Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni ezzel a...

Mit lehet kezdeni ezzel a helyzettel szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nos a helyzet, hogy az ünnepek alatt az egyik családi összejövetel vitába torkollott, ahol én és az unokatesóm lettünk a fekete bárányok. Én 27 vagyok, unokatesóm 28, nagyon jó volt mindig is a viszonyunk, legjobb barátnők vagyunk. Mindketten férjnél vagyunk már, de az én férjem beteg lett, unokatesómé pedig az ő szüleinél volt, tehát egyikük sem volt jelen az ominózus napon. Tudni kell, hogy sem én, vagyis sem mi a férjemmel, sem unokatesómék nem akarnak gyereket. Én amióta az eszemet tudom ezt tartom, nem szeretem és nem is bírom huzamosabb ideig elviselni őket. Unokatesóm dettó. Na már most természetesen rendszeresen jön a kérdés, hogy mikor jön a gyerek, hány lesz, hogy lesz. Világosan elmondtuk a kezdetektől fogva, hogy nem lesz és mindig próbáltuk elterelni a témát, elviccelni, nem akartuk felvenni, bár már elég idegesítő volt, hogy nem képesek tiszteletben tartani a döntésünket.

Na hát eljött ez a bizonyos családi összejövetel, ahol ismét feljött a téma, azonban most unokatesómnak betelt a pohár és kevésbé kedvesen lerészletezte, hogy miért is nem akar gyereket, mert azt mondta úgy néz ki másképp senki nem képes ezt megérteni. Elmondta, hogy neki nincs szüksége élete végéig tartó felelősségre, éveken át tartó nem alvásra, gyerekbőgésre, hisztire stb. Mindenki fel volt háborodva, hogy ilyeneket mégis hogy mondhat. Mindenki kiabált már a végén, szörnyű volt. Erre a nagyi nekem szegezi a kérdést, hogy remélem te nem vagy ilyen véleményem a gyerekekről és nem értek egyet ezzel, én pedig megmondtam, hogy de, maximálisan egyetértek uncsimmal és ezt már számtalanszor elmondtuk, nem értem miért nem lehet hanyagolni a témát. Hát a vége az lett, hogy mi vagyunk a szemét gyerekutálók és mégis micsoda alakok vagyunk. Nem is értettem, hogy felnőtt emberként miért nem lehet elfogadni azt, ahogy élni akarjuk a saját egyetlen életünket. Anyumék nem csináltak ebből soha nagy tragédiát, mondták h szerintük számtalan jó dolog van egy gyerekben, de nem erőszakoskodtak soha és nem piszkálódtak. Erre tegnap felhívott anyu, hogy a béke kedvéért kérjünk elnézést a rokonoktól. Közöltem, hogy szó sem lehet róla, ugyanis évek óta hallgatjuk ezt a témát, soha nem vesztünk össze velük emiatt, a vacsoránál is ők kezdték megint a gyerektémát, szerintem ennyi év után már jogos volt a kiakadás. De most mi vagyunk a mumusok.

Szerintetek? Továbbra sem érzem úgy, hogy nekünk kéne bocsánatot kérni. Ti hogy gondoljátok?


2019. jan. 2. 13:41
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
86%

Mégis mi a búbánatért lenne önző a kérdező?? Egyáltalán nem önzőség az, ha valaki egyszerűen ki nem állhatja a gyerekeket és úgy akarja élni az életét, ahogyan az neki a leginkább megfelel és ami boldoggá teszi! Ne vicceljünk már!

Ennyi erővel, aki gyereket akar is épp ugyanannyira önző, sőt.. Legyen, aki majd idős koromban ápol, ugye. Itt is volt egy ilyen érvnek nevezett akármi. Meg hát azért szülök, mert ÉN gyereket akarok, mert ÉN szeretnék babázni, mert ÉN arra vágyom. Ezek is ennyi erővel csupa önös okok. És azt sokkal nagyobb önzőségnek tartom, aki azért szül, hogy legyen aki rányissa idős korában az ajtót és ápolja majd, ha szükséges.

