Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni ezzel a...

Mit lehet kezdeni ezzel a helyzettel szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nos a helyzet, hogy az ünnepek alatt az egyik családi összejövetel vitába torkollott, ahol én és az unokatesóm lettünk a fekete bárányok. Én 27 vagyok, unokatesóm 28, nagyon jó volt mindig is a viszonyunk, legjobb barátnők vagyunk. Mindketten férjnél vagyunk már, de az én férjem beteg lett, unokatesómé pedig az ő szüleinél volt, tehát egyikük sem volt jelen az ominózus napon. Tudni kell, hogy sem én, vagyis sem mi a férjemmel, sem unokatesómék nem akarnak gyereket. Én amióta az eszemet tudom ezt tartom, nem szeretem és nem is bírom huzamosabb ideig elviselni őket. Unokatesóm dettó. Na már most természetesen rendszeresen jön a kérdés, hogy mikor jön a gyerek, hány lesz, hogy lesz. Világosan elmondtuk a kezdetektől fogva, hogy nem lesz és mindig próbáltuk elterelni a témát, elviccelni, nem akartuk felvenni, bár már elég idegesítő volt, hogy nem képesek tiszteletben tartani a döntésünket.

Na hát eljött ez a bizonyos családi összejövetel, ahol ismét feljött a téma, azonban most unokatesómnak betelt a pohár és kevésbé kedvesen lerészletezte, hogy miért is nem akar gyereket, mert azt mondta úgy néz ki másképp senki nem képes ezt megérteni. Elmondta, hogy neki nincs szüksége élete végéig tartó felelősségre, éveken át tartó nem alvásra, gyerekbőgésre, hisztire stb. Mindenki fel volt háborodva, hogy ilyeneket mégis hogy mondhat. Mindenki kiabált már a végén, szörnyű volt. Erre a nagyi nekem szegezi a kérdést, hogy remélem te nem vagy ilyen véleményem a gyerekekről és nem értek egyet ezzel, én pedig megmondtam, hogy de, maximálisan egyetértek uncsimmal és ezt már számtalanszor elmondtuk, nem értem miért nem lehet hanyagolni a témát. Hát a vége az lett, hogy mi vagyunk a szemét gyerekutálók és mégis micsoda alakok vagyunk. Nem is értettem, hogy felnőtt emberként miért nem lehet elfogadni azt, ahogy élni akarjuk a saját egyetlen életünket. Anyumék nem csináltak ebből soha nagy tragédiát, mondták h szerintük számtalan jó dolog van egy gyerekben, de nem erőszakoskodtak soha és nem piszkálódtak. Erre tegnap felhívott anyu, hogy a béke kedvéért kérjünk elnézést a rokonoktól. Közöltem, hogy szó sem lehet róla, ugyanis évek óta hallgatjuk ezt a témát, soha nem vesztünk össze velük emiatt, a vacsoránál is ők kezdték megint a gyerektémát, szerintem ennyi év után már jogos volt a kiakadás. De most mi vagyunk a mumusok.

Szerintetek? Továbbra sem érzem úgy, hogy nekünk kéne bocsánatot kérni. Ti hogy gondoljátok?


2019. jan. 2. 13:41
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:

Beszéltem anyuékkal, megmondtam hogy nem fogunk senkitől bocsánatot kérni, nem érezzük úgy, hogy az évek óta tartó piszkálás után még nekünk kéne bocsánatot kérni. És ő is azt mondta, hogy egyébként szerintük is a nagyiék vitték túlzásba a dolgot és ő is nekünk ad igazat, csak pontot akart tenni az ügy végére. Úgy hogy lezártuk a témát, ha továbbra is pörögni fognak a témán, akkor pedig kihagyjuk a nagy közös "mindenrokonegyütt" ebédeket, mert nem vagyunk hajlandóak tovább hallgatni a folytonos b*aszogatást.


Egyébként nem arra vonatkozóan kértem kioktatást, hogy mi milyen csúnya, gonosz, egoista, önző emberek vagyunk, amiért nem szülünk gyereket! Mert mi tudjuk, hogy nem így van. Sokan itt is csak annyit tudtak magukból kipréselni, hogy a személyünket és az életünket szapulták, úgy hogy még csak nem is ismernek minket.

