Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem kértem alkoholt a családi...

Nem kértem alkoholt a családi ebéden. Nálatok is kiadnak a rokonok?

Figyelt kérdés

Most az ünnepeken több családi ebédre is voltam hivatalos. Az egyiken folyamatosan kínáltak töménnyel, udvariasan visszautasítottam(mindig ez van).

Úgy az ebéd vége felé az egyik házigazda(férfi) félhangosan megjegyezte,hogy mennyire nem kedvel, hogy én sose iszok, hogy megsértem őket..

Ez már nem az első ilyen eset,hogy még ők bántanak, amiért nem iszok.

Veletek van ilyen?

Nem szeretem az alkoholt. Buliban előfordul,hogy iszok mértékkel, de spontán ebédeken nincs rá szükségem, jól érzem magam anélkül is.

Annyira kellemetlen,hogy még én vagyok a szar, mert nem iszok.. Szerintem ez lenne a normális, minek kell egy ebéden is berúgni? Mit gondoltok?

Hozzáteszem,hogy még fiatal felnőtt vagyok(30 alatt), pár éve van ez a dolog, előtte nem kínáltak a korom miatt.


2018. dec. 26. 14:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

Sokáig nálam is megsértődtek, én mindig közöltem, hogy ők ne sértsenek meg engem, hogy rám eröltetnek valamit, amit nem akarok. Mára megszokták és csak egyszer kérdeznek.

24

2018. dec. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Azt még kihagytam,hogy a kajánál is voltak gondok. Nem tagadom válogatós vagyok és sok mindent nem bír a gyomrom,úgyhogy csak a fogások egy részéből ettem.

Ezért is megkaptam a magamét..Úgy el tudják rontani az ember kedvét az ilyen hülyeségekkel

2018. dec. 26. 14:47
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Legközelebb nem mész el és probléma megoldva
2018. dec. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
42%
Magyarországon vagy, nem felvilágosult országban.
2018. dec. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
3# igazad van, volt már,hogy ezért nem mentem el. De csak család, nem kerülthetem őket életem végéig..
2018. dec. 26. 15:15
 6/18 anonim ***** válasza:
6%
ertem en hogy valaki valogatos meg minden, de egyszer egy evben olyan nagy dolog megenni amit eledraknak? ne kerj sokat, aztan kesz.
2018. dec. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

Ez annyira tipikus...

Rengeteg ember számára KAJA = SZERETET.

Ha sok kaját főzök neked, akkor szeretlek, ha sokat eszel a kajámból, akkor szeretsz.

Ugyanígy van a PIA = SZERETET.

Ha szeretlek adok a pálinkából, ha szeretsz, akkor iszol a páinkámból.

Nem rossz emberek ők, csak egyszerűen primitívek, ez van.

Tudod miért van az embernek két füle? Hogy az ilyen primitív megjegyzések az egyiken bemenjenek, a másikon meg ki.

2018. dec. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

6# évek óta nem ettem húst, rosszul vagyok tőle. nincs olyan,hogy na eszek egy falatot hogy ne bántsam meg őket.

szerintem ki is hánynám a tudat miatt.

szerintem azért felnőttként ezt nem kéne már, tudom mit kívánok és mit nem, érted, gáz szerintem, hogy nem értik


utolsó, teljesen igazad van.. pont a szeretet ünnepét cseszik el ilyen felesleges dolgokkal. nem mindegy ki mit eszik vagy mit iszik? együtt vagyunk, beszélgetünk , jól érezzük magunkat..

nekem házigazdaként sosem fordul meg a fejemben,hogy bárkit is piszkáljak. mindenki annyit és azt eszik amit akar, ugyanez piára is. házigazdaként van nálam mindig alkohol is. aki kér az iszik,aki nem az nem, miért érdekelne?

2018. dec. 26. 15:42
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Mert Te nem kajában/piában méred a szeretetet, hanem elfogadásban.

Akit szeretek, azt elfogadom, elfogadom hogy annyit és azt eszik vagy iszik, amit akar.

2018. dec. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Jelen, en vagyok a tagas alkesz csalad fekete baranya.

A legrosszabbul az esett mikor a legnormalisabbnak hitt szemely mondta a hatam mogott hogy anyam biztos felrenevelt hogy nem szeretek inni.

2018. dec. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!