De érdekes kedves utolsó, a kérdező rokonságára még véletlen sem lehet egy rossz szót se mondani, akik sz*arrá szekálják a kérdezőt és az unokatesóját, amiért a saját nézeteik szerint élnek, ugye? Itt a rokonság egy nagy b*unkó. Ők kellene, h bocsánatot kérjenek tőletek.

2019. jan. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
30%

"Elmondta, hogy neki nincs szüksége élete végéig tartó felelősségre, éveken át tartó nem alvásra, gyerekbőgésre, hisztire stb. Mindenki fel volt háborodva, hogy ilyeneket mégis hogy mondhat. "

Jo nahy tuskok vagtok ha ezt pont igy mondtatok es tenyleg igy is gondoljatok.

Magatok kozott legyen ez a velemenyetek es allaspontotok, de a sajat edes szuleitek, nagyszuleitek elott ezt mondani modortalan taplosag. Ugyanis ok pont felelosseget vallaltak, felneveltek benneteket a szuleiteket a nagyszuleik es kibirtak azt a nehany honapnyi esti gyereksirast es elviseltek a dackorszakot...csak hat veletek vallottak oriasi kudarcot.

Ne haragudj de ez olyan lehetett, mintha siman azt mondtatok volna nekik hilye parasztok jol elcse.ztetek az eeteteket, hogy rank vagy anyankra idot forditottatok.


Tudod lehet gyerekmentes eletet valasztani peldaul az nemes cel, hogy a tulnepesedes miatt aggodik valaki es gondol a fold es a tobbi eloleny jovojere es ezert nem szaporitja az emberiseget, de ha csak azert nem szaporodsz, mert teged idegesitenek a gyerekek...akkor ezt legyszi ne hangoztasd a sajat felmenoidnek.

Ki kell terni a vitak elol, egyszeruen el kell hagyni a terepet olyankor. Es en a helyetekben bocsanatot kernek tiszteletbol es annak jelekent, hogy a sajat eletemert azert ugy ahogy halas vagyok es elismerem nem eletuk legrosszabb dontese volt hogy engem nem abortaltak. Es ennyi. A bocsanatkeres meg kb ennyi ehet:

Rosszul es igazsagtalanul fogalmaztunk, termeszetesen aki a gyereknevelest valasztja az nagyon onfelaldozo es elismeresunk neki es nagyi, anya koszi hogy velunk hosszu evekig torodtetek. De sajnos a mi utunk mas, mi nem szeretnenk se orokosoket, se utodokat, ezt kerlek fogadjatok el es tobbszor ne legyen ez tema koztunk es foleg ne csaladi unnepsegen, mert ha ujbo folhozza barki is, akkor folallunk es elhagyjk a helyiseget.

2019. jan. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

Igaza van 20asnak, ez egy szempont.

Ami érdekes, hogy az emberek nagy része önzőség alapján dönt a gyerekvállalásról:

- ha nem akar gyereket vállalni, akkor a kérdező érveit követik,

- ha pedig akar, akkor részben azért vállal, hogy legyen ki eltartsa.

2019. jan. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

Egyetértek 20as.

Az emberek nagy része önzőség alapján dönt a gyerekvállalásról:

- ha nem vállal, akkor a kérdező érvei miatt

- ha vállal, akkor pedig azért, hogy legyen ki eltartsa öregkorára.

2019. jan. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
#22 Miért kellene bocsánatot kérniük ? Hogy kiálltak magukért ? Hogy elmondták az őszinte véleményüket ? Nem b*szták el a nevelésüket, max. akkor, ha a szüleik hazug, gyáva birka-embereket akartak nevelni, mert nem azok lettek. Abban meg semmi szégyelnivaló nincs, hogy nem bírja a gyereksírást, hisztit, ez természetes.
2019. jan. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

A 3-as válaszoló vagyok.

A kérdező családja nem azért önző, mert ők vállaltak gyereket, hanem mert drasztikusan beleszólnának egy másik felnőtt ember SAJÁT döntésébe, és elvárnák, hogy ő úgy élje a SAJÁT életét, ahogy azt ők elvárnák. És igen, többek közt pont azok miatt a dolgok miatt, amiket te is írsz, 20-as, az éjszakázások, pelenkázás, életre szóló felelősseg, stb miatt nonszensz ilyet elvárni valakitől, aki egyébként nem vágyna minderre önmagától.


