Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmennél a sógornőd otthonába...

Elmennél a sógornőd otthonába megünnepelni a szülinapod a kifejezett kérése (ne nála ünnepelj) ellenére? Ha esetleg helyzetfüggő, légyszi azt is írd, meg, hogy milyen helyzetben igen, és mikor nem!

Figyelt kérdés
A szóban forgó sógornő egyedül él a kérdéses lakásban. 2éve ismeritek egymást,egy éve vagytok "rokonok", ezalatt kb.10x találkoztatok, a viszonyotok nem túl jó. Miután kijelentetted, hogy nála fogsz ünnepelni(az ő vér szerinti családjával),ő határozott nemet mondott, mert 1.Elég zárkózott,és nem érzi, hogy olyan intim viszonyba lennétek, hogy szívesen beengedne a magánszférájába.2. Egész hónapban fél szabadnapja van, ami akkorra esik, amikor te ott buliznál. Akkor szeretné kipihenni magát(előtte/utána éjjel 2-kor kel, munka miatt),lakást rendezni stb. Szóval ennek ellenére oda mennél-e ünnepelni?

2018. nov. 4. 12:49
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
73%
Na azért álljunk már meg egy pillanatra: a haszonélvezet nem úgy működik hogy nem élek ott, de havi egy két alkalommal odapofátlankodok, és azt csinálok az ott lakó ellenkezése dacára amit akarok.
2018. nov. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
76%

De, a haszonélvezet úgy működik, hogy azt csinálok azzal az ingatlannal, amit akarok, két dolog kibetelevel: el nem adhatom, mert nem az enyém és nem tehetem tönkre. Sajnálom utolsó, ez a törvény.


Kérdező, kié a haszonélvezet? Ha nem a sogore, akkor hogy okosodta ki, hogy ő ott akar bulizni? A testvéred a haszonélvező ?

2018. nov. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
71%

Már ne haragudj, Kérdező, de ez annyira abszurd, hogy ilyen nincs is, szerintem.


Meghallgatnám/elolvasnám a másik felet is...


Neked EGÉSZ HÓNAPBAN FÉL (!!) szabadnapod van? Egy fél db nap - 12 óra?? Az milyen munkahely már?? Se hétvégék, se üres napok, se semmi? Hogy kell ezt elképzelni?

És a testvéredék PONT azon a 12 órán belül akarnak ünnepelni a lakásban??


Apropó lakás. Kié a haszonélvezet? Netán a testvéredé? Mert akkor kicsit más a leányzó fekvése.

A nem tudom hányas írta, hogy a haszonélvezet nem úgy működik, hogy a haszonélvező csak úgy oda megy - hát, de, az sajnos úgy működik, bármikor oda mehet, főképp, hogy ha jól értem, ő amúgy teljesen békénhagyja egyébként az ingatlant. És mielőtt bárki a karbantartással jönne - az a tulaj reszortja.


Szóval azért szeretném megtudni a másik oldal indokait is, mert lehet, hogy ők neg azon lamentálnak, hogy egész évben nem rendelkeznek az ingatlannal, te ott laksz, ők egyszer akarják használni, mert pl ott lehet fogadni nagyobb csoportot, helyrajzilag jobb a vendégseregnek vagy tudom is én, erre te jössz, hogy neked pont akkor van szabadod egész hónapban egyetlen egyszer....


Szerintem a dolgok sosem ennyire fehérek vagy feketék és itt nagyon sok info hiányzik, úgyhogy a válaszom: nem tudom.


De abban biztos vagyok, hogy az ott ünneplők közt valakinek a lakásra haszonélvezete van, ergo te hiába vagy zárkózott, a kérdéses lakás nem csak a te magánszférád!

2018. nov. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
56%

Ja, és még annyit, hogy te nagyon arra akarod kiélezni, hogy a sógor mennyire tuskó, mert te kifejezetten megmondtad, h ne jöjjön oda ünnepeltetni magát, erre oda se neki, csak azért is jön.


Viszont:

Lehet együtt élnek, ebböl kiindulva a férjem bulija az enyém is, tehát ha ünnepséget kell tartani, az nekem, esetünkben a húgodnak is gond. Ne válaszd le teljesen, csak azért, hogy neked legyen igazad, a te sztorid hihetőbb legyen.

Lehet a párja, a te testvéred mondta, hogy tartsuk a .... lakásban, mert ott nagyobb a hely, közelebb van az akármihez stb. stb., azaz így könnyebb a bulit megtartani. Erre akár a sógor mondhatta is, hogy dehát a Kati nem akar a magánszférájában látni! Mire a húgod: lesz@rom, nekem/anyánknak/apánknak/ haszonélvezete van ott, évente párszor hadd használjuk már a lakást mi is.

Mondjuk így is lehetett.


Azt írd már meg, hogy mégis mivel indokolták, hogy ott akarják tartani a bulit?

Ne fél (neked megfelelő) infókat adj, mert az nem ad objektív képet!


23as voltam.

2018. nov. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:

Tehát van egy lakás, ahol élsz, a testvéred haszonélvező és most odacsődíti a rokonságot a férje születésnapját ünnepelni, akit te nem szeretsz.

