható.

stb stb stb


Kaptam privit, amit őszintén sajnálok, hogy nem tehetek ki.


Kérdező, te egy hányinger ember vagy, szégyellheted magad, és NEM, NINCS IGAZAD!!!


SZÓVAL MÉG EGYSZER: NINCS IGAZAD!!!


Kb mindenben igazam volt, el lehet olvasni a hozzászólásaim, ha valakit érdekel a valós sztori - az a helyzet, amiket leírtam (most vállon is veregetem magam, bevallom, hogy ilyen jól átlátok a meséken).


Neked meg nem adott a te ismerőseid közül igazat senki, hiába hazudozod ezt itt. Azért is raktad ide ki ezt a mesét erősen eltorzítva, a valódi viszonyokat mélyen elhallgatva, hogy valaki mondja már, persze, hogy neked van igazad.

(De nincs!)


Ami egy darabig be is jött, a fiatalabbak és tapasztalatlanok gondolkodás nélkül benyelték a maszlagodat. Csak aztán jött a gondolkodó réteg, ugye, Kérdező.....



Az egészről a véleményem:

Milyen szánalmas, hülye emberek vannak -hihetetlen!

Te nem pusztán furcsa vagy, ez rád nem szó.

2018. nov. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:

23, 24, 32, 33, és 41


Ha valakit érdekel árnyaltabban a történet.

2018. nov. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim válasza:
23%

Gondolom most már tudod kedves kérdező, ki írhatott privátot. Az, aki tudja, hogy alma volt a jeled és 176 cm vagy.

Az első körös üldözési mánia tényleg mánia volt, a válaszolók egészen a 35. válaszig nem ismerték a másik oldalt. (Utána is csak random 5 fő.)

Logikailag és morálisan is megkérdőjelezhető, hogy a kérdésben miért "sógor" a férjem, lentebb meg miért lett a "pasim"? Ahogy elkezdtek megkérdőjelezni, egyre érzékletesebb lettél a belső világodból.

A rózsaszín köd a mi hátterünkkel az első év végére elmúlt. Ennyi sebbel hamar fejbecsap a valóság. A köd kémiai neve egyébként PEA, valóban 1-3 évig működik, azt követően felváltja az oxitocin.

Nem hiszem, hogy nem vagy ezzel tisztában, de nem az ünnepelt találta ki, hogy nálad eszi meg a tortáját, hanem a lakásod haszonélvezője, aki azt a tortát sütötte. Hogy miért, arra is tudnod kell a választ, hiszen tisztában vagy a haszonélvező egészségi állapotával és a mi lakhelyünk távolságával. Az ő lakhelyére mentünk volna, de az időnkbe nem fért bele azon a héten. A tortát sem a férjem kérte, hanem rászolgált a viselkedésével. Pl. amikor kiganézta a haszonélveződ kéményét, vagy gödröt ásott neki. (Egy csatorna/emésztő nélküli nyaralóban gondolom mindenki sejti, mire kell a gödör...) A férjem, akit te pofátlannak nevezel és általa leszek bunkó, az ordenáré smseid előtt még fel is vetette, hogy menjünk inkább máshova. Azok után én győztem meg arról, hogy menjünk most már hozzád a haszonélvezővel. Valaki tortára szolgál rá a viselkedésével, valaki korai, kellemetlen kelésre. Az a 3 ajtó, noha valóban nem hightech hangszigetelt, de ha esetleg bezártad volna őket, talán fel se kelsz, mert én ugyan csak egy teljes állást meg egy sulit viszek duóba, így nem tudhatom milyen hetekig 3 órákat aludni, ha mégis van módom kitapasztalni, mellettem akár lőtéri gyakorlatot is végezhetnek.

A nyilvános égetést én nem folytatnám, ismerve téged mindenre lesz egy jó érved, ismerve magamat, nekem is.