Nem várnánk el egy kutyafóbiástól, hogy vigyen haza kutyát a menhelyről, ugye? Pedig a legtöbb ember el se tudja nélküle képzelni az életét. Mégsem utáljuk a kutyátlanokat, nem szekáljuk őket a családi vacsorákon, stb. Akinek nincs gyereke, azt miért kell?

Vagy azt, akinek nincs férje? Vagy csak egy gyereke van? Miért nem lehet békén hagyni egymást, és elfogadni, hogy nem vagyunk egyformák?

Nem vállalni gyereket az nem gyerekutálat. Ezer oka lehet. És senkinek semmi köze hozzá azon a két emberen kívül, aki így dönt, hogy az ő párkapcsolatukba nem fér bele.

2019. jan. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

Ne kérj bocsánatot, mert nincs miért. Ők piszkálnak titeket állandóan, érthető, hogyy betelt a pohár.

Nem akarsz gyereket. És? Szívetek joga.

Tuti kerülném ezeket a rokonokat.

2019. jan. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

A 3-as válaszoló vagyok.

A kérdező családja nem azért önző, mert ők vállaltak gyereket, hanem mert drasztikusan beleszólnának egy másik felnőtt ember SAJÁT döntésébe, és elvárnák, hogy ő úgy élje a SAJÁT életét, ahogy azt ők elvárnák. És igen, többek közt pont azok miatt a dolgok miatt, amiket te is írsz, 20-as, az éjszakázások, pelenkázás, életre szóló felelősseg, stb miatt nonszensz ilyet elvárni valakitől, aki egyébként nem vágyna minderre önmagától.


Nem várnánk el egy kutyafóbiástól, hogy vigyen haza kutyát a menhelyről, ugye? Pedig a legtöbb ember el se tudja nélküle képzelni az életét. Mégsem utáljuk a kutyátlanokat, nem szekáljuk őket a családi vacsorákon, stb. Akinek nincs gyereke, azt miért kell?

Vagy azt, akinek nincs férje? Vagy csak egy gyereke van? Miért nem lehet békén hagyni egymást, és elfogadni, hogy nem vagyunk egyformák?

Nem vállalni gyereket az nem gyerekutálat. Ezer oka lehet. És senkinek semmi köze hozzá azon a két emberen kívül, aki így dönt, hogy az ő párkapcsolatukba nem fér bele.

2019. jan. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%
#22 Miért kellene bocsánatot kérniük ? Mert kiállnak magukért ? Vagy mert őszinték ? Nem b****k el a nevelésüket, max. akkor, ha a szüleik hazug, gyáva birkákat akartak belőlük nevelni, mert nem azok lettek. Azon meg semmi szégyelnivaló nincs, hogy nem bírják a gyereksírást, hisztit, ez természetes.
2019. jan. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
81%

A 3-as válaszoló vagyok.

A kérdező családja nem azért önző, mert ők vállaltak gyereket, hanem mert drasztikusan beleszólnának egy másik felnőtt ember SAJÁT döntésébe, és elvárnák, hogy ő úgy élje a SAJÁT életét, ahogy azt ők elvárnák. És igen, többek közt pont azok miatt a dolgok miatt, amiket te is írsz, 20-as, az éjszakázások, pelenkázás, életre szóló felelősseg, stb miatt nonszensz ilyet elvárni valakitől, aki egyébként nem vágyna minderre önmagától.


Nem várnánk el egy kutyafóbiástól, hogy vigyen haza kutyát a menhelyről, ugye? Pedig a legtöbb ember el se tudja nélküle képzelni az életét. Mégsem utáljuk a kutyátlanokat, nem szekáljuk őket a családi vacsorákon, stb. Akinek nincs gyereke, azt miért kell?

Vagy azt, akinek nincs férje? Vagy csak egy gyereke van? Miért nem lehet békén hagyni egymást, és elfogadni, hogy nem vagyunk egyformák?

Nem vállalni gyereket az nem gyerekutálat. Ezer oka lehet. És senkinek semmi köze hozzá azon a két emberen kívül, aki így dönt, hogy az ő párkapcsolatukba nem fér bele.

2019. jan. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!