Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti nem unjátok már a sok...

Ti nem unjátok már a sok karácsonyi bögrét, gyertyát, negyvenedik disz ajándékot?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem lehet meggyőzni a rokonokat, hogy ne vegyünk apróságot sem, mert kicsi lakásban lakunk, és már nem fér el az ötvenedik csetresz, porfogó a lakásban. Felvetettem, hogy süssünk inkább aprósütit, annak örülnék is, mert legalább van haszna...de mintha süket fülekre találna...
2018. dec. 17. 09:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
75%
Mért nem kértek fogyóeszközt? Tusfürdő, szappan, borotva krém ilyesmiket. Nem drágább de hasznosabb. Ha így is úgy is venni akarnak valamit.
2018. dec. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Az én családomban eleve az a szokás, hogy csak a szűk család ajándékoz, ők még ismerik egymást, nem vésznek kacatot. De én pl gyűjtöm csészéket és a bögréket, anyósom meg a gyertyákat, úgyhogy nálunk nincs iylen gond
2018. dec. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Nem unjuk, ugyanis nem kapunk ilyeneket. Nem nagy a család, a távolabbi rokonoktól, vagy akikkel évente csak párszor találkozunk, jelképes ajándékokat kapunk, például bor, csoki, ezeket szeretjük és fogyasszuk is, a szűkebb család pedig ismer minket annyira, hogy ne ajándékozzon ilyeneket nekünk, cserébe mi sem veszünk nekik haszontalan dolgokat.
2018. dec. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
Én gyűlölöm ezeket a kacatokat. Szerintem a tiltakozás ellenére te készíts sütit és azt adj ajándékba. Talán kedvet kapnak ők is! Én apró ajándékba csak ehető, iható dolgot és virágot adok. Amit vackokat kapok, azt vagy kidobom, vagy kiteszem a lépcsőházba azzal hogy elvihető, szóval tényleg kár volt érte pénzt adni.
2018. dec. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Sajnos, valakinek ilyen a felfogása, és ezen nem tudsz változtatni, vagy csak nehezen.

Volt egy barátom, aki meg volt sértődve, amikor (a 80-as években) nyugatról csokit, kiwit meg hasonló nálunk nem kapható, ehető dolgot hoztam neki ajándékba. Elmagyarázta, hogy ez neki nem ajándék, mert nem maradandó. Neki csak az volt az ajándék, amit felrakott a polcra, és évekig nézegette. Nem értette meg, hogy én pedig utálom a porfogókat, és a semmire nem jó díszeket, ajándékokat, és nekem ilyet ne vegyen. A végén már nem fogadtam el, mondtam, hogy vigye haza az anyjának, vagy én adom tovább.

2018. dec. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Én mindig tusfürdő csomagot kapok úgy, hogy mindenki tudja, hogy ALLERGIÁS vagyok az illatanyagok egy részére, de még véletlenül sem veszik ezt figyelembe vásárláskor. Csúnya ekcémás tüneteim lesznek tőle mindenhol. Oda szoktam adni másnak, pl segélyszervezeteknek.

Innentől kezdve meg azt se hiszem el, hogy gondolnak rám és nem csak lekapnak több ugyanolyan csomagot (tényleg, 3 család cserélni szokta az ugyanolyan tusfürdőcsomagokat...).

2018. dec. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Ezt nagyon egyszerű megoldani: a családdal nem egyszerre kell karácsonyozni, hogy ne lássa mindenki, hogy mit kaptál. Azt amit idén kaptál 25-én a család egyik felétől, elrakod, és jövőre megkapja a család másik fele. Amit meg tőlük kapsz 26-án, azt meg jövőre az előzőek kapják. :D

Így lényegében soha nem kell karácsonyi ajándékot venned, mert mindig csak azt adod tovább, amit előző évben kaptál. A lényeg, hogy meg kell jegyezni, kitől mit kapsz, nehogy véletlenül ugyanannak add vissza, akitől kaptad, és ahogy mondtam, fontos hogy ne lássák egymás ajándékát sem, így nem jönnek rá a cselre. :D

2018. dec. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Metionin ***** válasza:
De unnám, viszont mi nem ajándékozunk ilyesmiket. Anyám néha ad pénzt, a barátommal meg mindig megbeszéljük és olyat veszünk ami szükséges/hasznos. Nincsenek porfogóim, de szerencsére porfogókat ajándékozó rokonaim sem, ugyanis nem tartom velük a kapcsolatot. Anyósom szokott könyveket venni, de ő is listából amit előre elkér.
2018. dec. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
De. Rettenetesen. Felesleges idióta kacatok.
2018. dec. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Soha nem kaptam még ilyeneket
2018. dec. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!