2018. nov. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
33%

Kaptam én is privit. Osztottam azt is kettővel, meg a kérdező sztoriját is, és igazából nincs itt semmi különös. A kérdező valami okból kifolyólag a kis kedvenc, megkapta a nagy lóvét (nagy értékű lakást), a hugica meg csak a negyedét, és ez, valahol érthető módon, elég fájó pont neki. Kölcsönösen megy a gyűlölködés csak a kérdező a dráma királynő típus, a hugi meg a passzív-agresszív.

Én egy dolgot nem értek igazából, hogy ti ketten mi a facért tartjátok a kapcsolatot? Kedves Hugi, én megértem, hogy amit veled tettek az marhára igazságtalan, de megtörtént, az a lakás soha nem lesz a tied, lépj túl rajta. Amit kaptál az így is sokkal-sokkal több, mint amiről a legtöbben csak álmodhatnak. Ha meg annyira sajnálnád a harmadik testvéreteket, hogy ő meg semmit nem kap, akkor neki adnád a felét annak amit te kaptál. De gondolom azért annyira már nem sajnálod. Szóval ilyen szempontból nem sokkal vagy különb a nővérednél.

2018. nov. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem így korrekt, ha az ember kiír vmt, ahol szapulja a másik embert, esetleg többeket, elferdít egy sztorit, akkor számítania kell arra is, h vmlyik érintett reflektálhat rá.

Főleg úgy, hogy tudja, a résztvevők is gyakoriznak :D.


Én nem úgy látom (a privikből sem), hogy a kárhoztatott oldal irigykedne a Kérdezőre (nekem egyikhez sincs közöm, senkit nem ismerek, tehát számomra tökmindegy), értem, hogy a haszonélvező kívánsága volt a buli, továbbra sem vágom, miért volt ez ekkora nagy tragédia, hogy 2 órát nem viselek el, ha amúgy az év 85 %-ban békén hagynak??!

(Nem beszélve a plusz infókról...)


De egyet tudok: én nem járnék össze a helyetekben, mindenki élje a saját életét, a másik nélkül, nem kell minden embernek kapcsolatot tartani, még ha történetesen rokonok is.

2018. nov. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
37%

Valóban nem mindegy, kié a haszonélvezeti jog, ugyanis, akié a jog, az döntheti el, ki van ott, még azt is, hogy te ott lakhatsz-e. Ezért nem mindegy.

Ha tiéd a jog, te döntesz. Ha nem, akkor azzal kell ezt megbeszélni, aki a haszonélvező. Bár nem értem még mindig, honnan jött az ötlet, hogy ott legyen a buli, illetve, hogy egy napra miért nem engeded át, azon kívül, hogy nem szereted a sógorodat.

2018. nov. 9. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
37%
Utolsó, onnan jött az ötlet, hogy helyrajzilag jobb helyen van az ingatlan, a haszonélvezőnek (meg gondolom másnak is) könnyebb volt megközelíteni. Ezért tartották ott, a haszonélvező akaratának megfelelelően azt a szerencsétlen bulit.
2018. nov. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 A kérdező kommentje:

