Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmennél a sógornőd otthonába...

Elmennél a sógornőd otthonába megünnepelni a szülinapod a kifejezett kérése (ne nála ünnepelj) ellenére? Ha esetleg helyzetfüggő, légyszi azt is írd, meg, hogy milyen helyzetben igen, és mikor nem!

Figyelt kérdés
A szóban forgó sógornő egyedül él a kérdéses lakásban. 2éve ismeritek egymást,egy éve vagytok "rokonok", ezalatt kb.10x találkoztatok, a viszonyotok nem túl jó. Miután kijelentetted, hogy nála fogsz ünnepelni(az ő vér szerinti családjával),ő határozott nemet mondott, mert 1.Elég zárkózott,és nem érzi, hogy olyan intim viszonyba lennétek, hogy szívesen beengedne a magánszférájába.2. Egész hónapban fél szabadnapja van, ami akkorra esik, amikor te ott buliznál. Akkor szeretné kipihenni magát(előtte/utána éjjel 2-kor kel, munka miatt),lakást rendezni stb. Szóval ennek ellenére oda mennél-e ünnepelni?

2018. nov. 4. 12:49
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
72%

"Attól függ a véleményed a sógor viselkedéséről, hogy az haszonélvező nagymama/anyuka/nagybácsi/apuka/nagypapa?"


Nem vagyok troll. Azért voltam kíváncsi a haszonélvező személyére, mert véleményem szerint vele kellene megbeszélned azt, hogy milyen szabályok szerint használjátok a lakást.

A sógorodról pedig nincs véleményem, hiába próbálod rá terelni a témát, mert semmit nem tudok róla. Azt sem, hogy mi a bajod vele, azt meg főleg nem, hogy mennyi része volt a születésnapi bulijának szervezéséhez, legfőképp a helyszínválasztáshoz.

Ezekről valahogy hallgatsz, így meg nem értékelhető a kérdésed.

2018. nov. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
64%

1. Fenntartom, h ilyen nincs, h valakinek havi 12 óra szabadja van, 3 órákat alszik, a többi idő mind munka.

Illetve lehet, h van 2-3 hétig max.

Nem, úgy sincs.

Ne haragudj, de ha ilyen létezik, hát megeszem a papucsom!

Továbbá magad írod, h te választottad, szereted etc., akkor miért akarod erre kiadni az utat?


2. Akkor sem mindegy, kié a haszonélvezet, illetve, hogy az az illető miért akarta, hogy a kérdéses ingatlanban legyen tartva az ominózus buli.

Annál is inkább, mivel feltűnően nem akarsz rá adekvát választ adni.

Ha a haszonélvező nem akar odamenni (amihez joga van!), tökéletesen mindegy, mit akar a húgod, vagy a párja, akit mindenáron égetni szeretnél.


3. Másodszor célozgatsz, hogy a sógor vagy a hugi itt garázdálkodna sunnyogva - hát, én (22,23) sem egyik, sem másik nem vagyok, viszont gondolom, hogy olyasmiket mondhattam, amit a család is, ezért is vádolsz azzal, hogy esetleg ők lennék. Innen következik a gondolat, hogy


3. Mégsem fehér vagy fekete a sztori, biztosan vannak a másik oldalnak is érvei. Nem írod továbbra sem, mivel indokolták ezt az abszurdum helyzetet, miért akart kizárólag a sógorod, akivel te kb fél idegen vagy, pont a te havonta egyszer esedékes fél nap szabadodon a te lakásodban a saját szülinapján bulit tartani?????


És 4.

Szerintem neked erős üldözési mániád van, azért is képzeled, h mindenki, aki nem ért veled egyet, vagy próbál gondolkodni kicsit, az a te álruhás sógorod (akit valami furcsa okból engesztelhetetlenül utálsz) és családod.



Furcsa az egész történet, és te magad is az vagy.

2018. nov. 6. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
56%

"...nem utolsósorban itt kívülállók véleményeire vagyok kíváncsi, az ismerőseimét, barátaimét, ellenségeimét már ismerem."


Tehát az ismerőseid, barátaid, ellenségeid (=családod) mind leszavaztak (vajon miért?), erre te előadod a sztori neked tetsző, kizárólag a te "igazadat" alátámasztó részét, féligazságokat idegeneknek, akik még véletlenül sem tudhatják, hogy is van ez a szép történet igazából, hogy miután kellőképpen eltorzítottad, a kívülállók neked adjanak igazat.


