Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem kértem alkoholt a családi...

Nem kértem alkoholt a családi ebéden. Nálatok is kiadnak a rokonok?

Figyelt kérdés

Most az ünnepeken több családi ebédre is voltam hivatalos. Az egyiken folyamatosan kínáltak töménnyel, udvariasan visszautasítottam(mindig ez van).

Úgy az ebéd vége felé az egyik házigazda(férfi) félhangosan megjegyezte,hogy mennyire nem kedvel, hogy én sose iszok, hogy megsértem őket..

Ez már nem az első ilyen eset,hogy még ők bántanak, amiért nem iszok.

Veletek van ilyen?

Nem szeretem az alkoholt. Buliban előfordul,hogy iszok mértékkel, de spontán ebédeken nincs rá szükségem, jól érzem magam anélkül is.

Annyira kellemetlen,hogy még én vagyok a szar, mert nem iszok.. Szerintem ez lenne a normális, minek kell egy ebéden is berúgni? Mit gondoltok?

Hozzáteszem,hogy még fiatal felnőtt vagyok(30 alatt), pár éve van ez a dolog, előtte nem kínáltak a korom miatt.


2018. dec. 26. 14:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is jártam már így, nem rokonoknál, csak valami baráti társaság volt. Kávét sem kértem, úgy néztek rám, mintha megölni akarnám őket. Nem nagyon érdekel, ha valaki ennyire ostoba, azzal nem nagyon érdemes foglalkozni.

Szívesen elmennék Erdélybe is, de sok élménybeszámoló alapján attól félek, hogy ott is egyfolytában a pálinkával zaklatnának.

2018. dec. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
11# kávét sem szoktam kérni..Ismerős
2018. dec. 26. 16:07
 13/18 anonim ***** válasza:
89%

Ilyen már velem is volt

-Miért nem iszol kávet?

-Mert rosszul vagyok a koffeintől, neked meg nincs koffeinmentes kávéd

-Akkor igyál teát!

-Te meg tárcsázd az ügyeletes orvost!

2018. dec. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen megértelek. Én sem bírom a tukmálást. Van, hogy amikor diétázom, olyasmit sem eszem meg, amit egyébként szeretek. Nagynéném, vidéki rokonaim ki szoktak akadni, mert hogy ők mennyit dolgoztak.Volt olyan vidéki rokonom, aki reggelire hideg káposztás tésztával kínált előző napról, még ő volt megsértődve, hogy nem kértem. Ne törődj velük! Ők a bunkók ha megsértődnek! Én házigazdaként mindig többfélét készítek, tájékozódom, hogy kinek van különleges igénye, és nem tukmálok, hanem csak kérdezek, méghozzá csak egyszer.
2018. dec. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező!


Én megértelek, mert nálunk is az a helyzet, hogy én utálom az alkoholt és érzékeny a gyomrom a rossz kajákra.


Engem sem értenek meg és amikor udvariasan mondom, hogy köszönöm, nem kérek, köszönöm, nem iszom, köszönöm, nem kávézom stb, azért csak megkérdezik még századjára is, mintha fogyatékosok lennének és nem értem, hogy miért nem képesek tiszteletben tartani a döntésemet, a válaszaimat és felfogni azt, hogy én NEM SZERETEM!!!


Közben persze úgy néznek rám, mint egy ufóra - pedig szerintem az alkoholizálás a nem normális dolog.


Fordított helyzetben én elsőre tudomásul venném, hogy valaki nem kér valamiből, aztán nem erőltetném és igazából sosem értettem, hogy mit szeretnek a piákon, mert szerintem brutál rossz ízűek!


Szerintem ha valaki csak alkohollal tudja jól érezni magát, az már régen rossz!


És ha nekem valaki azt mondaná, hogy azért nem kedvel engem, mert én sose iszok, akkor én meg megmondanám neki, hogy én sem kedvelem az alkoholistákat meg engem ne azért szeressenek vagy fogadjanak be egy közösségbe amilyen én nem vagyok, hanem fogadják el és tartsák tiszteletben azt, aki én vagyok!


Nagyon fel tud húzni az emberi butaság és az, hogy az alkoholt istenítik, holott az öl, butít és nyomorba dönt - semmi szükség alkoholra és szívem szerint még a forgalomból is kivonatnám, hogy senki ne piálhasson, ne részegeskedjen, ne költsön hlyeségre, ne verje össze a szeretteit vagy ne hányja tele a járdát...!


Szilveszterkor is mindig Kölyök pezsgővel koccintok és teszek rá, ha másnak ez nem tetszik, mert nekem meg ez ízlik és punktum!

2018. dec. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Én se iszok. Nekem is besértődtek mindig.

Hülye felfogás, de nem tudsz vele mit kezdeni.

Én inkább el se megyek az ilyen rokonokhoz ebédre. Ünnepek előtt villám látogatást teszek és szevasz. Le vannak tudva.

2018. dec. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én sem iszok (kávét, alkoholt, szénsavas üdítőt), de nekem meglepő módon nem volt még ezzel sok rossz tapasztalatom. Talán az segíthet, ha rögtön miután visszautasítod az italt kérsz valami mást inni, (pl. nem köszönöm nem kérek pálinkát, mert nem szeretem az ízét, viszont nagyon ízlett a málnalé, ez a siós sokkal jobb, mint mit mi vettünk múlt héten. Ha befejeztem ezt a poharat kérhetek még?), akkor általában az emberek annyira el lesznek foglalva a kérésed teljesítésével, hogy nem lesz idejük megsértődni.
2018. dec. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nekem hasnyálmirigy-gyulladásom volt, így nem ihatok alkoholt és a fűszeres, zsíros kajákkal is vigyáznom kell! Annyiban szerencsém van, hogy megérti a család is meg a rokonok is! Egyetlen eset viszont volt, mikor az egyik szomszédom szeretett volna magához áthívni borozgatni. Mikor mondtam neki, hogy miért nem ihatok, azt mondta, hogy van egy ismerőse, akinek szintén hasnyálmirigy-gyulladása volt, mégis szokott néha inni. Mondom, az oké, de én akkor sem fogok! Szerencsére ő sem erőltette tovább a dolgot, úgyhogy ennyiben maradtunk. Örülök neki, hogy ezt megérti a család meg a rokonok, szóval ebből a szempontból szerencsém van velük :)
2018. dec. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!