Úgy tűnik, inkább a húgoddal van bajod, miért a sógorodra hegyezed ki a dolgot?

2018. nov. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 A kérdező kommentje:

Kedves 22-es és 23-as!

Ha a tesóm vagy a sógorom vagy, kérlek, hogy inkább szóban mondd el a véleményed, ha még benned maradt valami, sokkal egyszerűbb, mint itt pötyögni, nem utolsósorban itt kívülállók véleményeire vagyok kíváncsi, az ismerőseimét, barátaimét, ellenségeimét már ismerem. Ha mégsem ti vagytok, hát megpróbálok a feltett kérdésekre válaszolni, bár nem könnyű, mert nem látom és ahhoz elég sok, hogy mindenre emlékezzek.Egyébként a nagy részét már leírtam fentebb, kérlek próbálj figyelmesebben olvasni!Ha nem fél szabadnapom lenne, akkor nem azt írtam volna. Ez nem egy munkahely, hanem sok különálló munka, melyeket én szeretek, én választottam, tehát nem panasz, hanem tények.A munkák egy része(ami jelenleg gyakoribb) napi 12-16-18 óra, a többi csak fél napos.Egy ilyen félnaposról volt szó, aminek a délelőttjén megérkeztek,délután már dolgoztam, miközben az azt megelőző, és az azt követő napokon is éjjel 2-kor keltem és este értem haza, tehát 3 óránál többet, egyiken sem tudtam aludni.Azt írtam, hogy az ünneplők a saját vér szerinti családom, az ünnepelt pedig a sógor. A haszonélvezet az egyik ünneplő rokoné, aki viszont nem a húgom.Arra, hogy miért nem tudták lebonyolítani ezt bármelyiküknél, aki részt vett az ünneplésen, azt ők tudnák megmondani.Mindegyikük külön lakik(a húgom és a férje természetesen együtt.)Mivel én más okot nem találok, úgy gondolom, hogy az én bosszantásomra jöttek éppen hozzám, de ezt mindenki fantáziájára bízom, lehet, nektek van más ötletetek.Igen, a kérdés, mint már többször írtam kifejezetten arra irányult, hogy ti a sógor helyében ilyen helyzetben mit tettetek volna.Én még soha nem mentem senkihez, úgy hogy nem ő hívott, és tudom, hogy ő nem szeretné, függetlenül attól, hogy kié a lakás. Elvégre eszerint egy önkormányzati dolgozó, bármely kerületi önkormányzati lakásba elmehetne megünnepeli a férje szülinapját, ugyanígy egy tulajdonos, aki kiadta a lakását, mehetne a bérlőkhöz, hiszen az az övé. Nekem ez nagyon bizarr. Nem csak azért nem mennék, mert tudom, hogy zavarom az ott lakót, hanem magam miatt sem, mert én nem tudnám így jól érezni magam.Ezért arra vagyok kíváncsi, hogy másoknak ez gondot okozna-e, mennyire általános?De miért baj, az, hogy olyan kérdést teszek fel, amire érdekel a válasz?A haszonélvezeti és egyéb jogokra való kérdést, azért nem tettem fel, mert arra tudom választ.Remélem, kérésedre elegendő infót adtam.

2018. nov. 5. 19:20
 27/49 anonim ***** válasza:

Miért nem tudod leírni, melyik rokoné a haszonélvezeti jog? Szerintem felesleges titokzatoskodni, ez olyan troll módszer. Ők csinálják úgy, hogy előjönnek egy kitalált sztorival, aztán a hozzászólások függvényében csöpögtetik az információkat, hogy összezavarják a felhasználókat.

Ha igaz a sztori, azzal beszélnék, akié a haszonélvezeti jog és kulcsa van a lakáshoz rajtad kívül. (Ha nincs, nem engedném be őket.) Na meg azzal, aki az egészet szervezi.

A napi három óra alvás meg nagyon kevés, ne hajtsd túl magad.

2018. nov. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 A kérdező kommentje:
Azért mert a kérdés szempontjából teljesen mellékes, hogy ki a haszonélvező. Leírtam, hogy nem a húgom és a nem a sógor, másik saját rokon. Attól függ a véleményed a sógor viselkedéséről, hogy az haszonélvező nagymama/anyuka/nagybácsi/apuka/nagypapa?Ennek a kérdéshez csak akkor lenne köze, ha a húgom vagy a sógor lenne az.Ha neked nincs rá érved, hogy miért számítana ez, akkor ne haragudj, de nekem pedig ez így troll válasz.
2018. nov. 5. 19:59
 29/49 A kérdező kommentje:

Ha igaz a sztori, azzal beszélnék, akié a haszonélvezeti jog és kulcsa van a lakáshoz rajtad kívül. (Ha nincs, nem engedném be őket.) Na meg azzal, aki az egészet szervezi.


A kérdés nem az volt, hogy én mit tegyek.

2018. nov. 5. 20:00
 30/49 acelsziv ***** válasza:
100%
Miért nem beszélsz egy jogásszal? Adjon neked tanácsot. Végső esetben add el az ingatlant - igen így is el lehet adni. És ha ki akarsz cseszni a haszonlvezővel add el egy cigánybandának.
2018. nov. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!