Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyab kérjem meg anyukámat...

Hogyab kérjem meg anyukámat hogy lehessen alkohol a szilveszteri bulin?

Figyelt kérdés
Idén felajánlották hogy tarthatnék én bulit. Alapvetőenn jó gyerek vagyok és ők sem vetik meg az alkoholt, de nem tudom mégis hogyan kérdezhetnék rá. Kérlek segítsetek!

2018. dec. 22. 04:35
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
100%

"én megengedném,és azért a szememet rajtuk tartanám"

Egy csapat tizenévesen egy házibulin, ahol bármelyik szoba sarkába eldughatnak valami piát, és rájárhatnak úgy, hogy te ne vedd észre? Hogy tartanád rajtuk a szemedet? Hogy tudnád megakadályozni, hogy túl sokat igyanak?

2018. dec. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim válasza:
78%

Mennyi vaskalapos, te jó ég:D


Igen, köztudott, hogy aki 18 alatt akár alkoholra mer gondolni, az a Pokol tüzén fog elégni.

2018. dec. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
13%

32!


Nem, nem eg ek a pokol tüzén, de simán kiköthet a sürgősségin, alkoholmergezes miatt, vagy rosszabb esetben a hullaházban. A szülők meg kiskorú gondatlan veszelyezetetese miatt minimum a bíróságon.

2018. dec. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
13%

30!


18 év alatt a gyerek minden döntése érinti a szülőt, sőt, mivel cselekvőképtelen kiskorúnak számít, konkrétan döntést se igen hozhat..

2018. dec. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
13%
31-es, vaskalapos aki nem engedi tizenéves gyerekét inni? Hmmm...tuti alkesz családban nőttél fel, ezért természetes.
2018. dec. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
79%

34

Korlátozottan cselekvőképes, nem pedig cselekvőképtelen... ha már jogi szavakkal dobálózol, legyél pontos.

2018. dec. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim válasza:
82%

Nem, nem volt egy alkoholista sem a családunkban. De nem volt soha "tiltott gyümölcs", 13-14 évesen is simán megkóstolhattam bármit itthon, a későbbi gimis berúgásokból, bulikból sem csináltak ügyet a szüleim. Csak annyit kértek, hogy mértékkel, és ha úgy érzem, hogy nem vagyok jól, nekik szóljak, ne másnak.

A szüleim diplomás emberek, anyukám ráadásul jogász, ezért fogom itt sokszor a fejemet a sok önjelölt szakértőtől. :D


15 évesen rúgtam be először úgy rendesen, gimiben kb 2-3 hetente jártunk bulizni a barátnőimmel. Mégis színötösök voltunk, felsőfokú nyelvvizsgákkal hagytuk ott a gimit és ma már családanyák vagyunk. Lehet ha néha te is meginnál 1-1 pohár bort, vagy valamit, nem lennél ennyire merev, besavanyodott. Mert úgy látszik, neked alkohol nélkül nem megy a lazítás.

2018. dec. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
4%

"viszont egy kevés kell ahhoz hogy fel tudjunk oldódni."

A feloldódást hagyd meg a tablettás bor tablettájának.

2018. dec. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
0%

Oké, én nem szeretnék vaskalapos lenni, ezért kérdezem azoktól, akik szerint 18 éves kor alatt is rendben van az alkoholfogyasztás, hogy:

- és 17 éves kor alatt?

- és 16 éves kor alatt?

- és 15 éves kor alatt?

- és 14 éves kor alatt?

- és 13 éves kor alatt?

- és 12 éves kor alatt?

- és 11 éves kor alatt?

- és 10 éves kor alatt?

És mégis mire alapozzátok a véleményeteket? A 18 éves korhatár ugyanis úgy jött ki, hogy rengeteg szakember rengeteg adatot elemzett, és arra jutott, hogy mindenkinek az lesz a legjobb, ha a 18 éven aluliak nem fogyasztanak alkoholt. Ezt mivel tudjátok felülírni? Miért higgyek inkább nektek, ha vigyázni is akarok a gyerekeimnek, meg nem is akarok vaskalapos lenni?

Mitől vaskalapos egyáltalán az, aki - ha már a szakemberek a 18 éves kort jelölték meg, akkor - nem akarja, hogy a gyereke 18 éves kora előtt alkoholt fogyasszon? Ha 14 év lenne a hivatalos korhatár, és valaki a gyereke 14 éves kora előtt nem akarna neki alkoholt adni, akkor őt is vaskalaposnak neveznétek? Tehát a vaskalapos ugyanaz, mint a törvénytisztelő? Vagy hogy van ez?

2018. dec. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
7%

Én is ittam 16 évesen szilveszterkor, szóval nem vagyok szent.

DE ugyanakkor felnőttként úgy gondolom, hogy nem korrekt most ez a szüleiddel szemben. Ők megengedik,hogy legyen nálatok buli. Nem fair,hogy a barátaid úgyis hoznak alkoholt.

Kiskorúak vagytok, ha bárkinek bármi baja lesz,akkor a szüleid ütik meg a bokájukat.

Én nem engedném meg,hogy piát hozzanak a barátaid.

Hagynám, hogy igyatok 1-2 pohár pezsgőt éjfélkor.

De ennyi, töményezni meg inni szerintem nem kéne az est folyamán, tiszteld meg a szüleidet ennyivel, ha megengedték,hogy legyen buli.

Minden házibulin van 1-2 ember,aki kegyetlenül berúgik és összehány mindent, verekszik, véletlenül kárt tesz a holmikban.. Már csak ezért sem engedném, nagy szívás házigazdának lenni,ha van pia is

2018. dec. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!