Én pedig őszinte embrnek tartom magam, épp ahogyan unokatesóm is, eddig le tudtuk a témát annyival, h nem akarunk és kész, de csak folytatták. És ők kérdezgették folyton, hogy mégis miért nem akarunk. Hát tessék, el lett mondva, most meg az a baj. Miért kéne az egekig magasztalni bárkit is, amiért ÖNKÉNT, saját döntésből gyereket szült és köríteni? Nem, igen is ez a véleményünk, idegesítenek és nem szeretjük a gyerekeket. Ezért miért kell máglyára vetni? Nekik joguk van éveken át cs*esztetni minket, hogy mégis miért nem úgy éljük az életünket, ahogyan azt ők jónak látják, de mi már nem állhatunk ki magunkért?

Különben sem szólta meg unokatesóm egyik rokonunkat sem, hogy ők mégis minek vállaltak gyereket, ellenben ők azért piszkálnak, hogy mi miért nem vállalunk.. Azt, hogy ők vállaltak gyereket, tőlünk független döntés volt, ők akartak gyereket, mert szeretik őket! Mi meg nem akarunk, mert nem szeretjük őket. Ezt tényleg nem értem miért olyan nehéz elfogadni. Minket piszkálnak éveken át, de még mi kussoljunk. Érdekes egy felfogás.

Ez tényleg olyan, mint hogy nagyon sokan szeretik a kutyákat, de mégsem akarják azokat az embereket kutyatartásra kényszeríteni, akik nem szeretik őket és nincsenek halálra szapulva, hogy mégis miért nem szeretik és miért nem tartanak! Vagy ha te nem szereted a tökfőzeléket, mert a szagától is hányingered van, akkor jogosnak tartod, hogy szétszekáljanak éveken, amiért nem eszel belőle?? És még mi vagyunk az önzőek.


Na mindegy, köszi annak, aki képes volt normális felnőtt ember módjára válaszolni és nem az volt a céljuk, hogy beszóljanak.

2019. jan. 2. 19:05
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlen, hogy felnőtt emberek ennyire nem tudják tiszteletben tartani és elfogadni más döntéseit és éveken át terrorizálják, amiért másképp élik az életüket, mint ahogy ők jónak gondolják. És még a kérdező meg az unokatesoja az önző. No comment. Ne hogy már meg a kérdezőeknek kelljen bocsánatot kérni ezért a tapló viselkedéséért, amit a rokonság tanúsított feléjük. Vicces, hogy egyesek szerint agyon kell dicsérni azokat a nőket, akik sikeresen bekapták a legyet. Jó hogy már nem kell meghajolniuk a rokonság női tagjai elott, amiért gyereket szültek... Mintha az valami speciális tudományág lenne és nem lenne rá képes bármelyik egészséges nő. Még csak esz sem kell hozzá. Ez nem egy olyan dolog, amire fel felsőbbrendűnek hiheti magát az ember.

Kérdező ne foglalkozz az ilyen idiotakkal, eszedbe se jusson bocsánatot kérni, azt inkább a rokonaidnak kellene!

2019. jan. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy nem kérnék bocsánatot. Mondom ezt úgy hogy én gyerek párti vagyok, van is gyerekem, és szeretnék majd még egyet, de ez amit leirtal teljesen igazad van benne. Saját életed, saját döntésed, a család meg ha szeret elfogad így és nem erőlteti rád a saját nézeteit. Anyukádnak meg rohadtul nincs igaza, ők kezdtek ki titeket megint, ők hanytorgattak fel a témát és még ők vannak felhaborodva, és megsertodve? Tudod részemről az ilyen rokon elmehet akkor a büdös francba. Sose szerettem az erőszakos rokonokat, én nem is tartom az én rokonsagombol az ilyenekkel a kapcsolatot. Úgy se lesz nekik soha semmi sem jó amit csinálsz, csak az a jó ahogy ők csinálják a dolgokat, meg ahogy ők elkepzelik.
2019. jan. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
0%

Vita felesleges

Jo valasz : gyakorlunk dolgozunk rajta es temat valtani.