De amúgy ez mire is jó?


Mondom, hogy furcsa vagy.

2018. nov. 6. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
74%

22 vágyok.

Nem vagyok se a sógorod, se a húgod.

Nem tudom mi olyan nehéz abban, hogy megválaszold, ki a haszonélvező. Ha nem a hugod és nem a sógor, akkor innen már egyertelmu: anyád vagy apad. Ha már voltak olyan kedveeeek és vettek neked egy lakást, nem hiszem hogy akkora áldozat lenne évente egyszer fel napra átengedni nekik. Amúgy délelőtt szülinapi bulizni, eleg hihetetlen. Meg kell érteni, hogy a magyar jog ilyen, a haszonélvező joga felülír minden mást, egyedül arra nem jogosít, hogy eladja. Megszoksz vagy megszöksz erre a megoldás. Nem kötelező ott laknod. Nyugodtan elkezdhetsz magadnak gyűjtögetni saját lakásra, amire senkinek nem lesz haszonélvezeti joga bejegyezve.

2018. nov. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
74%

B,

akitől a privit kaptam.


Ne haragudj, sosem válaszolok privát üzenetre. Értem,amit írtál és igen, így egészen más a helyzet. Ahogy többen is írtuk, egy történetnek soha nem csak egy oldala van, mindig van a háttérben más is. Ettől függetlenül továbbra is ugyanaz a véleményem: alapból ritka nagy bunkóság más lakásában annak akarata ellenére ünnepelni. Amennyiben viszont ez a haszonélvező kívánsága, nincs mit tenni és teljesen értelmetlen háborogni rajta. Ez van, ezt kell elfogadni. A helyzetet nagyon megoldani nem lehet és értem, hogy részedről ott a sértettség, ami bizonyos mértékében nem is csodálható.

2018. nov. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 A kérdező kommentje:

22-es,23,és az összes többi, aki még te voltál:

Ha nem tudsz/akarsz válaszolni egy kérdésre, görgess tovább nyugodtan.Ez az oldal nem arra való, hogy elemezgesd, mennyire furcsa a kérdező. 2 oldalt megtöltöttél már azzal,hogy értelmetlen kérdéseket teszel fel vagy más, általad kreált válaszokra válaszolsz.A feltett kérdéseid nagy részére pedig már ott volt a válasz, csak el kellett volna olvasnod.(Pl.a haszonélvező az egyik ott ünneplő rokon, kb.3x leírtam már.Nem kértem jogi tanácsot, illetve az ingatlannal kapcsolatban sem volt kérdésem.Annak sincs értelme, hogy félremagyarázd a kérdést.(Nem tudom, milyen ember a sógorod, mert nem ismerem...)Hol láttad ebben, hogy véleményezned kéne? Nem várok teljes személyiségelemzést,vagy ilyesmit.A kérdés eldöntendő:Elmennél-e ünnepelni vagy nem.Sajnálom,ha feladat megoldhatatlan számodra. Ez esetben ne pazarold a drága időd a válaszra. Hogy a húgom válaszolna-e a kérdésre, arra pedig szerintem nagyobb rálátásom van, mint neked.

A többieknek: Akik a kérdésre válaszoltak/válaszolnak, nagyon köszönöm.Kérlek, hogy haszonélvezeti vagy tulajdonjogi kérdésekről viszont ne írjatok, mert az most nem kérdés.

2018. nov. 7. 17:28
 37/49 A kérdező kommentje:

"Azért voltam kíváncsi a haszonélvező személyére, mert véleményem szerint vele kellene megbeszélned azt, hogy milyen szabályok szerint használjátok a lakást."


Értem.Csakhogy én tudom, hogy ki az,tehát ha vele kéne megbeszélnem, akkor neked miért nem mind1, hogy anyámmal/apámmal/nagynénémmel vagy kivel beszélgetek?Amúgy megtörtént, nyilván nem vezetett eredményre, különben a kérdés nem született volna meg. Ezt magadtól is kitalálhattad volna.