Az eddigiekre, amit nem olvastam:Mi az amit elferdítettem, vagyis nem a valóságot írtam?Szerintem leírtam mindent, ami fontos a kérdés szempontjából.Valóban leírhattam volna még a családom minden tagjának anyagi helyzetét. Hogy a ki milyen családtagtól milyen ingó és ingatlan vagyont kapott vagy örökölt. Leírhattam volna, ha a cél az lett volna, hogy itt teregessem ki a családi szennyest.Csakhogy a cél nem az volt.Megkérdezhettem volna azt is, hogy a sógor vajon miért pont a haszonélvezővel olyan baromi kedves...de a kérdés nem ez volt.Mint már rengetegszer leírtam a kérdés, nem arra vonatkozott, hogy mihez van jogom.Tudom, hogy semmihez, hiszen, ha akarnám, se tudnám elfelejteni, az érintettek minden nap ismertetik.A kérdés arról szólt, hogy TE, mint kívülálló válaszoló, mindent megteszel-e, amihez jogod van, vagy figyelembe veszel-e más szempontokat is?Ha mondjuk van egy lakásod, amiben tartasz egy macskagyűlölő kutyát, de szereted a macskákat is, vásárolsz-e mellé egy cicát, csak azért, mert jogod van hozzá? A lakás a tied, a kutya a tied,elvileg semmi akadálya.Én inkább lemondanék róla a kutya, a macska, és az állandó harc miatt magam miatt is.Erre voltam kíváncsi, hogy mások, hogy gondolkodnak. Sajnálom, hogy nem sikerült mindenkinek értelmezni. Akiknek sikerült, azoknak még egyszer köszönöm. Az, hogy nem a sógorhoz mentek helyrajzi kérdés miatt, az érthető, de arról sem esett szó, hogy miért nem tudtak bármelyik más rokonhoz menni azok közül, akik ünnepelni akartak? Sorra vehetném őket, de bizony lenne olyan, ami nem nekem lenne kellemetlen...Csak annyit mondok, hogy akik információkat hiányolnak, azoknak én is tudnék olyat írni, amin igencsak meglepődnének.Azért nem tettem és a jövőben sem fogom, mert a cél még mindig nem a családtagjaim lejáratása, hanem egy egyszerű eldöntendő kérdésre adott igen/nem válasz.Aki ezt a választ feltételekhez köti, annak megvolt a lehetősége, hogy leírja, milyen helyzetben hogy tenne, ahogy ez már a kérdésben eleve benne volt. Pl.: Ha haszonélvezet van a lakáson,akkor elmennék, mert a sógornőnek nincs joga nemet mondani és nem érdekel, hogy szívesen lát-e.Ez például egy korrekt és hasznos válasz lenne, a kérdéstől eltérő fröcsögések viszont nem.

Annak,aki azt írta, hogy nem kéne tartanunk a kapcsolatot: Egyetértek,mivel azonban a vázolt történet mutatja, ebben sincs döntési jogom.

A tesómnak:

Nem emlékszem,hogy pasidat írtam, max.,hogy a pasi, mivel tudtommal a házasságkötéstől nem változik egy ember neme, tehát pasi is marad.

Nem írtam olyat, hogy ő szervezte oda, hiszen azt nem is tudtam, ki ragaszkodott ehhez, de azt tudtam, hogy ha valahol nincs ünnepelt, ott ünnepség se, tehát a lehetősége megvolt rá, hogy azt mondja, nem szeretné ott tartani.Mellesleg ő volt az, aki kijelentette nekem(nem kérdezte!), hogy ott fogtok ünnepelni. Majd, amikor nemet, mondtam, röhögve közölte,hogy ne aggódjak, nem jön, csak hülyéskedett, majd mástól tudtam meg, hogy mégse.Ez milyen kétszínű dolog már???(Amúgy nem volt jó vicc, nincs humora.)

Jól látod, nekem is lennének érveim, ahogy neked is.

A továbbiakban bárhol máshol szívesen meghallgatom a sérelmeidet,de ezen az oldalon nem vitázom veled. Egyrészt, mert az oldal nem arra való, másrészt a te szavaiddal szólva méltatlan lenne.Nem csak az én szekrényemben vannak csontvázak...

2018. nov. 10. 20:10
 49/49 A kérdező kommentje:
Úgy látszik, nem csak mendemonda, hogy a magyarok szövegértési képessége siralmas.Mivel az általam feltett kérdésre a 11. válaszoló óta nem érkezett releváns válasz,a listámból törlöm, további válaszokat nem várok, és nem olvasok el.A tesómnak és a 23-as számú nagy megmondó embernek pedig javaslom, hogy keressem más fórumot a közös pocskondiázáshoz vagy tegyenek fel egymásnak, olyan kérdéseket, amikre érdemben válaszolnának, ne az enyémből csináljanak újat.
2018. nov. 11. 18:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!