Akit szeretsz nem bantod csaladot sem illedelmesen kikerulod a maganugyeket

2019. jan. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy aki nem lat örömöt egy gyerekben az “korcs”?! Miféle undorító ember beszél így ismeretlenekkel, csak mert az másképp eli az életét, mint ahogy te azt jonak gondolod?? Nem szoktam negatív jelzőkkel illetni idegen embereket, de 59%-os te egy igazi Primitív paraszt vagy és még szépen fejeztem ki magam! Az általad használt jelző pedig itt rajtad kívül senki másra nem igaz! Az eg világon semmi örömöt nem látok egy gyerekben, ez van, így érzek és nem gondolnám, hogy így kell megnyilvánulni, mint ahogy te tetted. Büszke lehetsz magadra..!


Amúgy írtam már, hogy megbeszéltük anyuval és ő is megérti, amiért nem kérünk bocsánatot, mert ő is látja, hogy ez az állandó piszkalas már túlzás volt és részben jogos volt a kiakadasunk. Egyébként semmi trágár dolgot nem mondott unokatesom, szimplán elmondta a saját véleményét. Idegesítoek számára a gyerekek, nem szereti őket, nem bírja a hisztijüket.. Hazudni pedig nem fogok senki kedvéért, ha egyszer éveken át zaklatnak a témával, akkor nem fogom minden alkalommal azt hazudni, hogy “próbálkozunk, rajta vagyunk”, mikor ez kicsit sem igaz és utána ugyanúgy felhozzak a témát. Ez vagyok én, vállalom a véleményemet, nem fogok bekamuzni mindenfélét, eleve ez a téma totalisan magánügy, mégis folyton kaptuk a ívet. Na mindegy, köszi a normális hangnemű válaszokat!

2019. jan. 3. 20:34
 36/37 anonim ***** válasza:
100%

Elég butaság azzal érvelni, hogy a kérdezőt is felnevelték, ezért nincs joga olyan "önzőnek" lenni, hogy ő nem vállal gyereket. Már elnézést, de nem ő akarta, hogy megszülessen. Vagy ti el tudtátok dönteni, hogy meg akartok születni? A gyerekvállalás alapvetően önző dolog, hiszen elsősorban azért szülsz, mert TE szeretnél, TE vágysz rá. A gyereket nem tudod erről megkérdezni, aztán lehet, hogy sz*r élete lesz (nem feltétlenül a szülők miatt). Egyébként az élet is csak egy jog, nem kötelesség, ugyanúgy, mint ahogy egy új életet létrehozni sem kötelesség. Azért, mert valaha két ember azt akarta, hogy megszüless, neked nem kötelező ezt a játékot végigjátszani, nem muszáj ragaszkodnod az élethez. De ez már más téma.

Úgy gondolom, hogy sokkal felelősségteljesebb az a attitűd, amit a kérdező vall. Tudja magáról, hogy nem alkalmas a gyereknevelésre, ezért nem is tesz ki egy gyereket ennek. Ebben mi az önzőség? És ami a legfontosabb kérdés: Kivel szemben önző, ha egyszer nem is szül?!

2019. jan. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjuk már ezt az önzőséget. Önző inkább az aki azért szül, hogy villoghasson a facen, hogy babázhasson, hogy addig se keljen dolgoznia, hogy megfeleljen másoknak, vagy legrosszabb esetben a különböző segélyek, támogatások miatt. Aztán a gyereket meg utálja, az csak egy nyűg, akkor jó ha csendben van, vagyis kiteszik a tv elé vagy kezébe az okosteló, s akkor anyuci pár órára "felszabadul". Ennek eredménye pedig a mai gyerekek nagyobb részén látszik is.

Na ez ezerszer nagyobb önzőség.

Amúgy akik legjobban kötekednek, azok szerintem azért teszik, mert a szívük mélyén ők is erre vágytak, csak nem merték megtenni, inkább meghajoltak, és most az önmaguk iránti haragot vetítik ki a Kérdezőhöz hasonlóakra, vagy csupán csak irigyek.

2019. jan. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!