Hogy adnék olyasmire választ, amire én sem kaptam?Mert leírtam múltkor,hogy nem indokolták, miért nem máshova mennek.Mit nem értesz ezen?Kérdezd meg őket, hátha neked válaszolnak.


Az, hogy megkérdőjelezed, hogy mennyit dolgozom, az a te dolgod,de attól még így van.


Képzeld, pont azért kérdeztem kívülállókat, mert ők objektívabbak lehetnek.Minden ismerősöm szerint nagy tahóság odamenni,pont ezért érdekel idegenek véleménye, hogy ne merülhessen fel elfogultság gyanúja.Ebből következik,hogy nagyon megkönnyítenéd a dolgom, ha nem írnál még 26x, mert esetleg tudnám követni, hogy ez egy ember véleménye vagy huszonhaté.Köszönöm.

2018. nov. 7. 17:42
 38/49 anonim ***** válasza:
63%
De, pontosan hogy az a kérdés lényege. Ha a te lakasod és senkinek nincs rajta haszonélvezeti joga, akkor nem kell beengedi senkit. Mivel ezen a lakáson van haszonélvezeti jog, a haszonélvező akkor megy oda, amikor akar és azt csinál, amit akar. Ez a lényeg. Emellett én pl kaptam privát üzenetet, ami rendesen megvilagitgja a másik oldalt és bizony ag alapján azt mondom, neked abszolúte nincs igazad.
2018. nov. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 A kérdező kommentje:

"Emellett én pl kaptam privát üzenetet, ami rendesen megvilagitgja a másik oldalt és bizony ag alapján azt mondom, neked abszolúte nincs igazad."


Hogy tudja valaki megvilágítani a "másik oldalt"hacsak nem ő a másik oldal? Úgy hogy itt olvasta az én oldalamat, a másikról meg semmit nem tud?Akkor egy látó lehet, de nálad mindenképp okosabb, hiszen neked ez nem ment. Vagy még sincs üldözési mániám és a "másik oldallal" levelezgetsz privátban:)


Nem, nem az a lényeg, mivel NEM az volt a kérdés, hogy mit tehetnék tulajdonosként, ha haszonélvezet van a lakásomon.Tudom, hogy semmit, ezért nem is kérdeztem.Ezt az értelmetlen levelezgetést veled a magam részéről lezártnak tekintem.Nem reagálok több üzenetedre.

Másoktól továbbra is jöhetnek válaszok.

2018. nov. 7. 18:04
 40/49 anonim ***** válasza:
61%

"Értem.Csakhogy én tudom, hogy ki az,tehát ha vele kéne megbeszélnem, akkor neked miért nem mind1, hogy anyámmal/apámmal/nagynénémmel vagy kivel beszélgetek?Amúgy megtörtént, nyilván nem vezetett eredményre, különben a kérdés nem született volna meg. Ezt magadtól is kitalálhattad volna."


Mégis, honnan a fenéből találhattam volna ki, amikor nem írtál erről semmit?

Másrészt nekem édesmindegy, hogy személy szerint ki a haszonélvezője a lakásodnak. A helyzet szempontjából érdekes, hogy mennyire van jóban veled, illetve a sógoroddal, hogyan tudsz vele beszélni. De pont az ilyen fontos dolgokról, a családi viszonyokról, erőviszonyokról, a rokonaid természetéről, jelleméről nem írsz semmit, vagy csak keveset, azt is harapófogóval kell kihúzni belőled. Márpedig egy ilyen helyzet megoldásához ez lenne a kulcs, a lényeg. De úgy látom, te nem megoldani akarod a dolgot, elnézést kérek, hogy ez volt az első feltételezésem.

Sajnos nem voltam partner abban, hogy a sógorodat szidjam, akiről semmit a világon nem tudok, még azt sem (ismételten írva), hogy mennyi része volt a szülinapi bulijának szervezésében. Ha helyette döntötték el, hogy nálad tartják, esetleg még azt is bedumálták neki, hogy bírják a beleegyezésedet, akkor véleményem szerint igazán nincs mit számon kérni rajta. Ezzel azt hiszem, megválaszoltam a kérdésedet is, ennél többet nem tudok tenni. El akartam kerülni, hogy feltételes módban kelljen véleményt írnom, azért kérdeztelek a körülményekről, de mindegy, úgy látszik, kár a gőzért.

2018. nov. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!