Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha te választhatnád meg a...

Ha te választhatnád meg a szüleidet, kit választanál anyának és apának?

Figyelt kérdés
2018. dec. 27. 21:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%

Szívdzsobsz.


Jó lenne örökölni

2018. dec. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Anyának ugyanazt, apának meg bárkit, aki képes lenne szeretni engem, és úgy viselkedne, mint egy valódi apa.
2018. dec. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy sokak szerint hálát kellene mutatnom a szüleim felé már csak a létezésem tényéért is, de őszintén magamba nézve sajnos képtelen vagyok azt mondani, hogy ők a legjobbak, akiket kaphattam volna. Az egyikük büszkeségből lemondott rólam (pedig hasonszőrű személyiségek lévén nagyon jól kijöhettünk volna), a másiknak meg egész egyszerűen nem lehet igazat mondani egy kicsit is kényes témában anélkül, hogy üvöltözés és/vagy ítélkezés lenne a vége, meg sem próbálja félretenni a saját meggyőződéseit és berögződéseit.

Az egyik tanáromat OKJ-ről volt szerencsém közelebbről megismerni, évek óta fontolgatja a mesterséges megtermékenyítést, mert apajelölt nincs a láthatáron, és hisz abban (én is hiszek), hogy képes lenne egyedül végigcsinálni a nevelést. Hülyén hangzik, de az ő gyereke pl. szívesen lettem volna. Igaz, 17 évesen kellett volna teherbe esnie ahhoz, hogy ez megvalósulhasson, de részletkérdés. :D

2018. dec. 28. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, pontosan kit, de a lényeg az, hogy olyanokat, akik normálisan tudnak gyereket nevelni. Nem olyat, aki ver, aki kivételezik a fiúgyerekkel csak mert fiú, és ha tud, akkor támogat amyagilag abban, hogy a saját lábamra tudjak állni, ha már egyszer a világra hozott. Sajnos ez nekem nem adatott meg.
2018. dec. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
49%

Nem volt tul nyugodt gyerekkorom (hol alkoholista, hol tiszta apa, martirkodasban tonkremeno anya), de nem valasztanek mast.

mert ezek ellenere lattam, hogy mennyit kuzdenek, hogy nekunk jo legyen, hogy pl. tovabb tudjunk tanulni.


A sok rossz tulajdonsaguk ellenere mindig osztonoztek arra, hogy jobb es jobb legyek, hogy legyen tudasvagyam, hogy merjek nagyot almodni, hogy ne engedjem se magamnak, se masnak, hogy elkonyveljen buta, falusi parasztlanynak.


Minden egyes uvoltes, minden egyes konnycsepp, minden fajdalom, minden ritka nevetes hozzajarult ahhoz, hogy az legyek ma, aki vagyok.


Nem egyszeru, rengeteg tuske van bennem pl apam fele, de osszessegeben, nem cserelnek.

2018. dec. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
65%
Tökéletesen elégedett vagyok a szüleimmel. Ha más lennének a szüleim énis más lennék. De nem vágyok más apára anyára. Imádom a családomat
2018. dec. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Anyának a mostani anyukámat, apukának meg teljesen mindegy, csak legyen a család mellett és szeressen minket. Ennél több nem kell nekem.
2018. dec. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Anyukámnak a mostani anyukámat, apának meg a nevelőapukámat, mivel a vér szerinti réges rég köddé vált, valószínűleg ugyanaz az ember lennék, mert sok hatása nem volt az életemre, ellenben a nevelőapámnak. Bár nekem ő így is az igazi apukám, tökmindegy papíron mi áll.
2018. dec. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!