Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek túlzás keresztelőr...

Szerintetek túlzás keresztelőre keresztszülőnek babakötvény, hogy a ruháját veszem és egy 10-es perselybe?

Figyelt kérdés

Illetve én a perselybe akarom dobni, csak nem veszik ki... Vagy ez hogy szokás?


A ruhát már megvettem. A babakötvényre meg a többiekkel beszéltem össze, ugyanis ez ugyan nem egy nagyobb összeg mindannyiunktól, viszont egy életre szól és leköt, nincs visszaút, jelképezi az utat, és remélhetőleg az érettségijén ugyanilyen kötben, ugyanígy már egy szép összeget fog kézhez kapni. Aminek én nagyon örültem volna és nem nagy megterhelés senkitől sem,a kötelességünk is véget ér úgymond, egy jelképes lezárása az útnak, hogy felnőtté vált a most kisbaba.


Ugye rengeteg keresztszülő van és anyukám szerint ez túlzás, amit ráköltök...


2018. dec. 3. 14:11
1 2
 11/18 Metionin ***** válasza:
74%
A te dolgod, ha neked belefér akkor költsd rá. Ez a kötvény dolog nem tűnik hülyeségnek, de ha jól értelmezem, többen lesztek keresztszülők és mind fizetitek majd havonta? Ez azért is jó mert kiváltja a hülye ajándékozásokat, előre letudod 18 évre. A perselybe szerintem hülyeség lenne beledobni egy 10est, az nem a gyereké lesz hanem az egyházé.
2018. dec. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Próbálom értelmezi ezt a katyvaszt, amit ide hordtál.


Jézusom, erre inkább nem mondok semmit. Ezzel csak azt akartam leírni, hogy mit szimbolizál (nekem) és talán a legelőrelátóbb ajándék.


Igen, én is ajándékozás helyett (vagy mellett) gondoltam, szerintem hasznos, mint veszek ruhákat, ami nem tetszik, vagy ékszert vagy ilyeneket.


A babakötvényt nem úgy van, hogy "veszed", hanem havonta fizetsz be rá x összeget.

2018. dec. 3. 15:24
 13/18 anonim ***** válasza:
Rosszul tudod.
2018. dec. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Te tudod rosszul...


[link]

2018. dec. 3. 16:08
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. dec. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Mekkora átverése az embereknek akik nem ismerik a Bibliát. Jézus 29 évesen megkeresztelkedett, víz alá merítette János. Egyetlen kisgyermek sem lett meghintve. Attól senki nem lesz keresztény! Aki tanítványának válik miután pontos ismeretet szerzett és önként átadja az életét Isten akaratának cselekvésére, megosztja másokkal az igazságot. Nincs pokol, nincs tisztító tűz, sem halhatatlan lélek, sem Háromság. Isten neve? Ki sem ejti az egyház a száján. Nekik még pénzt a perselybe? Ennyi hazugságért?
2018. dec. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Most ebbe nem akarok belemenni, csúnya dolog is, nyilván kamu az egész cécó. Viszont, ha megkeresztelkedik konfirmálhat, lehet egyházi esküvője, majd ő eldönti akar-e, vagy mennyi gyakorolja a vallást...
2018. dec. 3. 20:46
 18/18 anonim ***** válasza:

"nyilván kamu az egész cécó."


lehet, hogy ezzel a mentalitással nem kellene keresztanyának lenned... én se lennék, mert ateista vagyok.

2018. dec. 5. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!