Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyab kérjem meg anyukámat...

Hogyab kérjem meg anyukámat hogy lehessen alkohol a szilveszteri bulin?

Figyelt kérdés
Idén felajánlották hogy tarthatnék én bulit. Alapvetőenn jó gyerek vagyok és ők sem vetik meg az alkoholt, de nem tudom mégis hogyan kérdezhetnék rá. Kérlek segítsetek!

2018. dec. 22. 04:35
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
74%

" A 18 éves korhatár ugyanis úgy jött ki, hogy rengeteg szakember rengeteg adatot elemzett, és arra jutott, hogy mindenkinek az lesz a legjobb, ha a 18 éven aluliak nem fogyasztanak alkoholt. " - álmodban kétségtelenül... a valóságban egyszerű történelmi örökség, hogy Európában ennyi a nagykorúság határa. Az általam elrettentő példaként említett USA több tagállamában pl. 18 évesen nyugodtan elmehetsz "hősi" halált halni "a hazáért", de elvihet a rendőr, ha 21 éves korod előtt alkoholt fogyasztasz. Na, szerintem EZT hívják például diktatúrának.

"Tehát a vaskalapos ugyanaz, mint a törvénytisztelő?" - tudod, ez még mindig Magyarország, ahol - szerencsére - NINCS ilyen beteg törvény, amire hivatkozni próbálsz. Törvény csak arra van, hogy nyilvános helyen (bolt, vendéglátó egység, stb) nem lehet 18 éven alulit alkohollal kiszolgálni.

(a rendpártiságot meg a tekintélytiszteletet én egyáltalán nem vélem jó tulajdonságnak, egyébként.)

2018. dec. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
12%

"a valóságban egyszerű történelmi örökség, hogy Európában ennyi a nagykorúság határa"

Ha a szakemberek szerint ez így nem lenne jó, akkor már rég megváltoztatták volna, mint annyi minden mást. Legalábbis az utóbbi évtizedekben nem arról híres Európa, hogy annyira tisztelné a történelmi örökségét...

2018. dec. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
76%
Miért változtatna bárki rajta, amikor széleskörű közmegegyezés szerint ez elfogadható a NAGYKORÚSÁG határaként. Az meg nettó szégyen és gyalázat szerintem, hogy ma sokkal kevesebb joga van a tizenéveseknek, mint nekünk az anno "szörnyű diktatúra" keretei között... (bár ahogy tudom, a gimis osztályoknak - legalábbis 11. - 12.-be - ma is megvannak a törzshelyeik, ahogy anno nekünk is megvolt)
2018. dec. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a szüleid nem hülyék, sejtik, hogy ennyi idősen már bőven előkerül alkohol a bulikban... Azért illik megkérdezni, de nem hiszem, hogy annyira kiakadnának.
2018. dec. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem akadnának ki. Mégis nem tudom hogy hozhatnám fel a dolgokat.. nem tudom nekem ez annyira idegen. Sosem kértem még ilyesmi sőt szinte semmit nem szoktam kérni tőlük és egyszerűen nem tudom hogy csináljam.. de úgy veszem le a dolgokból hogy nem is fogok segítséget kapni.
2018. dec. 24. 01:37
 46/60 anonim ***** válasza:
10%

"nettó szégyen és gyalázat szerintem, hogy ma sokkal kevesebb joga van a tizenéveseknek, mint nekünk az anno "szörnyű diktatúra" keretei között..."

Én nagyon is örülök neki, hogy (legalábbis elvileg) nem szolgálják ki őket dohányáruval meg alkohollal. Szerintem sokkal inkább szégyen és gyalázat volt, hogy régen akár hatévesen is vehettem volna pálinkát, és hogy én hordhattam haza apámnak a cigarettát a közértből, amitől aztán 13 éves koromban meghalt... Most legalább mindenki magának kell, hogy beszerezze a cigiadagját, nem küldheti le érte a gyerekét. Annyival is kevesebbet füstöl, annyival is kevesebben halnak meg idő előtt.

2018. dec. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
76%

Értem, tehát a téged ért sérelem miatt tapsolsz lelkesen a fiatalkorúak jogfosztásának... annyiban kétségtelenül van ráció a gondolatmenetedben, hogy a szabadság és a biztonság sok esetben antonimák, hasonlóan a szabadság kontra renddel. Szerintem viszont csak az ember saját döntése lehet, hogy mennyire hajlandó beáldozni a saját szabadságát az úgymond biztonság érdekében.

(a konkrét példád viszont teljesen fals: én is dohányoztam a 80-as évek végén is, meg dohányzom most is... anno általában naponta a közértbe vettem a cigit, ma kénytelen vagyok a dohányboltban, tehát 2 heti adagot veszünk egyszerre... na, szerinted mikor fogy több, ennek tükrében, akkor, amikor az ember naponta kénytelen legyőzni a természetes lustaságát, vagy most, amikor csak nyúlnom kell érte???)

2018. dec. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, szimplán menj oda hozzájuk, és kérdezd meg, hogy ,,Anya, Apa, ugye lesz nálunk ez a buli, nem lenne gond, ha innánk is egy kicsit? Vigyázunk magunkra, nem akarunk nagyin berúgni, és majd kitakarítok másnap."
2018. dec. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
100%
*nagyon
2018. dec. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 A kérdező kommentje:
#48 köszönöm ezt megpróbálom megvalósítani. Csak el kell kapnom egy olyan pillanatukat amikor figyelnek rám.
2018. dec. 25. 01:12
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!