Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen a kapcsolatod a szülökkel?

Milyen a kapcsolatod a szülökkel?

Figyelt kérdés

Felnött emberként,saját családdal rendelkezel.

Mennyi szerintetek a megfelelö idötöltes a szülökkel?

mennyire sürü a talalkozas?

Milyen a kapcsolatotok?Szülök elengedtek titeket?

Mar nem kezelnek gyerekként?


2018. nov. 23. 11:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Nagyon jó a kapcsolatunk mindkettőnk szüleivel. Egy városban lakunk mind, így rendszeresen találkozunk. Hetente egyszer biztosan, általában anyukámék és anyósomék is meghívnak egyszer egy héten enni hozzájuk. De nyilván ünnepekkor is találkozunk, de akkor nemcsak velük, hanem jönnek más családtagok, tesók, unokatesók is. Ezen kívül szoktunk közös programot is csinálni, pl. kirándulás, színház. De ez azért ritkábban van.
2018. nov. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk is nagyon jó a kapcsolat mindkettőnk szüleivel. Közel lakunk egymáshoz - 2-3 km max a család, csak az ellenkező irányban. Sokat találkozunk, szüleinkkel kb. kéthetente egy-egy estén átugrunk, havonta egy nagy családi ebéd szokott lenni (valamelyikünk szüleinél az összes tesó, meg párok). Nekünk ez így jó, egyikünk szülei sem rátelepedősek, pedig mindkét helyen az első gyerekek vagyunk. Amint elköltöztünk, elengedtek, sosem próbáltak jobban belemászni az életünkbe, mint ahogy nekünk jól esett. Ha néha egy-egy elszólás kicsit úgy is sikerül mindkét oldalon, hogy gyerek szituációba szeretnének minket pakolni, általában jelezzük, hogy köszi, de már tudunk egyedül popót törölni, szólunk, ha kell segítség. Ezen ők nem sértődnek meg, mi meg azon nem, ha néha tényleg gyereknek kezelnek. Nálunk mindenkinek jó így.


24N és 27F

2018. nov. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

Nálznk jó a kapcsolat.Apukámhoz napi szinten járok(anya már meghalt), anyósomékkal hetente találkozunk, ők másik településen laknak, de párom minden nap felhívja őket.

Nem kezelnek gyerekként.Szinte mindent elmondok neki(k),nem nagyon van tabu, kapcsolat-munka-pénz-gyereknevelés mindenről beszélgetünk.

40N,33F

2018. nov. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
15 éve nincs kapcsolat,piásokra vallásosokra agresszív erőszakos emberekre nincs szükségem.
2018. nov. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Normális kapcsolatunk van, de távol élünk egymástól, több száz km-re.

Beszélünk online, illetve találkozunk, amikor úgy alakítjuk, évente 3-4-szer kb.


Nem tudnak nem felnőttként kezelni, hiszen az vagyok.

2018. nov. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én független vagyok a szüleimtől, nem vagyok szülős (anyám borzasztó volt kisebb koromban, azóta szerencsére megváltozott valamelyest). Ez azt jelenti hogy ünnepekor, családi ünneplésekkor találkozunk, két-három hetente telefon, vagy facebook. De messze is vagyunk egymástól, távolra költöztem. Bajom kifejezetten nincs velük, megmondja anyám a véleményét, de vagy les**rom vagy megfogadom, vita nem szokott belőle lenni hálistennek. :D

Az hogy mennyi az egészséges időtöltés, hát hú. :D Az exem anyja kikötötte azt is milyen messze kötözhet tőle a felnőtt fia, és hogy minden hétvégét otthon kell töltenie. xd Na hát ilyen emberrel nem alapítanék családot, ezt most megmondom, nem érdekel ki mit gondol. :D

2018. nov. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem jó. Felnőttként is ugyanúgy lekezelnek (próbálkoznak) mintha valami hülyegyerek lennék. Úgyhogy én nem osztok meg velük semmit, nem engedem be őket az életembe mert csak a szövegelés menne, hogy minden szr amit csinálok. Tesóm...ő beengedi őket az életébe, cserébe irányítják őt, igaz ő ennek örül is és igényli is, pedig elmúlt 40. Neki mindenbe beleszólnak, mindenre megjegyzést tesznek ,simán lehülyézik bármiért de ő szó nélkül tűri, jó képet vég hozzá, nem is mer ellenkezni. Szerintem még nem vált le róluk.
2018. nov. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mennyi szerintetek a megfelelö idötöltes a szülökkel?

-Annyi amennyit a szülők és a felnőtt gyerekek is igénylenek.

mennyire sürü a talalkozas?

- Az én esetemben sajnos kevés. Külföldön élek, így évente amikor hazalátogatok, akkor 2-3 nap amikor meglátogatom apámat.

Milyen a kapcsolatotok?Szülök elengedtek titeket?

- Apámmal jó kapcsolatban vagyunk, de a találkozások száma ritkult a felesége miatt aki velejéig romlott nőszemély. Anyám már nem él, de amikor élt se voltunk kapcsolatban, mert alkoholista volt

Mar nem kezelnek gyerekként?

18 évesen költöztem el. Azóta nem kezel apám gyerekként. De még ma is mondja, hogy a középső pici lánya vagyok, mindegy hány éves.

43/N

2018. nov. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Na látom, itt az az érték, ha valaki rosszban van a családjával.
2018. nov. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jaj utolsó, miért az lenne az érték? Csak egyszerűen már a 21. században élünk, ahol ha konfliktus van szülő gyerek személyisége között, és nem lehet megértetni magad, már senki nem kövez meg ha nem tartod vele a kapcsolatot. Kivéve az olyan bigottak mint te. :D
2018. nov. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!